Logo MONETA Money Bank, a. s.

MONETA Money Bank, a. s.

Moneta Money Bank existuje od jara 2016. Navazuje na Agrobanku působící v Česku už v 90. letech. Po krachu Agrobanky převzala její zdravou část v roce 1998 americká skupina General Electric, spojila ji se splátkovou společností Multiservis a přejmenovala na GE Money Bank. Uvedením akcií na burzu v roce 2016 ji GE prakticky prodala.
Vlastnická struktura je značně roztříštěná, s akciemi se obchoduje na pražské burze a může si je koupit i drobný investor. Největším akcionářem byla (ke konci února 2022) s podílem 29,94 % společnost Tanemo, kterou založila skupina PPF za účelem ovládnutí Monety a jejího faktického spojení s Air Bank.

Kontakty

AdresaVyskočilova 1422/1aPraha 4 - Michle140 00
Telefon224 443 636
Web
Internetové bankovnictvíhttps://ib.moneta.cz/

Další informace

IČO25672720
Kód banky0600
SWIFT kódAGBACZPP

MONETA Money Bank, a. s. - nabízené produkty

Informace uvedené na této stránce mají pouze orientační charakter. Ačkoliv bychom rádi, bohužel nejsme schopni ručit za jejich 100 % aktuálnost. Pro ověření, prosím, navštivte také domácí stránku daného subjektu. Děkujeme za pochopení.

Související články

Výpis článků s klíčovým slovem ge money bank, moneta, moneta money bank, moneta money bank, a. s.

Spořicí účty mají nového krále. Tady je porovnání

15. 9. 2022 | Petr Kučera

Spořicí účty mají nového krále. Tady je porovnání

Na pozici jedničky mezi spořicími účty se poprvé od května vrátila Trinity Bank. Ode dneška zvyšuje úrok na 5,58 % ročně (p.a.) pro vklady do 400 tisíc korun. Vylepšení se týká také starších vkladů (s názvem Výhoda+ v rámci akce Dobrý klient), úrok na nich stoupne automaticky. Případná část nad limit 400 tisíc se úročí 4,08 %.

Z bankovních poboček mizí pokladny. Víc než polovina je už bezhotovostních

15. 9. 2022 | Olga Skalková

Z bankovních poboček mizí pokladny. Víc než polovina je už bezhotovostních

V Česku dál ubývá bankovních poboček s přepážkami na příjem a výdej hotovosti, Takzvané bezhotovostní pobočky nejprve zavedly nízkonákladové banky, stále víc se však prosazují i v těch tradičních.

Zrušíme přihlášení přes SMS, hlásí Moneta. Co dělat bez aplikace?

12. 9. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Zrušíme přihlášení přes SMS, hlásí Moneta. Co dělat bez aplikace?

Tak nekompromisně jako Moneta to ještě žádná banka klientům neoznámila: Zrušíme ověřovací SMS, musíte přejít na potvrzování v mobilní aplikaci. Zjišťovali jsme podrobnosti. Výjimka pro lidi bez chytrého telefonu prý zůstane.

Nejlepší spořicí účty: Úrok začínající pětkou dá další banka

11. 9. 2022 | Petr Kučera

Nejlepší spořicí účty: Úrok začínající pětkou dá další banka

Mezi banky, které na spořicím účtu nabízejí úrok začínající pětkou, se zařadí i Air Bank. Klienti si ale musí počkat do pondělí 19. září. Úrok 5 % ročně (p. a.) pak dostanou jen na vklady do 250 tisíc – Air Bank tak totiž opět snižuje strop pro maximální úročení na úroveň, kde byl do poloviny letošního července.

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Nové žebříčky

5. 9. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Nové žebříčky

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Tady je nezávislé porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Hypotéky nejlépe nabízí Moneta, ukázal test bank

5. 9. 2022 | Petr Kučera

Hypotéky nejlépe nabízí Moneta, ukázal test bank

Zájemce o hypoteční úvěr dokáže nejkvalitněji obsloužit Moneta Money Bank. Vyplynulo to z průzkumu agentury Market Vision, který se letos v květnu a červnu zaměřil na devět nejvýznamnějších poskytovatelů hypoték na tuzemském trhu.

Banky rozdávají peníze. Stačí vyzkoušet účet. Bez závazku

24. 8. 2022 | Petr Kučera, Jana Divinová | 6 komentářů

Banky rozdávají peníze. Stačí vyzkoušet účet. Bez závazku

Víme, kde teď jednoduše získáte odměnu za založení účtu. Nemusíte hned měnit banku. I vedlejší účet může mít plno výhod. A i kdybyste je nevyužili, nebude vás stát nic navíc a dá se zase zrušit.

