Raiffeisenbank ruší poplatek za výběry v cizině

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 30. 3. 2021 12:23 | 3 komentáře
Raiffeisenbank ruší poplatek za výběry v cizině

Zdroj: Shutterstock

Raiffeisenbank zatraktivní svůj bezpoplatkový Chytrý účet. Od začátku dubna u něj přestane účtovat poplatky za výběr hotovosti z bankomatu v cizině. Výběry po celém světě tak budou zdarma. Dosud banka za tuto službu u Chytrého účtu vybírá 100 korun plus 0,5 % z vybírané částky, tedy více, než je běžné u konkurence.

„Z výzkumů klientských potřeb dlouhodobě vyplývá, že výběry z bankomatů zdarma patří mezi nejlépe vnímané benefity. Proto jsme se rozhodli tuto výhodu nabídnout i klientům, kteří využívají náš Chytrý účet,“ říká Petr Štětka, produktový ředitel Raiffeisenbank.

Už od loňského září jsou v rámci Chytrého účtu bez poplatku vedle tuzemských výběrů také všechny výběry v zemích Evropského hospodářského prostoru, což jsou státy Evropské unie a navíc Island, Norsko a Lichtenštejnsko. Za výběry v jiných evropských státech nebo mimo Evropu však klienti dál platili.

Chytrý účet je bez poplatků a bez podmínek, Raiffeisenbank ho nabízí od loňského ledna, kdy změnila nabídku svých běžných účtů.

Poplatky za výběr z bankomatu v cizině u základních účtů nevybírají Banka Creditas, Equa bank a Moneta Money Bank, tři výběry měsíčně zdarma jsou i v Hello bank (případný další je za 30 korun). Při splnění určitých podmínek umí zahraniční výběry zdarma i Fio banka nebo UniCredit Bank

Air Bank přijde zahraniční výběr v Evropské unii na 35 korun, v ostatních zemích na 100 korun. Podobně to rozlišují i největší banky: například v České spořitelně zaplatíte 5 korun, když vyberete z automatu mateřské skupiny Erste; 40 korun, když jinde vyberete eura nebo 125 korun za výběr v jiné měně.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Raiffka může koupit Equa bank, souhlasí úřad

15. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Raiffka může koupit Equa bank, souhlasí úřad

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení Raiffeisenbank a Equa bank. Konstatoval, že nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. 

Polovinu plateb kartou už potvrzujeme biometricky

14. 4. 2021 | Petr Kučera | 7 komentářů

Polovinu plateb kartou už potvrzujeme biometricky

Už polovinu všech plateb kartou na internetu potvrzují Češi biometricky, tedy především otiskem prstu nebo scanem obličeje. Zhruba stejný 50% podíl dostaneme i v případě, že se místo... celý článek

Každý čtvrtý Čech vůbec nechrání úspory před inflací

14. 4. 2021 | Petr Kučera | 13 komentářů

Každý čtvrtý Čech vůbec nechrání úspory před inflací

Čtvrtina Čechů se vůbec nesnaží chránit své úspory před inflací. Za nejvhodnější způsob ukládání peněz totiž považují hotovost nebo běžný účet, ukázal březnový průzkum Generali Investments... celý článek

Nová vlna podvodů chce k vašemu účtu, varuje banka

14. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Nová vlna podvodů chce k vašemu účtu, varuje banka

Moneta Money Bank varuje před vlnou podvodných e-mailů, přes které se podvodníci snaží dostat k penězům na bankovních účtech.

Bankovní identita se otevře prvním firmám

14. 4. 2021 | Olga Skalková

Bankovní identita se otevře prvním firmám

Snadný přístup k online službám veřejné správy získá do konce roku až osm milionů klientů celkem deseti bank. Od června ji v kontaktu se zákazníky začne využívat také zhruba patnáct... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.