Logo MONETA Money Bank, a. s.

MONETA Money Bank, a. s.

Moneta Money Bank existuje od jara 2016. Navazuje na Agrobanku působící v Česku už v 90. letech. Po krachu Agrobanky převzala její zdravou část v roce 1998 americká skupina General Electric, spojila ji se splátkovou společností Multiservis a přejmenovala na GE Money Bank. Uvedením akcií na burzu v roce 2016 ji GE prakticky prodala.
Vlastnická struktura je značně roztříštěná, s akciemi se obchoduje na pražské burze a může si je koupit i drobný investor. Největším akcionářem byla (ke konci října 2022) s podílem 29,94 % společnost Tanemo, kterou založila skupina PPF za účelem ovládnutí Monety a jejího faktického spojení s Air Bank. Také třetí pokus o spojení však nevyšel, Moneta dál funguje samostatně.

Kontakty

AdresaVyskočilova 1422/1aPraha 4 - Michle140 00
Telefon224 443 636
Web
Internetové bankovnictvíhttps://ib.moneta.cz/

Další informace

IČO25672720
Kód banky0600
SWIFT kódAGBACZPP

Informace uvedené na této stránce mají pouze orientační charakter. Ačkoliv bychom rádi, bohužel nejsme schopni ručit za jejich 100 % aktuálnost. Pro ověření, prosím, navštivte také domácí stránku daného subjektu. Děkujeme za pochopení.

Související články

Výpis článků s klíčovým slovem ge money bank, moneta, moneta money bank, moneta money bank, a. s.

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentářů

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

14. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentářů

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

Novinku spouští šest bank, další se přidají v příštím roce. Při jedné platbě lze poslat maximálně pět tisíc korun.

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Nové žebříčky

14. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Nové žebříčky

Kam se teď podívat, když chcete úspory ochránit před inflací líp než na běžném účtu, ale zároveň nemáte zájem je investovat?

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.

Banky vylepšují spoření v eurech. Která dá nejvyšší úrok?

5. 10. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Banky vylepšují spoření v eurech. Která dá nejvyšší úrok?

Evropská centrální banka znovu zvýšila základní sazby a probudila tím alespoň část bank i v Česku. Propast mezi úroky na spoření v eurech a korunách se zmenšuje.

Bez aplikace si připlatíte. Banky znevýhodní ověřovací SMS

19. 9. 2023 | Petr Kučera | 19 komentářů

Bez aplikace si připlatíte. Banky znevýhodní ověřovací SMS

Další dvě banky zavedou poplatek za potvrzovací SMS k internetovému bankovnictví. Chtějí klienty přesvědčit, aby začali využívat aplikaci v chytrém mobilu. Začíná se mluvit také o zastaralosti samotného internetového bankovnictví.

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Nové porovnání

13. 9. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Nové porovnání

Úroky na spořicích účtech v létě nerostly, výjimkou je nová nabídka od Komerční banky. Na druhou stranu u většiny bank ani neklesly, zůstávají stabilní stejně jako základní úroková sazba České národní banky.

Placení hodinkami Swatch spouští druhá banka v Česku

4. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

Placení hodinkami Swatch spouští druhá banka v Česku

Moneta Money Bank začala podporovat platební službu SwatchPay. Ta umožňuje bezkontaktní placení prostřednictvím speciálních modelů „klasických“, tedy nikoli „chytrých“ hodinek Swatch.

Platby na číslo mobilu mohou začít. ČNB zveřejnila pravidla

4. 9. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera

Platby na číslo mobilu mohou začít. ČNB zveřejnila pravidla

Posílání peněz se zjednoduší. Místo čísla bankovního účtu stačí, když zadáte číslo mobilu. Nový systém může odstartovat na konci října.


MONETA Money Bank, a. s. - Zkušenosti

2. 2. 2023 18:06 | Vs255

Dobrý den, moc bych Vás chtěla poprosit o vyplnění dotazníku k mé bakalářské práci, která se týká právě Monety. Moc Vám děkuji za Váš čas!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScga2NutnwEMzx0fSG4SHRHY4du0fK_8pU-_KpUhp3xSj-_Nw/viewform?usp=sf_link
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2022 19:10 | nikolv

Banku nedoporučuji. Měla u ní účet skoro 2 roky. Absolutně nesouhlasím s výrokem, že banka má silné zabezpečení účtu. Nedávno jsem byla okradena přes Vinted. Ano, zadala jsem číslo karty a přihlásila se k účtu, avšak zahraniční platbu jsem 3x v telefonu zrušila, zablokovala jsem kartu a i přes to platba odešla. Platba byla do zahraniční, takže jsem zaplatila ještě velký poplatek. Důvodem odchodu platby byla ne mnou provedená změna telefonního čísla (a to hned 2x) na který chodí 3D secure ověřovací kód. Podala jsem stížnost, avšak banka reagovala negativně. Dokonce ve vyjádření neuvedla všechny pravdivé informace. U banky nedoporučuji zakládat účet!
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 8. 2022 19:31 | Honza