Nejlepší spořicí účty: Úrok nad 5 % zvedá další banka

29. 7. 2022 | Petr Kučera | 25 komentářů

Nejlepší spořicí účty: Úrok nad 5 % zvedá další banka

Nejvyšší úrok na spořicím účtu mezi bankami dál nabízí UniCredit: 5,5 % ročně (p. a.). Jde však jenom o speciální akci pro zcela nové klienty, kteří u UniCredit dosud nemají vůbec žádný účet. Přístup ke svým dosavadním klientům nemění: na spořicím účtu dosáhnou jen na 2,5 % do půl milionu.

Nejlepší spořicí účty po zvýšení úroků. Nové porovnání

14. 7. 2022 | Petr Kučera | 18 komentářů

Nejlepší spořicí účty po zvýšení úroků. Nové porovnání

ČNB před třemi týdny znovu výrazně zvýšila základní sazbu, od které se nepřímo odvíjejí i úroky na spořicích účtech. Zatímco banky si teď můžou ukládat do ČNB na čtrnáct dnů za 7 % (a za 6 % takzvaně přes noc), běžným klientům většinou nedají ani 5 %.

Desetinu Moneta Money Bank získá fond J&T

30. 6. 2022 | Petr Kučera

Desetinu Moneta Money Bank získá fond J&T

Desetinu akcií Moneta Money Bank bude nově ovládat fond kvalifikovaných investorů J&T Arch Investments. Podíl 9,99 % kupuje od fondu Petrus Advisers.

MONETA Money Bank, a. s. - Zkušenosti

6. 8. 2022 19:31 | Honza

Stačil mi pokus o založení úč tu elektronicky. Okamžitě chtěli aplikaci banky v mobilu. Jednak to nehodlám z důvodu bezpečnosti mít. Navíc ta aplikace je příšerná.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 8. 2022 7:17

Ano, píšou konkrétní lidi, jenž s bankou mají konkrétní špatné zkušenosti. Přečtěte si další články recenzí. Uvidíte, že nikdo se záměrně nebaví psaním kritiky. Banka si dělá špatnou pověst sama a je třeba na to upozorňovat. Akceptujte druhé lidi a jejich zkušenosti prosím.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 8. 2022 7:09 | Dana

LIDÉ ČTĚTE!
Okamžitě jsem zrušila účet a prevedla peníze jinam. PROČ?!
MONETA JE PROLHANA BANKA !!!
Koncem roku 2020 byla možnost získat 1000 kc při založení účtu.S dcerou jsme splnily všechny podmínky, ale slibenou částku jsme příští měsíc nedostaly.Ani další měsíce. Musela jsem 2 x zajít na pobočku záležitost pourgovat . Ignorace.Stejne tak dcera, která se částky dočkala až víc jako po půl roce. Za nepříjemnosti se banka rozhodně NEOMLOUVÁ. Na přepážce jsem podala stížnost, kterou jsme se zamestnancem napsali, ale bez reakce. Žádná odpověď, žádná sebereflexe, žádná omluva.

DALŠÍ HUSARSKÝ KOUSEK se jim povedl nedávno. Založila jsem si v červnu SPOŘICÍ ÚČET se 4,5% úrokem. Paní mne informovala o podmínkách a já se ptala na všechny podrobnosti, abych se vyvarovala případným oblíbeným kulisarnam. Opakovaně mi bylo potvrzeno, že stačí splnit 2 podmínky: příchozí min.castka 20000 měsíčně + 5 transakcí. Během měsíce jsem se ještě jednou byla v bance ujistit, zda podmínky plním správně. Tentokrát pán za přepážkou mi potvrdil opět tyto dvě podmínky. Na účtu jsem měla vyšší částku, kterou jsem chtěla zúročit. Jenže ejhle! Úroky se pripsaly jako u běžného účtu ( 3,5% ), na u spořícího. V Monete mi paní, která se mnou účet zakládala, zjistila ( vytelefonovala ), že jedna z podminek nebyla splněna. To byl duvod, proč jsem nedosahla na vyšší úrok. Konkrétně vadilo, že příchozí částka 20000 Kč byla na spořicí účet zaslána z běžného účtu, který v Monete mám zřízeny už nějakou dobu.
Takže klient, kterému na běžný účet v bance přijde výplata, odešle částku na spořicí účet stejné banky, se dopouští nežádoucí transakce! Peníze z tohoto účtu nejsou totiž bance DOST !!! Ona chce peníze z jiného účtu. Banka se chová jako rozmazlené děcko. Takže... Musíte si založit účet v cizí bance,tam nechat poslat výplatu, aby jste splnili podmínku o které vás však zamestnanci NEINFORMUJÍ! Na tuto námitku mi paní odpověděla, že nejsou stroje a mohla jsem si podmínky pročíst na jejich stránkách. Uvažte, kdo po osobní schůzce, kde dostane informace z první ruky, přijde domů a čte nepřehledné únavné texty na stránkách bank?!
Takže opět kulišárna na klienty, kteří bance svěří své peníze i důvěru. Druhý pokus, druhé zklamání.
MONETA JE NAPROSTO NEDŮVĚRYHODNÁ A LSTIVÁ BANKA.
NEDOPORUJI!!!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2022 17:16 | HELENA

