Spořitelna zjednoduší podmínky pro Plus účet bez paušálu

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 20. 10. 2022 | 1 komentář
Od února 2023 stačí čtyři platby kartou za měsíc. Odpadne podmínka pravidelného příjmu a využívání dalšího z vybraných produktů skupiny ČS.
Spořitelna zjednoduší podmínky pro Plus účet bez paušálu
Ilustrační George.
Zdroj: Česká spořitelna

Česká spořitelna od 1. února 2023 zjednoduší podmínky pro získání Plus účtu zdarma. Nově bude stačit, aby klient v daném kalendářním měsíci zaplatil čtyřikrát kartou. Vyplývá to z nového ceníku a z informací, které banka posílá klientům.

Počítat se budou platby jakoukoliv kartou vydanou k účtu – tedy debetní i kreditní včetně virtuální karty nebo nálepky. Může jít o terminál v prodejně nebo platbu na internetu, počítají se také platby mobilem nebo hodinkami. Banka uzná i zatím nezaúčtované transakce (rezervace), o nichž se dozví do 22. hodiny posledního dne v měsíci.

Za účet Plus se podle ceníku platí měsíční paušál 100 korun. Podle dosavadních pravidel je bez poplatku při splnění dvou podmínek: Slevu 50 korun získá ten, komu na běžný účet přijde v měsíci aspoň 7000 korun a současně aspoň jednou zaplatil kartou. A dalších 50 korun banka odpustí, když klient využívá i jiné produkty skupiny ČS: počítají se například penzijní spoření, hypotéka, spotřebitelský úvěr, investice, kreditní karta nebo úvěr ze stavebního spoření, nepočítá se však samotné stavební spoření.

„Plus účet mají téměř dva miliony klientů a drtivá většina z nich už nyní tyto podmínky splňuje,“ upřesnil webu Peníze.cz mluvčí Filip Hrubý.

Podmínka aspoň čtyř plateb kartou začne od února platit i pro studenty od 18 let, kteří v současnosti mají do 26 let vedení Plus účtu zdarma bez podmínek. „Více než 95 procent z nich už nyní používá platební kartu více než čtyřikrát v měsíci,“ říká k tomu mluvčí.

Klienti nad 70 let budou mít vedení Plus účtu nadále zdarma bez jakýchkoliv podmínek.

Anketa

Kolikrát za měsíc platíte kartou?

Původní pravidla pro bezplatné vedení (příjem na účet aspoň 7000 Kč, jedna platba kartou a jeden další produkt) spořitelna od února zruší. Pokud se klientovi v daném měsíci nepodaří čtyřikrát zaplatit kartou, bude ho vedení Plus účtu stát 100 korun – s výjimkou zmíněných seniorů.

Od července roku 2020 nabízí Česká spořitelna účet nazvaný Standard, který má základní služby zdarma bez podmínek (pokud nechcete vybírat z cizích bankomatů). Lepší variantu běžného účtu, který nabízela ke službě Moje zdravé finance, tehdy přejmenovala právě na Plus účet.

Jaké výhody má účet Plus oproti bezpodmínkovému účtu Standard? Mimo jiné umožňuje bezplatné výběry ze zahraničních bankomatů skupiny Erste (zatímco s účtem Standard přijde takový výběr na pět korun). Klienti mohou zdarma získat druhou debetní kartu (s účtem Standard stojí 25 Kč měsíčně) a využívat multiměnovou funkci na kartě, která zajistí výhodnější kurz (s účtem Standard přijde na 25 Kč měsíčně).

Klienti s Plus účtem zároveň dosáhnou na výrazně vyšší úrok na spořicím účtu: momentálně 4 % u vkladů do 200 tisíc korun (s programem Exclusive je strop 400 tisíc), při pravidelném investování do podílových fondů se úrok zvyšuje na 5 %. Oproti tomu účet Standard má sazbu na spoření jen 0,2 %.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+72
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

21. 2. 2024 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

Klienti Komerční banky už nebudou moct zadávat platební příkazy a využívat další služby přes telefonního bankéře. Už dříve tuto službu zrušily UniCredit Bank a ČSOB.

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

20. 2. 2024 | Kateřina Hovorková | 4 komentáře

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

Pozůstalí ani notáři zatím nemají k dispozici nástroj, který by našel všechny bankovní účty zemřelého. Aspoň částečné vylepšení má přinést nová platforma, kterou chystají Notářská komora... celý článek

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

20. 2. 2024 | Petr Kučera | 2 komentáře

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

Nové porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Česká spořitelna v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února dočasně odstaví systém George. V mobilu ani na webu nebude dostupný od páteční 23. hodiny do sobotní osmé hodiny ranní.

Partners Financial Services