Stačil mi pokus o založení úč tu elektronicky. Okamžitě chtěli aplikaci banky v mobilu. Jednak to nehodlám z důvodu bezpečnosti mít. Navíc ta aplikace je příšerná.
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 8. 2022 7:17

Ano, píšou konkrétní lidi, jenž s bankou mají konkrétní špatné zkušenosti. Přečtěte si další články recenzí. Uvidíte, že nikdo se záměrně nebaví psaním kritiky. Banka si dělá špatnou pověst sama a je třeba na to upozorňovat. Akceptujte druhé lidi a jejich zkušenosti prosím.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 8. 2022 7:09 | Dana

LIDÉ ČTĚTE!
Okamžitě jsem zrušila účet a prevedla peníze jinam. PROČ?!
MONETA JE PROLHANA BANKA !!!
Koncem roku 2020 byla možnost získat 1000 kc při založení účtu.S dcerou jsme splnily všechny podmínky, ale slibenou částku jsme příští měsíc nedostaly.Ani další měsíce. Musela jsem 2 x zajít na pobočku záležitost pourgovat . Ignorace.Stejne tak dcera, která se částky dočkala až víc jako po půl roce. Za nepříjemnosti se banka rozhodně NEOMLOUVÁ. Na přepážce jsem podala stížnost, kterou jsme se zamestnancem napsali, ale bez reakce. Žádná odpověď, žádná sebereflexe, žádná omluva.

DALŠÍ HUSARSKÝ KOUSEK se jim povedl nedávno. Založila jsem si v červnu SPOŘICÍ ÚČET se 4,5% úrokem. Paní mne informovala o podmínkách a já se ptala na všechny podrobnosti, abych se vyvarovala případným oblíbeným kulisarnam. Opakovaně mi bylo potvrzeno, že stačí splnit 2 podmínky: příchozí min.castka 20000 měsíčně + 5 transakcí. Během měsíce jsem se ještě jednou byla v bance ujistit, zda podmínky plním správně. Tentokrát pán za přepážkou mi potvrdil opět tyto dvě podmínky. Na účtu jsem měla vyšší částku, kterou jsem chtěla zúročit. Jenže ejhle! Úroky se pripsaly jako u běžného účtu ( 3,5% ), na u spořícího. V Monete mi paní, která se mnou účet zakládala, zjistila ( vytelefonovala ), že jedna z podminek nebyla splněna. To byl duvod, proč jsem nedosahla na vyšší úrok. Konkrétně vadilo, že příchozí částka 20000 Kč byla na spořicí účet zaslána z běžného účtu, který v Monete mám zřízeny už nějakou dobu.
Takže klient, kterému na běžný účet v bance přijde výplata, odešle částku na spořicí účet stejné banky, se dopouští nežádoucí transakce! Peníze z tohoto účtu nejsou totiž bance DOST !!! Ona chce peníze z jiného účtu. Banka se chová jako rozmazlené děcko. Takže... Musíte si založit účet v cizí bance,tam nechat poslat výplatu, aby jste splnili podmínku o které vás však zamestnanci NEINFORMUJÍ! Na tuto námitku mi paní odpověděla, že nejsou stroje a mohla jsem si podmínky pročíst na jejich stránkách. Uvažte, kdo po osobní schůzce, kde dostane informace z první ruky, přijde domů a čte nepřehledné únavné texty na stránkách bank?!
Takže opět kulišárna na klienty, kteří bance svěří své peníze i důvěru. Druhý pokus, druhé zklamání.
MONETA JE NAPROSTO NEDŮVĚRYHODNÁ A LSTIVÁ BANKA.
NEDOPORUJI!!!
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2022 17:16 | HELENA

Zásadně se stavím proti falešným a pomluvným komentářům, že banka diskriminuje někoho kdo je z Evropské Unie či původem ze Slovenska. Dnes jsem osobně byla na pobočce v Prahe a založila jsem si osobní účet. Obsluhující personál velice milý, příjemný, žádný náznak, že bych byla cizinka nebo nějaká osoba II. kategorie z EU. Podotýkám, že v ČR mám pouze trvalý pobyt a jsem vdaná za Čecha, pokud to tak už někteří škatulkujete. Asi hodně záleží jak se chováte, zda nejste v dluzích, v exekucích a pod. na sociálních dávkách.

Banka nemá podmínku Vás jako nové klienty vzít, je to jejich dobré gesto a jako soukromý subjekt - podnikatel si může vybírat.

