Vydělejte na nájmech, láká český startup. Zaujal spořitelnu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 2. 9. 2020 17:15
Vydělejte na nájmech, láká český startup. Zaujal spořitelnu
Zleva: Alan Vyšín (Investown.cz), Jiří Skopový (Seed Starter ČS), Filip Suk (Investown.cz)
Zdroj: Česká spořitelna

Novou možnost, jak už od 500 korun investovat do nemovitostí, chystá český startup Investown.cz. Zatím funguje v testovacím provozu, plně otevřít by se měl v příštích měsících. Už teď ale zaujal velkého investora.

Jako první totiž získal investici v programu Seed Starter od České spořitelny. Cílem tohoto programu je hledat startupy, které přinášejí nové produkty a služby zákazníkům nejen v oblasti finančních služeb. Spořitelna do startupu investovala v řádech jednotek milionů korun.

„Investown jsme vybrali zejména proto, že skvěle souzní s misí České spořitelny vést klienty a celou společnost k prosperitě. Chceme zvyšovat finanční gramotnost a zdraví našich klientů a jsme rádi, že si stále více z nich uvědomuje, že investiční produkty jsou efektivním nástrojem pro zhodnocení jejich peněz, ať už v kontextu financování bydlení, vzdělání nebo zajištění na stáří,” říká Jiří Skopový, manažer programu Seed Starter.

Srovnejte si to s námi

Investown vykupuje nemovitosti, které vytipovává na základě speciálního algoritmu. Podle tvůrců projektu umí identifikovat takové nemovitosti, které mají dlouhodobě vysoký a stabilní výnos.

„Investovat do nemovitostí půjde přes web do pěti minut. Stačí vám občanský průkaz nebo cestovní pas a druhý doklad, dále potřebujete bankovní účet vedený na vaše jméno. Pak si stačí vybrat nemovitost, investovat již od 500 korun a můžete začít vydělávat,” říká Alan Vyšín, zakladatel a CEO Investown.

Investoři mají vydělávat na nájmech, které budou platit nájemci. Ty bude do pořízených nemovitostí shánět přímo Investown. Investoři pak budou každý měsíc inkasovat podíl z nájmu. Minimální investice do jedné nemovitosti je 500 korun, maximální 300 tisíc korun.

Zřízení i vedení účtu je bezplatné, služba si bere 10 % z každého nájmu na pokrytí svých nákladů – zbytek se poměrně dělí mezi investory. Poplatek Investown účtuje v případě, že se investor rozhodne investici prodat před uplynutím dopředu domluvené doby držení – pak jde o 0,8 % z výše investice.

„Riziko je pouze v tom, že nájemce nebude platit. Chtěli jsme vytvořit zlatou střední cestu, kdy investor nebude riskovat, že přijde o peníze, a kdy bude riziko maximálně v tom, že nevydělá,“ řekl Vyšín webu CzechCrunch, který novinku podrobně představuje.

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.