Zásadně se stavím proti falešným a pomluvným komentářům, že banka diskriminuje někoho kdo je z Evropské Unie či původem ze Slovenska. Dnes jsem osobně byla na pobočce v Prahe a založila jsem si osobní účet. Obsluhující personál velice milý, příjemný, žádný náznak, že bych byla cizinka nebo nějaká osoba II. kategorie z EU. Podotýkám, že v ČR mám pouze trvalý pobyt a jsem vdaná za Čecha, pokud to tak už někteří škatulkujete. Asi hodně záleží jak se chováte, zda nejste v dluzích, v exekucích a pod. na sociálních dávkách.

Banka nemá podmínku Vás jako nové klienty vzít, je to jejich dobré gesto a jako soukromý subjekt - podnikatel si může vybírat.

Proto tyhle komentáře píše někdo záměrně aby poškodil dobré jméno banky.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 7. 2022 23:29 | Klára

Mám obdobnou špatnou zkušenost z Prahy s panem Filipem Dobešem. Volal mi ohledně investice do dluhopisů a protože jsem byla v pracovní neschopnosti, navrhl mi, že přijde za mnou domů a osobně mi mi problematiku vysvětlí. Nevysvětlil nic nového, jen použil orientační pomůcku na webu banky. Investice provedl do dluhopisů. Sledovala jsem pak pohyb ceny a po 3 měsících už jsem nechtěla peníze ve fondech mít. Ztráta byla, ale s tím se asi musí u investic počítat. Co považuji za větší problém, že si budu muset dát tyto transakce do daňového přiznání. Nesplnila jsem test držet cenné papíry 3 roky ani objem v Kč, protože jsem prodala za víc než 100 tis. Kč. Bylo to se ztrátou a daň tedy neplatím ovšem musím příjem do přílohy daňového přiznání uvést. Na moji stížnost o nekvalifikovanosti poradců jsem dostala z Monety odpověď, že jsou pravidelně školení. Moneta mě převzala jako bývalou klientku Wustenrot. Účet v Monetě držím ve výši 10 Kč, abych měla přístup k těm dokladům o pohybu na účtě coby přílohy k daňovému přiznání.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 7. 2022 23:07 | Luke

Odejít od stabilní a kvalitní Uni, která neotravuje klienty kvůli každé kravině, respektuje své klienty a jejich přání k bance pro kterou budeš jen číslo, kterému se snaží prodat všechny produkty co mají kvůli pár korunám za založení účtu... přesně na takové cílí.. počítej že přecházíš od klidu do neustálé manipulace, navolávání, nabízení a nátlaku přijít na pobočku něco zakoupit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 6. 2022 22:44 | Oleh

Dnes banka po 4 letech bezdůvodné mi zrušila účet. Pocházím z Uzbekistánu. Banka dlouhodobé známa svou diskriminaci vůči cizincům a lidem s pleti jinou než bílou.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 6. 2022 8:02 | Ladislav

V Uherském Hradišti v Monetě nabízí nesmyslné fondy, které jdou pořád dole, takže mě za 14 dní připravili o 8 tisic. Přímo pan Vágner O. Takže co mužů doporučit nedávejte teď peníze do žádných dluhopisů.Vzdy jsem byl s monetou spokojený až do doby kdy tam vzali tohoto člověka.!
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2022 13:47 | Petr

Nechápu k čemu je u Monety pojíštění schopnosti splácet.
Platím si to a už asi 3 měsíc po sobě mi splátku neodložili.Hlavně ,že si to platim kvůli tomu abych si mol splátku odložit když potřebuju.
Jednou se třeba opozdíte se splátkou a už na vás serou že si něco platíte.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2022 12:33 | Věra Martynková

Dobrý den.Uvažuji si u Monety založit běžný účet a odejít od Uni Credit Bank.Za založení nového účtu u Monety dostanu nějakou odměnu?
Vím,že kolega tak získal 1000Kč.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2022 13:30 | Marie