Proto tyhle komentáře píše někdo záměrně aby poškodil dobré jméno banky.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 7. 2022 23:29 | Klára

Mám obdobnou špatnou zkušenost z Prahy s panem Filipem Dobešem. Volal mi ohledně investice do dluhopisů a protože jsem byla v pracovní neschopnosti, navrhl mi, že přijde za mnou domů a osobně mi mi problematiku vysvětlí. Nevysvětlil nic nového, jen použil orientační pomůcku na webu banky. Investice provedl do dluhopisů. Sledovala jsem pak pohyb ceny a po 3 měsících už jsem nechtěla peníze ve fondech mít. Ztráta byla, ale s tím se asi musí u investic počítat. Co považuji za větší problém, že si budu muset dát tyto transakce do daňového přiznání. Nesplnila jsem test držet cenné papíry 3 roky ani objem v Kč, protože jsem prodala za víc než 100 tis. Kč. Bylo to se ztrátou a daň tedy neplatím ovšem musím příjem do přílohy daňového přiznání uvést. Na moji stížnost o nekvalifikovanosti poradců jsem dostala z Monety odpověď, že jsou pravidelně školení. Moneta mě převzala jako bývalou klientku Wustenrot. Účet v Monetě držím ve výši 10 Kč, abych měla přístup k těm dokladům o pohybu na účtě coby přílohy k daňovému přiznání.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 7. 2022 23:07 | Luke

Odejít od stabilní a kvalitní Uni, která neotravuje klienty kvůli každé kravině, respektuje své klienty a jejich přání k bance pro kterou budeš jen číslo, kterému se snaží prodat všechny produkty co mají kvůli pár korunám za založení účtu... přesně na takové cílí.. počítej že přecházíš od klidu do neustálé manipulace, navolávání, nabízení a nátlaku přijít na pobočku něco zakoupit.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 6. 2022 22:44 | Oleh

Dnes banka po 4 letech bezdůvodné mi zrušila účet. Pocházím z Uzbekistánu. Banka dlouhodobé známa svou diskriminaci vůči cizincům a lidem s pleti jinou než bílou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 6. 2022 8:02 | Ladislav

V Uherském Hradišti v Monetě nabízí nesmyslné fondy, které jdou pořád dole, takže mě za 14 dní připravili o 8 tisic. Přímo pan Vágner O. Takže co mužů doporučit nedávejte teď peníze do žádných dluhopisů.Vzdy jsem byl s monetou spokojený až do doby kdy tam vzali tohoto člověka.!
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2022 13:47 | Petr

Nechápu k čemu je u Monety pojíštění schopnosti splácet.
Platím si to a už asi 3 měsíc po sobě mi splátku neodložili.Hlavně ,že si to platim kvůli tomu abych si mol splátku odložit když potřebuju.
Jednou se třeba opozdíte se splátkou a už na vás serou že si něco platíte.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2022 12:33 | Věra Martynková

Dobrý den.Uvažuji si u Monety založit běžný účet a odejít od Uni Credit Bank.Za založení nového účtu u Monety dostanu nějakou odměnu?
Vím,že kolega tak získal 1000Kč.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2022 13:30 | Marie

Byla jsem dnes v bance na pobočce Anděl-Praha. Chtěla jsem si založit účet.
Byla jsem ale nemile překvapena když po zkontrolovaní údajů z občanky, zaměstnankyně banky mi řekla ze účet mi založit nemůžou.
Jsem občankou ČR a narodila jsem se na Slovensku. Důvod k zamítnuti? Místo narozeni.
Zaměstnankyně banky (šepotem) mi to vysvětlila tak: že vedeni banky nepřeje si mezi novy klienty jinou klientelu než *opravdový* rodily čechy. Zažila jsem šok.
Čtu zdejší komentáře o diskriminační a selektivní politice této banky : na bily a černý, čech a ne čech.. Nemyslela jsem si ze někdy zažiju podobnou zkušenost a budu vnímaná jako vyvrhel společnosti protože nepatřím mezi elitu narozených v ČR. Opravdu se to děje v Čechách, v 21 století? Mam se stydět ? Cítit se špinavou? Protože nejsem rasou vyvolených čistokrevných kdo může mít bank. učet?! Přístup této banky by mela posoudit Česka Národní Banka vydávající licenci této soukromé bankovní instituci jménem Moneta Bank. Která si mysli ze čistota české krve zaslouží byt oddělena od plevelu ostatních národnosti. Připomíná mi to dej který již lidstvo kdysi zažilo..
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2022 1:56

Jsem neni cech, budu rusit ucet dobrovolne, pro to ze banka hovaji jako Hitler k cizinum krery maji travly pobyt nepo pochazi v jinich statu EU, treba napsat do policii, ze tato banka je nacisstka a hovaji jako Hitler, treba tuto banku lisit licence CNB!!!
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2022 1:14 | Andre

Dnes v bance mi zamítli založit učet protože pocházím z Latvie ( pro ty kdo to neví, je to stát EU ).
Na přepážce mi bylo sděleno že banka je pouze pro cechy! Konkrétněji : Pouze pro ty kdo se narodil v Čechách. Nic víc, nic min!
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit všech 290 komentářů

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Nejnovější články

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou –...více

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských...více

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services