Raiffeisenbank ruší poplatek za výběry v cizině

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 30. 3. 2021 | 3 komentáře
Raiffeisenbank ruší poplatek za výběry v cizině

Zdroj: Shutterstock

Raiffeisenbank zatraktivní svůj bezpoplatkový Chytrý účet. Od začátku dubna u něj přestane účtovat poplatky za výběr hotovosti z bankomatu v cizině. Výběry po celém světě tak budou zdarma. Dosud banka za tuto službu u Chytrého účtu vybírá 100 korun plus 0,5 % z vybírané částky, tedy více, než je běžné u konkurence.

„Z výzkumů klientských potřeb dlouhodobě vyplývá, že výběry z bankomatů zdarma patří mezi nejlépe vnímané benefity. Proto jsme se rozhodli tuto výhodu nabídnout i klientům, kteří využívají náš Chytrý účet,“ říká Petr Štětka, produktový ředitel Raiffeisenbank.

Už od loňského září jsou v rámci Chytrého účtu bez poplatku vedle tuzemských výběrů také všechny výběry v zemích Evropského hospodářského prostoru, což jsou státy Evropské unie a navíc Island, Norsko a Lichtenštejnsko. Za výběry v jiných evropských státech nebo mimo Evropu však klienti dál platili.

Chytrý účet je bez poplatků a bez podmínek, Raiffeisenbank ho nabízí od loňského ledna, kdy změnila nabídku svých běžných účtů.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Poplatky za výběr z bankomatu v cizině u základních účtů nevybírají Banka Creditas, Equa bank a Moneta Money Bank, tři výběry měsíčně zdarma jsou i v Hello bank (případný další je za 30 korun). Při splnění určitých podmínek umí zahraniční výběry zdarma i Fio banka nebo UniCredit Bank

Air Bank přijde zahraniční výběr v Evropské unii na 35 korun, v ostatních zemích na 100 korun. Podobně to rozlišují i největší banky: například v České spořitelně zaplatíte 5 korun, když vyberete z automatu mateřské skupiny Erste; 40 korun, když jinde vyberete eura nebo 125 korun za výběr v jiné měně.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Spořící účet plně online

Spořící účet plně online

Spořte s úrokem 5,3 % ročně bez podmínek

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

14. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

Novinku spouští šest bank, další se přidají v příštím roce. Při jedné platbě lze poslat maximálně pět tisíc korun.

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

13. 11. 2023 | Petr Kučera

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

Ověřit totožnost přes bankovní identitu směrem ke státu a úřadům už mohou i klienti mBank. Přidala se tak k devíti bankám, které službu „digitální občanky“ nabídly už dříve.

Partners Financial Services