Logo Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna je největší bankovní skupinou v ČR podle počtu klientů a druhou největší podle objemu spravovaných peněz. Do roku 2000 byla skutečně česká, pak ji postupně ovládla rakouská skupina Erste Bank. Přes 48 % v Erste patří institucionálním investorům, z regionálního pohledu mají největší podíl rakouští akcionáři (přes 30 %). Významný podíl v Erste Group mají regionální rakouské spořitelny, resp. nadace. S akciemi se obchoduje i na vídeňské a pražské burze, spoluvlastníkem se může stát i drobný investor.

Kontakty

AdresaOlbrachtova 1929/62Praha 4140 00
Infolinka800 207 207
E-mailcsas@csas.cz
Web
Internetové bankovnictvíhttps://george.csas.cz/

Další informace

IČO45244782
Kód banky0800
SWIFT kódGIBACZPX

Česká spořitelna, a.s. - nabízené produkty

Informace uvedené na této stránce mají pouze orientační charakter. Ačkoliv bychom rádi, bohužel nejsme schopni ručit za jejich 100 % aktuálnost. Pro ověření, prosím, navštivte také domácí stránku daného subjektu. Děkujeme za pochopení.

Související články

Výpis článků s klíčovým slovem česká spořitelna, česká spořitelna, a.s.

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Spořicí účty mají nového krále. Přehled nejlepších

19. 5. 2022 | Petr Kučera | 22 komentářů

Spořicí účty mají nového krále. Přehled nejlepších

Víc než desetinu úspor na běžném účtu může za rok ukousnout inflace. Jak je ochránit co nejlíp, když nechcete zkusit investice? Nezávislé porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

16. 5. 2022 | Olga Skalková | 10 komentářů

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

Od roku 2013 ubyla v Česku víc než čtvrtina bankovních poboček. A čeká se další pokles – přinejmenším kvůli spojení dosavadních konkurentů.

Ztratil jsem kartu, co teď? Na kolik to přijde a kde si počkám

5. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentářů

Ztratil jsem kartu, co teď? Na kolik to přijde a kde si počkám

Když ztratíte kartu, můžete na novou čekat až týden a ještě za ni zaplatit několik stovek. Nebo taky ne. Prošli jsme podmínky podle bank.

Musíte na pobočku. Banky dál komplikují rušení účtu

4. 5. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Musíte na pobočku. Banky dál komplikují rušení účtu

Skoro každá chce být digitálním lídrem. Když ale přijde na rušení účtu, najednou je elektronické bankovnictví k ničemu. Nezměnily to ani dva roky s covidem.

Dáme víc, hlásí banky. Nejlepší spořicí účty a termínované vklady

2. 5. 2022 | Petr Kučera | 19 komentářů

Dáme víc, hlásí banky. Nejlepší spořicí účty a termínované vklady

Víc než desetinu úspor na běžném účtu může za rok ukousnout inflace. Jak je ochránit co nejlíp, když nechcete zkusit investice?

Spořitelna zpoplatní ověřovací SMS. Co další banky?

28. 4. 2022 | Olga Skalková | 144 komentářů

Spořitelna zpoplatní ověřovací SMS. Co další banky?

Klienti mladší 70 let, kteří nevyužívají aplikaci George klíč, si od poloviny roku připlatí. Zjišťovali jsme plány konkurentů.

Spoření pro děti: Vyšší úrok jen tak nedostanou, odejít je těžší

26. 4. 2022 | Olga Skalková | 9 komentářů

Spoření pro děti: Vyšší úrok jen tak nedostanou, odejít je těžší

Převést úspory ze špatně úročeného účtu pro děti může být komplikované. Ale nevzdávejte to. Banky musí umožnit přinejmenším převod na jiný produkt vedený na jméno dítěte, a to i u konkurence.

Spořitelna mění ceník. Zdraží i potvrzovací SMS

22. 4. 2022 | Petr Kučera | 170 komentářů

Spořitelna mění ceník. Zdraží i potvrzovací SMS

Zpoplatnění ověřovacích SMS je nejvýraznější změnou v novém sazebníku. Připlatí si také zájemci o papírové výpisy.

