Červenec podle bank a pojišťoven: levnější hypotéky a bankomat pro auťáky

Monika Veselíková | rubrika: Co se děje | 1. 8. 2018
Peníze.cz přinášejí přehled novinek, které během uplynulého měsíce představily tuzemské banky, pojišťovny a stavební spořitelny.
Červenec podle bank a pojišťoven: levnější hypotéky a bankomat pro auťáky

Pokud jde o běžné účty a spořicí účty, lze červenec označit za slabší měsíc. Činila se pouze banka Creditas, Komerční banka a MONETA Money bank.

 • Banka Creditas představila multibankovní aplikaci Richee. Díky multibankingu lze z jednoho rozhraní spravovat několik účtů v různých bankách. Kromě přehledů o financích aplikace umožní zadávat platby a generuje také statistiky příjmů a výdajů. Do září je Richee dostupný v testovacím provozu omezené skupině uživatelů, nejpozději od října budou nové funkce k dispozici všem. Aktuálně lze do aplikace od Creditas napojit účet od Equa bank, Fio banky a Air Bank. Brzy se má přidat také Česká spořitelna (v sobotu hledejte na Peníze.cz rozhovor s jedním z otců Richeeho protihráče George) a MONETA Money Bank.
 • Komerční banka ve spolupráci se společností Benzina zavedla první drive-up bankomat v České republice určený speciálně pro motoristy – viz úvodní fotka z archivu Benziny. Funguje na čerpací stanici Benziny v Argentinské ulici v Praze Holešovicích. Bankomat je výškově upravený pro ovládání z okénka auta i v případě SUV nebo dodávek. Kromě výběru hotovosti přijímá také vklady.
 • MONETA Money Bank a Česká pojišťovna oznámily uzavření strategického partnerství: nově budou nabízet vybrané finanční produkty a služby navzájem ve svých pobočkách. Pilotní fáze spolupráce začne v září na dvaceti pobočkách MONETA Money Bank a dvanácti pobočkách České pojišťovny. Do budoucna chtějí obě společnosti zapojit všechna obchodní místa. U České pojišťovny si klienti založí běžný účet Tom a u MONETA Money Bank zase sjednají pojištění nemovitosti, později také životní pojištění. Nabídka vzájemně poskytovaných služeb se má postupně rozšiřovat.

O něco rušněji bylo na trhu hypoték a úvěrů ze stavebního spoření. Na podzim začnou platit nová omezení České národní banky a získat (i dát) hypotéku bude těžší. Vyzkoušejte si ostatně naši kalkulačku, která vám poví, kolik vám maximálně banka bude smět půjčit (ale neberte to stoprocentně vážně, výjimky se budou tolerovat).

Banky se tedy snaží slevami, ale i jinými akcemi na poslední chvíli ulovit co nejvíc zájemců. V pátek se na Peníze.cz v anketě Očima expertů budeme ptát odborníků právě na to, kdo by si fakt měl ještě pospíšit, pro koho je pozdě a komu můžou být omezení ČNB fuk.

Kupujete? Poradíme!

Dost bylo nájmu. Chcete do vlastního, ale váháte, z čeho to vlastní zaplatit? Hypotéka? Nebo úvěr ze stavebního spoření? Poradíme. My porovnáme nabídky, vy ušetříte.

 • Česká spořitelna snížila o dvě desetiny procenta úrokovou sazbu u hypotečních úvěrů s fixací na pět, osm a deset let. Úrokové sazby hypoték s pětiletou fixací tak začínají na sazbě 2,49 procenta ročně, hypotéky s fixací na 8 let nabídnou úrok od 2,59 procenta ročně a u hypoték s fixací na 10 let dělá nová nabídková sazba 2,69 procenta ročně. Sazby platí pro hypotéky do 80 procent hodnoty nemovitosti. Vedle toho banka zavedla také možnost fixovat úrok 3,49 procenta ročně až pod dobu 20 let.
 • UniCredit Bank umožní zájemcům o refinancování hypotečního úvěru uzavřít smlouvu až 24 měsíců před koncem stávající fixace. Odložit čerpání hypotéky o dva roky ale banka dovolí pouze zájemcům o sedmiletou a desetiletou fixaci úrokové sazby. U pětiletých fixací lze odložit čerpání hypotéky o 18 měsíců, pro všechny ostatní fixace platí standardní možnost odložení čerpání o 12 měsíců.
 • Hypoteční banka přichází s novou službou finančního krytí čehokoliv, co nelze pokrýt standardní účelovou hypotékou. Například vybavení nové domácnosti nebo čtyřprocentní daňe z nabytí nemovitosti. Neúčelová část úvěru může dosahovat až třicet procent z celkové částky půjčky (například 630 tisíc korun při úvěru ve výši 2,1 milionu korun), navíc není potřeba předkládat dokumenty o účelu jejího použití. Sazba pro úročení neúčelové části má být stejná jako u hlavního účelu hypotéky a zajištěná stejně jako hypotéka nemovitostí.
 • Zároveň Hypoteční banka rozšířila nabídku Jasné hypotéky o možnost fixace úrokové sazby na 15 let. Současně banka zvýšila nabídkovou sazbu hypotečních úvěrů s fixací na tři roky o jednu desetinu procentního bodu na 2,59 procenta ročně.
 • MONETA Money Bank zvýšila úrokové sazby Variabilní hypotéky na 2,72 procenta (původně 2,47 procenta) u úvěrů do 80 procent hodnoty nemovitosti. Úvěry v pásmu od 80 do 90 procent hodnoty nemovitosti nově nabídnou úrok 3,42 procenta (původně 3,17 procenta).
 • Českomoravská stavební spořitelna si už za poskytnutí meziúvěrů Topkredit, Tophypo a Top Refin neúčtuje poplatek půl procenta z objemu půjčky ale fixní poplatek tisíc korun.
 • Raiffeisen stavební spořitelna zdražila překlenovací úvěry. U HYPOsplátky a tarifu HYPO U 173 dělá úrok 1,99 procenta ročně namísto původních 1,79 procenta. REKOpůjčka s tarifem REKO U 172 nabídne úrok překlenovacího úvěru 4,04 procenta ročně, původně 3,84 procenta ročně. Zároveň spořitelna prodloužila akci na spořicí smlouvy s úročením 1,5 % ročně pro děti a mladé do pětadvaceti let do konce září.
 • Wüstenrot v polovině července zavedla Hypotéku dopředu, díky které lze uzavřít hypoteční úvěr, aniž by měl klient vybranou nemovitost. Na nalezení bydlení má pak lhůtu 12 měsíců. Úrok lze fixovat na jeden, dva, tři, pět nebo sedm let. Wüstenrot má navíc do konce září poplatkové prázdniny – neplatí se za zpracování ani poskytnutí úvěru.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

