Raiffeisenbank ruší poplatek za výběry v cizině

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 30. 3. 2021 | 3 komentáře
Raiffeisenbank ruší poplatek za výběry v cizině

Zdroj: Shutterstock

Raiffeisenbank zatraktivní svůj bezpoplatkový Chytrý účet. Od začátku dubna u něj přestane účtovat poplatky za výběr hotovosti z bankomatu v cizině. Výběry po celém světě tak budou zdarma. Dosud banka za tuto službu u Chytrého účtu vybírá 100 korun plus 0,5 % z vybírané částky, tedy více, než je běžné u konkurence.

„Z výzkumů klientských potřeb dlouhodobě vyplývá, že výběry z bankomatů zdarma patří mezi nejlépe vnímané benefity. Proto jsme se rozhodli tuto výhodu nabídnout i klientům, kteří využívají náš Chytrý účet,“ říká Petr Štětka, produktový ředitel Raiffeisenbank.

Už od loňského září jsou v rámci Chytrého účtu bez poplatku vedle tuzemských výběrů také všechny výběry v zemích Evropského hospodářského prostoru, což jsou státy Evropské unie a navíc Island, Norsko a Lichtenštejnsko. Za výběry v jiných evropských státech nebo mimo Evropu však klienti dál platili.

Chytrý účet je bez poplatků a bez podmínek, Raiffeisenbank ho nabízí od loňského ledna, kdy změnila nabídku svých běžných účtů.

Poplatky za výběr z bankomatu v cizině u základních účtů nevybírají Banka Creditas, Equa bank a Moneta Money Bank, tři výběry měsíčně zdarma jsou i v Hello bank (případný další je za 30 korun). Při splnění určitých podmínek umí zahraniční výběry zdarma i Fio banka nebo UniCredit Bank

Air Bank přijde zahraniční výběr v Evropské unii na 35 korun, v ostatních zemích na 100 korun. Podobně to rozlišují i největší banky: například v České spořitelně zaplatíte 5 korun, když vyberete z automatu mateřské skupiny Erste; 40 korun, když jinde vyberete eura nebo 125 korun za výběr v jiné měně.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

16. 5. 2022 | Olga Skalková | 10 komentářů

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

Od roku 2013 ubyla v Česku víc než čtvrtina bankovních poboček. A čeká se další pokles – přinejmenším kvůli spojení dosavadních konkurentů.

Musíte na pobočku. Banky dál komplikují rušení účtu

4. 5. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Musíte na pobočku. Banky dál komplikují rušení účtu

Skoro každá chce být digitálním lídrem. Když ale přijde na rušení účtu, najednou je elektronické bankovnictví k ničemu. Nezměnily to ani dva roky s covidem.

Víc než jednu banku využívá necelá polovina Čechů

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 11 komentářů

Víc než jednu banku využívá necelá polovina Čechů

Většina obyvatel Česka (54 %) využívá jen jednu banku. Dvě nebo více bank využívá 44 % lidí, zatímco před pěti lety to bylo téměř 60 %. Ukázal to průzkum agentury Simply5 pro Air Bank... celý článek

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

Česká národní banka odebrala Sberbank CZ bankovní licenci. Rozhodnutí nabylo právní moci 30. dubna a je k dispozici na webu ČNB.

Trinity Bank má přes 50 tisíc klientů, zisk roste

29. 4. 2022 | Petr Kučera | 14 komentářů

Trinity Bank má přes 50 tisíc klientů, zisk roste

Počet klientů Trinity Bank už přesáhl 50 tisíc. Ke konci loňského roku jich bylo 41 tisíc, oznámila banka v dnešní zprávě o hospodářských výsledcích za loňský rok. Rok 2020 končila... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.