Kdo volá? Bankéře si klienti spořitelny ověří v aplikaci

19. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentářů

Kdo volá? Bankéře si klienti spořitelny ověří v aplikaci

Česká spořitelna nově nabízí svým klientům možnost ověřit si bankéře na telefonu přes mobilní aplikaci George klíč. Novinka má snížit riziko podvodných telefonátů, kdy se pachatelé vydávají za bankéře České spořitelny a snaží se z klientů získat údaje k platební kartě nebo internetovému bankovnictví.

Česká spořitelna, a.s. - Zkušenosti

24. 5. 2022 11:06 | Vladimír

Citace:" Jejich největší výhodou oproti spořícímu účtu je symbolický charakter, který prarodičům či rodičům umožňuje vkladní knížku s naspořenou částkou předat dětem či vnukům fyzicky jako dárek."
Já mám úplně jinou informaci a to stanovisko Nejvyššího soudu v Brně, když schválilo závěr, že „Peněžní prostředky, jež převzal peněžní ústav (vklad), nelze darovat tím způsobem, že vkladatel s úmyslem obdarovat, předá vkladní knížku (na jméno) třetí osobě, případně prohlásí, že jí peněžní prostředky (vklad) poskytuje jako dar.“ Stanovisko by snad mělo být jasné.
Ještě k hotovostní výplatě na pokladně při zrušení vkladní knížky, kdy nemáte mnoho šancí zjistit v jakém stavu bankovky a to při větším množství bankovek. Za několik minut vkládá manželka obsah pytlíku z pokladny (již poučena o tom, že nelze peníze převádět na účet a má kreditní kartu) do bankomatu ČSOB a bankomat vydává potvrzení, že jejich hodnota byla připsána na účet, ale jedna bankovka má znaky poškození či podezření a v případě jestli se to potvrdí tak bude postupováno podle příslušných předpisů.To by snad měly řešit banky mezi sebou-citlivost čteček, ale nejlépe bezhotovostním stykem.
Kde je proklamovaná pomoc České spořitelně seniorům, když je vlastně vyžene s hotovými penězi na ulici.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 5. 2022 15:30 | Česká spořitelna

Dobrý den, vkladní knížky jsou v dnešní době spíše připomínkou minulosti, kdy byly u vkladatelů velmi oblíbené. Vkladní knížky dnes využívají především starší klienti. Jejich největší výhodou oproti spořicímu účtu je symbolický charakter, který prarodičům či rodičům umožňuje vkladní knížku s naspořenou částkou předat dětem či vnukům fyzicky jako dárek. Jak jste však sám zmínil, jde o hotovostní produkt, na který je sice možné pasivně nahlížet skrze bankovnictví George, ale vybírat vklady lze pouze v hotovosti.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 5. 2022 19:55 | Vladimír

Vkladní knížka na jméno, výpovědní doba 24 měsíců, úrok 0.01%.
Při zrušení knížky nelze uskutečnit převod peněz na účet a nelze ho uskutečnit jak na bezhotovostní pobočce tak i hotovostní, ještě že pokladna dává na bankovky sáček jinak bych bankovky musel nosit po kapsách. Na internetových stránkách není o tom žádná informace.
Kdybych býval věděl , že Česká spořitelna v tomto případě neumí udělat převod na účet nebo nechce, tak jsem si vzal platební kartu od svého účtu a peníze vložil v ČSOB do bankomatu.
Spíše bych věřil, že nechce, ale proč? Na pokladně vám vydají peníze z účtu nikoliv z krabičky
ke které je přiřazena ta konkrétní knížka a tak tvrzení že se jedná o hotovostní produkt a že nejde při zrušení knížky nelze peníze převádět se mně zdá jako neopdstatněné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 5. 2022 15:14 | Česká spořitelna

Dobrý den, všeobecně nejznámější firmy v indexu SaP500, které jsme i zmínili (Apple, Microsoft, apod.), a které tento fond také využívá, jsou v poklesu stejně jako celý tento index (aktuálně -10 % za posledního půl roku).
Pokud je tedy ve vaší investici pokles ve Fondu Universum aktuálně -4 %, jde o lepší výsledek, než kdybyste investoval přímo do pasivního ETF fondu. Opět vám doporučíme, abyste aktuální pokles využil k nákupu podílových listů, a ne k jejich prodeji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2022 13:05

