Kdo opravdu volá? Bankéře spořitelny si ověříte hned

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 21. 10. 2022 | 2 komentáře
Kdo opravdu volá? Bankéře spořitelny si ověříte hned
Ilustrační snímek.
Zdroj: Česká spořitelna

Česká spořitelna úspěšně dokončila testování služby, díky které si klienti mohou snadno ověřit, že mluví se skutečným bankéřem nebo s jiným oficiálním zástupcem banky.

Novinka, jejíž ostrý provoz začne v listopadu, funguje přes mobilní aplikaci George klíč. Když bankéř volá, může ho klient požádat, aby mu do aplikace George klíč poslal požadavek k ověření čtyřmístným kódem. Kód, který klientovi přijde, pak musí odpovídat tomu, který mu přečte bankéř.

Ověření přes aplikaci funguje i obráceně, tedy když klient volá bankéři. Klientovi se při spojení s bankéřem zobrazí v aplikaci jeho jméno a příjmení i telefonní číslo.

Cílem je snížit riziko telefonátů, při nichž se podvodníci vydávají za bankéře a snaží se od klientů získat údaje k platební kartě nebo internetovému bankovnictví.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Pilotní provoz služby zahájila spořitelna letos v dubnu. „Možnost ověření bankéře v aplikaci George klíč fungovala v pilotním provozu jen při hovorech z našeho call centra v Prostějově. Nyní už si klienti mohou ověřit také identitu poradců volajících z externích call center, s nimiž spolupracujeme,“ říká Daniela Pešková z představenstva České spořitelny, která je zodpovědná za retailové bankovnictví.

Fotogalerie: Takhle vám vysajou účet

Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční správa. Něco se vám děje na účtu. Někdo chce poslat peníze. Něco jste vyhráli. Honem se přihlaste, klikněte. To je jen zlomek z fíglů, které používají podvodníci, co usilují o přístup k vašemu účtu nebo platební kartě. Posbírali jsme jich mnohem víc.

Popisky a autory fotek najdete uvnitř galerie.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Spořící účet plně online

Spořící účet plně online

Spořte s úrokem 5,3 % ročně bez podmínek

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+40
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

14. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

Novinku spouští šest bank, další se přidají v příštím roce. Při jedné platbě lze poslat maximálně pět tisíc korun.

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

13. 11. 2023 | Petr Kučera

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

Ověřit totožnost přes bankovní identitu směrem ke státu a úřadům už mohou i klienti mBank. Přidala se tak k devíti bankám, které službu „digitální občanky“ nabídly už dříve.

Partners Financial Services