Během července přibylo také několik nových investičních produktů:

 • NN životní pojišťovna a NN Penzijní společnost ve spolupráci se správcem investic Amundi představili nový investiční produkt Start Invest. Jde o program životního cyklu, který na začátku investičního období větší část peněz investuje do akcií, osm let před koncem individuálně nastaveného investičního horizontu se začne podíl akcií automaticky snižovat. Investovat lze minimálně pětistovku měsíčně.
 • Investiční společnost Amundi ve spolupráci s Komerční bankou otevřela také nový akciový fond KBI WATER FUND. Zaměřuje se na společnosti, které řeší problémy s dodávkami, nedostatkem nebo znečištěním vody.
 • MONETA Money Bank přidala do své nabídky podílové fondy společností Franklin Templeton a Fidelity International. Investovat lze i několik set korun, jednorázově či pravidelně.
 • Oberbank snížila úrokové sazby u termínovaného vkladu TOP JISTOTA. Vklady na půl roku nyní úročí sazbou 0,3 procenta namísto původních 0,5 procenta a u vkladů na jeden rok nabízí sazbu 0,4 procenta namísto původních 0,55 procenta. Ve srovnání termínovaných vkladů to znamená pozici na chvostu první desítky.

S novou pojistkou tentokrát nepřišla žádná z tuzemských pojišťoven, novinku představila Česká spořitelna:

 • České spořitelně můžete nově uzavřít pojistku sportovní výbavy umístněné na střeše nebo zadní části vozidla. Pojištění se vztahuje na jízdní kola, lyže, snowboardy, rekreační nemotorová plavidla a na nosiče a přepravní boxy. Nejde ale o stoprocentní novinku, Česká spořitelna jen nově přeprodává starší produkt sesterské pojišťovny Kooperativa. Doplňkové pojištění se jmenuje PROSPORTY a kryje odcizení, havárii, poničení živelnými pohromami ale i poškození vozidla pádem sportovní výbavy při nakládání a vykládání nebo během jízdy. Pojistku si můžou sjednat majitelé osobních i užitkových vozidel do 3,5 tuny, platí ve všech zemích Evropy a také v Turecku. Cena doplňkového balíčku závisí na limitu pojistného krytí. Maximální pojistná částka dělá 80 tisíc korun, pojistné v tomto případě vyjde na 1706 korun ročně. Naopak nejnižší možný limit je 20 tisíc korun, na pojistném klient zaplatí 710 korun ročně.

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Banky hlásí omezení. Limity na víkend nastavte včas

21. 1. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Banky hlásí omezení. Limity na víkend nastavte včas

Česká spořitelna upozorňuje klienty, že od pátku 21. ledna od 23:30 do sobotního odpoledne odstaví systém George, službu Business 24 a mobilní klíč.

Platby v e-shopech se zjednoduší. Vynecháte čísla z karty

20. 1. 2022 | Olga Skalková | 5 komentářů

Platby v e-shopech se zjednoduší. Vynecháte čísla z karty

Češi dostanou novou možnost, jak zaplatit na internetu. Díky službě Click to Pay odpadne opisování čísel z karty.

Partners hlásí rekordní rok, novou banku chtějí spustit na podzim

19. 1. 2022 | Olga Skalková | 13 komentářů

Partners hlásí rekordní rok, novou banku chtějí spustit na podzim

Loni spuštěná penzijní společnost Rentea získala za první půl rok existence 24 tisíc klientů, čímž výrazně překročila avizovaný plán. Celkově má pod správu zatím majetek v hodnotě jedné... celý článek

Máte zneužitý účet. Fio varuje před podvodem

19. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

Máte zneužitý účet. Fio varuje před podvodem

Na klienty Fio banky míří další phishingový podvod přes SMS.

Hello bank má nového generálního ředitele

17. 1. 2022 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Hello bank má nového generálního ředitele

Hello bank v Česku má nového generálního ředitele. Je jím Patrick Alexandre, který nahradil Bruna Lerouxe. Ten přechází na novou pozici v rámci skupiny BNP Paribas, pod kterou... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.