Děkuji za sdělení všeobecně známých informací. Myslím, že nikdo neočekává, že typ tohoto investičního nástroje mu pokryje současnou úroveň inflace. Nicméně si dovolím tvrdit, že pokud je portfolio tvořeno dluhopisy, nemovitostními fondy a 15 % akcií, tedy aktivy, která v poslední době všeobecně rostou, nemyslím, že současný pokles 4% svědčí o odborné zdatnosti odpovědných pracovníků za jejichž činnost je mi účtováno 0,5% z investované částky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2022 11:37 | Česká spořitelna

Dobrý den, fond Universum je smíšený fond, který má doporučený investiční horizont 3 roky a déle.
Tento fond se řadí mezi konzervativní produkty a jelikož obsahuje pouze okolo 15 % akciové složky, zbytek jsou dluhopisy a nemovitostní fond, dá se o něm hovořit jako o bezpečné investici.
V současné době je inflace velmi vysoká a dá říct, že aktuálně neexistuje produkt, který by ji porazil. Na inflaci je ale nutné nahlížet z dlouhodobého hlediska, protože hodnota inflace nebude po celou dobu doporučené doby investování na stejné hodnotě. U investování je dobré vědět, že v době propadu hodnoty investičního nástroje není čas na prodej, ale spíše naopak.
Universum je mladý fond, který byl založen teprve nedávno a jako každá investice potřebuje čas na zhodnocení. Ve fondu jsou pozice jako Alphabet INC, Microsoft, Shell, Apple a další. Fond má tedy dobré výhledy na zhodnocení, bohužel však situace ve světě není nikde moc pozitivně naladěná a může trvat delší dobu, než dojde k lepším výsledkům.

V případě, že nejste po roce spokojen, můžeme se na vaši investici podívat a probrat možnosti, jak dále pokračovat.
Vždy bude ale záležet především na tom, jak moc jste ochoten podstoupit rizika, abychom se mohli k inflaci alespoň přiblížit. Obecně platí, že u konzervativních produktů bývá zhodnocení většinou menší.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2022 10:15

Opravuji, nejedná se o produkt Sporoinvest, ale Universum.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2022 9:24 | Ladislav

ČS nabízí produkt Sporoinvest, jako investiční možnost pro volné peníze s doporučeným horizontem investování minimálně 1 rok. Osobní zkušenost, kdy mi byl produkt nabídnut jako bezpečný se slovy, že sice nezbohatnu, ale aspoň mi to pokryje inflaci, je taková, že hodnota již několik let neroste, v posledním období spíše klesá, cca 4%, dále si účtují 0,5 % za správu. To spolu s inflací znamená ztrátu na investovaných prostředcích více než 15%. Doporučuji se této instituci a jejim odborným poradcům velkým obloukem vyhnout.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 3. 2022 12:42 | Česká spořitelna

Dobrý den, Peníze na klik jsou revolvingový úvěr a u podobných produktů je skutečně nutné počítat s vyšší úrokovou sazbou. V případě běžné půjčky bychom se jistě dostali na jiné hodnoty úroku.
Kromě Spoření ČS, na kterém nabízíme úrok 1,5 % p.a., je možné také využít vkladové účty, na kterých vám vklad zhodnotíme až 3% sazbou.
Běžné účty neslouží pro zhodnocení financí, ale pro běžné transakce. To je důvod, proč na těchto účtech zůstatky neúročíme.
Váš osobní bankéř se s vámi chce sejít pravděpodobně proto, aby s vámi probral vaše očekávání a pomohl vám nastavit portfolio tak, aby s vaším očekáváním korespondovalo. Pokud si chcete udělat relevantní srovnání bankovních služeb, doporučujeme schůzky s osobními bankéři v různých bankách absolvovat, abyste získal přehled nejen o produktech, ale i o přístupu té které banky ke klientovi. Pokud z tohoto srovnání nevyjdeme vítězně, alespoň vám popřejeme, aby nová banka splnila veškerá vaše očekávání.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 3. 2022 9:37 | Martin

po 25 letech u České Spořitelny kde mi pravidelně chodí výplata a mám tam nemalý vklad jsem ze strany Bankovního ustavu docílil toto:

1/ Chtěl jsem si půjčit nějaké peníze na nazbytné výdaje. Banka mi nabídla peníze na klik uročené 16.90 % ročně !!!

