V nouzi poznáš džin

| rubrika: Komiks | 11. 12. 2011
V nouzi poznáš džin
Skončil další z evropských záchranných summitů. V hodnocení výsledků – i když pro země platící eurem znamenají jistě očesání suverenity – zatím převládá mírný optimismus. V našem komiksu nadále převládá mírný cynismus.

Eurozóna se na zatím nejčerstvějším summitu dohodla, že na chudé země musí být přísnost. A vzato poctivě, chudé jsou všechny země nejen v eurozóně, ale vůbec v evropské Unii: všechny totiž někde dluží. Nejmíň jsou v minusu Estonci, jejich státní dluh je necelých sedm procent HDP. Do dvacíti procent HDP se vejde ještě Bulharsko a Lucembursko. A jistě si dokážete představit, jak to vypadá jinde, když Česko s dluhem ve výši něco přes pětatřicet procent HDP sedí na pěkné páté příčce.

Má ovšem ta přísnost jednu slabinu: ono se totiž řeklo, že přísnost bude, ale jak to bude v praxi vypadat, to se neřeklo. A protože jsou v Evropě tělesné tresty veskrze zakázány, těžko čekat, že ministr financí a premiér takové nezodpovědné země dostanou pětadvacet na holou v přímém televizním přenosu. Jenže nic jiného tady nemůže zabrat.

Takže nebude dlouho trvat a evropští státníci se budou postupně připojovat k polskému ministrovi zahraničí, který na konci listopadu v Berlíně apeloval na Němce, aby nás všecky z té krize vyplatiti ráčili a též aby zachránili eurozónu, že nikdo jiný to udělat nemůže.

Křesťan? Muslim? Hinduista? Džinista!

Strip zvětšíte kliknutím

Sváteční komiksy: každou neděli a svátek na Peníze.cz

Řešení krize ◄► Igráčkovy návraty ◄► Letohrádek Hvězda ◄► Ruka (v) trhu ◄► Univerzální piklení ◄► Dvojí zdanění ◄► Neživot na dluh ◄► Božský prezident ◄► Odliv mozků ◄► Ruleta ◄► Velká říjnová ◄► Státní svátek ◄► Musí to bét? ◄► Severní vítr ◄► Tutanchamonova kletba ◄► Rockstar ◄► Cena mlčení ◄► Poprvé! A bez plavek! ◄► Zelené zlato ◄► Peníze nepadaj z nebe ◄► Vzestup a pád ◄► Život je boj(ler) ◄► Smrt fialové krávy ◄► Pracovní úraz ◄► Zákaz kouření ►Ilustrováno MaComiXem prostřednictvím jeho ComicsCreatoru.
Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.