Byla jsem dnes v bance na pobočce Anděl-Praha. Chtěla jsem si založit účet.
Byla jsem ale nemile překvapena když po zkontrolovaní údajů z občanky, zaměstnankyně banky mi řekla ze účet mi založit nemůžou.
Jsem občankou ČR a narodila jsem se na Slovensku. Důvod k zamítnuti? Místo narozeni.
Zaměstnankyně banky (šepotem) mi to vysvětlila tak: že vedeni banky nepřeje si mezi novy klienty jinou klientelu než *opravdový* rodily čechy. Zažila jsem šok.
Čtu zdejší komentáře o diskriminační a selektivní politice této banky : na bily a černý, čech a ne čech.. Nemyslela jsem si ze někdy zažiju podobnou zkušenost a budu vnímaná jako vyvrhel společnosti protože nepatřím mezi elitu narozených v ČR. Opravdu se to děje v Čechách, v 21 století? Mam se stydět ? Cítit se špinavou? Protože nejsem rasou vyvolených čistokrevných kdo může mít bank. učet?! Přístup této banky by mela posoudit Česka Národní Banka vydávající licenci této soukromé bankovní instituci jménem Moneta Bank. Která si mysli ze čistota české krve zaslouží byt oddělena od plevelu ostatních národnosti. Připomíná mi to dej který již lidstvo kdysi zažilo..
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2022 1:56

Jsem neni cech, budu rusit ucet dobrovolne, pro to ze banka hovaji jako Hitler k cizinum krery maji travly pobyt nepo pochazi v jinich statu EU, treba napsat do policii, ze tato banka je nacisstka a hovaji jako Hitler, treba tuto banku lisit licence CNB!!!
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2022 1:14 | Andre

Dnes v bance mi zamítli založit učet protože pocházím z Latvie ( pro ty kdo to neví, je to stát EU ).
Na přepážce mi bylo sděleno že banka je pouze pro cechy! Konkrétněji : Pouze pro ty kdo se narodil v Čechách. Nic víc, nic min!
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2022 22:09 | A take je spatne ze Moneta je Visa karty

Pozor! Visa je spantny a nehchorshi planebny system pro zhijici v Evropske Unii, Visa je dobra spis pro zicici USA nevo Jizhni Anerice, protizhe system Visa je spis pro USA, kdysh mate platebni kartu Visa a cestuete do Spaneslaka nebo do Italie tak vas okradbou nekolik tisoc koroun, proto z zadnem pridape nedoporucuji system Visa kdys bydlite v EU... Jnom mastercard pro cestovani je to nejlepsi system a ne musite stratit tisicovky konvertace jestli mate Visa, pro EU jenom Mastercard a take pro vesmir a Turecko doporucuje jenom masercard
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2022 20:47 | Kocorek2

https://youtu.be/TZwDpwoWgiQ
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit všech 288 komentářů

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  16 584 154 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Nejnovější články

Sadil končí v ČSOB. Nové šéfy mají Hypoteční banka i penzijní společnost

Sadil končí v ČSOB. Nové šéfy mají Hypoteční banka i penzijní společnost

Skupina ČSOB hlásí změny v nejužším vedení. Na konci září opustí představenstvo i celou...více

Mallpay se mění na Skip Pay. Sází na chytré nakupování

Mallpay se mění na Skip Pay. Sází na chytré nakupování

Služba Mallpay, která se zaměřuje hlavně na odložené platby, změní od 7. října jméno na...více

O pětinu levnější benzin. Hello bank láká na slevu

O pětinu levnější benzin. Hello bank láká na slevu

Hello bank vrátí 20 procent z ceny nákupu u jakékoliv čerpací stanice, pokud ho zaplatíte...více

Doporučujeme

Na Česko se valí sociální bouře. Smete i vládu?

Na Česko se valí sociální bouře. Smete i vládu?

Vláda konečně naznačila, jak chce zvládnout energetickou krizi. Podoba a výsledek jejího...více

Tvůrci série Pozadí událostí nevidí, v čem je problém. A to je právě ten problém

Tvůrci série Pozadí událostí nevidí, v čem je problém. A to je právě ten problém

Uvedení detektivní minisérie v režii Jana Hřebejka vyvolalo u části kritiky značné pobouření....více

Jak se dělá přestup? Ukážeme vám to na Dúbravkově příchodu do United

Když se vše podaří dotáhnout do konce, je to jako když stavíš puzzle a konečně tam dáš...více

Dôchodky sa v roku 2023 radikálne menia: Toto môžete očakávať + kalkulačka

Dôchodky sa v roku 2023 radikálne menia: Toto môžete očakávať + kalkulačka

Systém so zastrešeným dôchodkovým vekom schválený vládou v roku 2019 sa bude opäť meniť....více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.