2/ Po založení spořícího učtu mi vklad /a to nemalý/ uročí 0,20 % !!!
Od roku 2021 pak 1,5 % !!!

3/ Peníze na běžném učtu jsou uročeny 0,01 % !!!

Nicméně osobní bankéř mi píše každou chvíli že
by se se mnou chtěl sejít /nevím proč/, že chce se mnou něco
probrat /nevím co/...Asi mají pocit že sedím doma nemám do čeho píchnout...

Banka která vám po letech není schopna nabídnout,
vzhledem k tomu jak dlouho u ní jste, nějaký přijatelný produkt
a jejím jediným cílem /i když se samozřejmě tváří jako váš nejlepší kámoš/
vás sedří z kuže, mě už nebaví. Mužete argumentovat tím že všechny banky jsou stejné. No a to právě nejsou. Stačí se podívat na nějaký srovnávací web, co jsem po 25 letech uděla...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2022 21:38 | Twinsy gem

Potřebuji natočit kameru na sebe ne novináře Z
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 3. 2022 12:40 | Česká spořitelna

Dobrý den, je nám líto, že se nepodařilo přidat platební kartu do mobilní peněženky na první pokus. Vše je možné jednoduše provést přes aplikaci George v detailu platební karty. Bližší informace uvádíme na našem webu: https://www.csas.cz/cs/osobni-finance/ucty-karty/karty-platby-mobilem
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2022 18:41 | Ivana

Nejhorší banka! Aplikace George?! K ničemu, vůbec přes ní nic nezařídíte, s každým prdem musíte na pobočku osobně. Přidat vlastní kartu se kterou běžně platím do telefonu, strašný problém. Dnes jsem to řešila 1 a 1/2 a nevyřešila. Opravdu zaměstnává odborníky!!
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2022 11:19 | Česká spořitelna

Dobrý den, podle výše uvedeného poplatku se zdá, že se vám nedaří plnit jednu z podmínek bezplatného vedení účtu Plus. Kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím některého z našich oficiálních komunikačních kanálů, poradíme vám, jak se poplatků zbavit.
Děkujeme.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 3. 2022 10:26 | Josef

Jediná česká banka, u které platíte měsíční poplatek 50,- Kč za vedení účtu. To už dnes žádné banky nevedou. Kdo není hloupý, zruší účet a převede si peníze jinam.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit všech 355 komentářů

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  15 937 900 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Nejnovější články

Na úřad online. Bankovní identitu už použilo přes 1,1 milionu lidí

Na úřad online. Bankovní identitu už použilo přes 1,1 milionu lidí

Službu BankID, tedy digitální prokazování totožnosti přes bankovní identitu, využilo v...více

Příjem v eurech už nemá zkomplikovat hypotéku v Česku

Příjem v eurech už nemá zkomplikovat hypotéku v Česku

Banka Creditas, známá především díky lepším úrokům na spoření oproti většině konkurentů,...více

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

Od roku 2013 ubyla v Česku víc než čtvrtina bankovních poboček. A čeká se další pokles...více

Doporučujeme

Kopejte kryty, nebo jeďte na Zéland. Hrozba atomové války je zpět

Kopejte kryty, nebo jeďte na Zéland. Hrozba atomové války je zpět

S pokračující válkou na Ukrajině se stále více mluví o možném použití jaderných zbraní....více

Jak normální je, aby pětatřicetiletí chlapi spali s patnáctiletými holkami?

Jak normální je, aby pětatřicetiletí chlapi spali s patnáctiletými holkami?

Kauza z minulého týdne, kdy dva muži ve středním věku odvedli do hotelu dvě dívky, kterým...více

Co bude s fotbalem na Ukrajině a v Rusku? Odpovídají novináři Soukup a Raiman

Že by se neměl míchat fotbal s politikou? Když nemůžete sportovat, protože vám někdo vybombarduje...více

Dokedy musí dieťa sedieť v autosedačke? Definícia zákona je pomerne prekvapujúca

Dokedy musí dieťa sedieť v autosedačke? Definícia zákona je pomerne prekvapujúca

Každý rodič pozná problémy s prepravou svojich malých ratolestí. Dokedy musia mať deti...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.