Spořitelna zjednoduší podmínky pro Plus účet bez paušálu

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 20. 10. 2022 | 1 komentář
Od února 2023 stačí čtyři platby kartou za měsíc. Odpadne podmínka pravidelného příjmu a využívání dalšího z vybraných produktů skupiny ČS.
Spořitelna zjednoduší podmínky pro Plus účet bez paušálu
Ilustrační George.
Zdroj: Česká spořitelna

Česká spořitelna od 1. února 2023 zjednoduší podmínky pro získání Plus účtu zdarma. Nově bude stačit, aby klient v daném kalendářním měsíci zaplatil čtyřikrát kartou. Vyplývá to z nového ceníku a z informací, které banka posílá klientům.

Počítat se budou platby jakoukoliv kartou vydanou k účtu – tedy debetní i kreditní včetně virtuální karty nebo nálepky. Může jít o terminál v prodejně nebo platbu na internetu, počítají se také platby mobilem nebo hodinkami. Banka uzná i zatím nezaúčtované transakce (rezervace), o nichž se dozví do 22. hodiny posledního dne v měsíci.

Za účet Plus se podle ceníku platí měsíční paušál 100 korun. Podle dosavadních pravidel je bez poplatku při splnění dvou podmínek: Slevu 50 korun získá ten, komu na běžný účet přijde v měsíci aspoň 7000 korun a současně aspoň jednou zaplatil kartou. A dalších 50 korun banka odpustí, když klient využívá i jiné produkty skupiny ČS: počítají se například penzijní spoření, hypotéka, spotřebitelský úvěr, investice, kreditní karta nebo úvěr ze stavebního spoření, nepočítá se však samotné stavební spoření.

„Plus účet mají téměř dva miliony klientů a drtivá většina z nich už nyní tyto podmínky splňuje,“ upřesnil webu Peníze.cz mluvčí Filip Hrubý.

Podmínka aspoň čtyř plateb kartou začne od února platit i pro studenty od 18 let, kteří v současnosti mají do 26 let vedení Plus účtu zdarma bez podmínek. „Více než 95 procent z nich už nyní používá platební kartu více než čtyřikrát v měsíci,“ říká k tomu mluvčí.

Klienti nad 70 let budou mít vedení Plus účtu nadále zdarma bez jakýchkoliv podmínek.

Anketa

Kolikrát za měsíc platíte kartou?

Původní pravidla pro bezplatné vedení (příjem na účet aspoň 7000 Kč, jedna platba kartou a jeden další produkt) spořitelna od února zruší. Pokud se klientovi v daném měsíci nepodaří čtyřikrát zaplatit kartou, bude ho vedení Plus účtu stát 100 korun – s výjimkou zmíněných seniorů.

Od července roku 2020 nabízí Česká spořitelna účet nazvaný Standard, který má základní služby zdarma bez podmínek (pokud nechcete vybírat z cizích bankomatů). Lepší variantu běžného účtu, který nabízela ke službě Moje zdravé finance, tehdy přejmenovala právě na Plus účet.

Jaké výhody má účet Plus oproti bezpodmínkovému účtu Standard? Mimo jiné umožňuje bezplatné výběry ze zahraničních bankomatů skupiny Erste (zatímco s účtem Standard přijde takový výběr na pět korun). Klienti mohou zdarma získat druhou debetní kartu (s účtem Standard stojí 25 Kč měsíčně) a využívat multiměnovou funkci na kartě, která zajistí výhodnější kurz (s účtem Standard přijde na 25 Kč měsíčně).

Klienti s Plus účtem zároveň dosáhnou na výrazně vyšší úrok na spořicím účtu: momentálně 4 % u vkladů do 200 tisíc korun (s programem Exclusive je strop 400 tisíc), při pravidelném investování do podílových fondů se úrok zvyšuje na 5 %. Oproti tomu účet Standard má sazbu na spoření jen 0,2 %.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+67
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

30. 11. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou do konce prosince ušetřit 20 procent z nákupů v řetězci Albert a v internetových obchodech Rohlík a Košík.

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Bankomat má spotřebu jako rodinný dům. A další zajímavosti

27. 11. 2022 | Olga Skalková

Bankomat má spotřebu jako rodinný dům. A další zajímavosti

Proč potřebuje bankomat tolik elektřiny? Kolik stojí jeho pořízení? Kolik už jich v Česku vlastně je? Projděte si čísla.

První banky půjčí hotovost z bankomatu zdarma

23. 11. 2022 | Petr Kučera | 8 komentářů

První banky půjčí hotovost z bankomatu zdarma

Výběr kreditkou z bankomatu je za běžných podmínek nevýhodný. Banky si za něj účtují buď vyšší poplatek, nebo ho hned úročí, někdy i obojí současně. ČSOB teď u všech karet umožní půjčit... celý článek

Poplatek za ověřovací SMS končí, couvá Raiffeisenbank

23. 11. 2022 | Petr Kučera

Poplatek za ověřovací SMS končí, couvá Raiffeisenbank

Před dvěma lety to byl odvážný průlom na trhu: Kdo nepřejde na potvrzování v mobilní aplikaci, připlatí si. Teď Raiffka připouští, že zbývající klienty už stejně nepřesvědčí. Pro zpřísnění... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.