Nejstarší řemeslo

| rubrika: Komiks | 2. 9. 2012 | 4 komentáře
Nejstarší řemeslo
Šokující zprávy přímo z Edenu. Adame, tak tohle není boží! Jak to bylo s jablkem.
Kdyby mimozemšťani viděli, že si mezi sebou za zboží a služby platíme potištěnými papírky, asi by se smáli. Možná by se smáli i výměně za kovové plíšky, kdo ví. Ostatně platidla jsou a byla různá – a při dostatečném nadhledu jsou všechna k smíchu. Někde se platí veveří kožkou, jinde používali mušličky, jinde zase šutráky rozměrů a hmotnosti našich mlýnských kamenů (obzvlášť vtipné!). Naše slovo platiti má stejný základ jako plátno, ano, prapradědové platili kusem hadru. 
Funkci nejstaršího platidla – jakkoli se to píše jinak – ovšem mělo ovoce. A nejstarším platidlem se samozřejmě platilo za nejstarší řemeslo. Ovšem celé to bylo pěkně zamotané...
Žralok žere. Skokan skáče. Brtník brtá?

Strip zvětšíte kliknutím

Sváteční komiksy: každou neděli a svátek na Peníze.cz

Souboj o klienta ◄► Tunel ◄► Nejlepší investice! ◄► Nové zdroje z kosmu ◄► To, co jíte ◄► Horká půda◄► Volejte ministrovi ◄► Půjčka pro každého ◄► Moudro za třicet tisíc ◄► Historická pravda ◄► Díky, pane chef! ◄► Prorůstová opatření ◄► Tak ty chceš přidat? ◄► Na stáří spořte s... ◄► Jako Palacký ◄► Masáž ◄► Kriminál◄► Bankéř snídá fazole ◄► Zločinní bankéři ◄► Když peníze pršely ◄► Přímý přenos◄► Nepřístupný film ◄► Na odstřel ◄► Jak na úrazové pojištění ◄► Za dva zlatý ◄► Švarcsystém ◄► Volba povolání ◄► Monstrózní úleva ◄► PIN 2499 ◄► Ještě není nejhůř ◄►Polní pych ◄► Pilíře dělají talíře ◄► Nejlepší mozky ◄► Panika na trzích ◄► Daň z nemovitostí◄► Potíže s rodičovskou ◄► Zadarmo ◄► Žijou mezi námi ◄► Ježíšek ◄► Zboží vhod vánoční ◄► Řešení krize ◄► Igráčkovy návraty ◄► Letohrádek Hvězda ◄► Ruka (v) trhu ◄► Univerzální piklení ◄► Dvojí zdanění ◄► V nouzi poznáš džin ◄► Neživot na dluh ◄► Božský prezident ◄► Odliv mozků ◄► Ruleta ◄► Velká říjnová ◄► Státní svátek ◄► Musí to bét? ◄► Severní vítr ◄► Tutanchamonova kletba ◄► Rockstar ◄► Cena mlčení ◄► Poprvé! A bez plavek! ◄► Zelené zlato ◄► Peníze nepadaj z nebe ◄► Vzestup a pád ◄► Život je boj(ler) ◄► Smrt fialové krávy ◄► Pracovní úraz ◄► Zákaz kouření ►Ilustrováno MaComiXem prostřednictvím jeho ComicsCreatoru.
Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

komiks, macomix, medvědi

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.