Logo Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank a.s.

Většinovým majitelem je Raiffeisen Bank International, konkrétně jde hlavně o regionální rakouské banky sdružené v Raiffeisen CEE Region Holding (75 %) a RLB OÖ Sektorholding (25 %). V Česku postupně převzala (přímo či nepřímo) eBanku, Citibank, Zuno a Equa bank.

Kontakty

AdresaHvězdova 1716/2bPraha 4140 00
Infolinka412 440 000
E-mailinfo@rb.cz
Web
Internetové bankovnictvíhttps://ibs.rb.cz/IB/ControllerServlet

Další informace

IČO49240901
Kód banky5500
SWIFT kódRZBCCZPP

Informace uvedené na této stránce mají pouze orientační charakter. Ačkoliv bychom rádi, bohužel nejsme schopni ručit za jejich 100 % aktuálnost. Pro ověření, prosím, navštivte také domácí stránku daného subjektu. Děkujeme za pochopení.

Související články

Výpis článků s klíčovým slovem raiffeisenbank, raiffeisenbank a.s.

Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

22. 9. 2023 | Petr Kučera | 1 komentářů

Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

Komerční banka, Raiffeisenbank a mBank o víkendu dočasně vypnou své elektronické bankovnictví. Klienti by si proto dopředu měli nastavit limity na platebních kartách, pokud například plánují větší útratu než obvykle.

Bez aplikace si připlatíte. Banky znevýhodní ověřovací SMS

19. 9. 2023 | Petr Kučera | 18 komentářů

Bez aplikace si připlatíte. Banky znevýhodní ověřovací SMS

Další dvě banky zavedou poplatek za potvrzovací SMS k internetovému bankovnictví. Chtějí klienty přesvědčit, aby začali využívat aplikaci v chytrém mobilu. Začíná se mluvit také o zastaralosti samotného internetového bankovnictví.

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Nové porovnání

13. 9. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Nové porovnání

Úroky na spořicích účtech v létě nerostly, výjimkou je nová nabídka od Komerční banky. Na druhou stranu u většiny bank ani neklesly, zůstávají stabilní stejně jako základní úroková sazba České národní banky.

Platby na číslo mobilu mohou začít. ČNB zveřejnila pravidla

4. 9. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera

Platby na číslo mobilu mohou začít. ČNB zveřejnila pravidla

Posílání peněz se zjednoduší. Místo čísla bankovního účtu stačí, když zadáte číslo mobilu. Nový systém může odstartovat na konci října.

Odměna 3000 Kč jen za zkoušku, láká banka. Podmínku splníte snadno

28. 8. 2023 | Petr Kučera | 7 komentářů

Odměna 3000 Kč jen za zkoušku, láká banka. Podmínku splníte snadno

Peníze zdarma – jenom za trochu vašeho času. Ale kromě toho třeba poznáte, že jiná banka má lepší účet než ta vaše. Koneckonců víc účtů v různých bankách se může hodit vždycky.

První banka zruší multibanking. Není o něj zájem

22. 8. 2023 | Petr Kučera | 1 komentářů

První banka zruší multibanking. Není o něj zájem

Inovace, díky které si do elektronického bankovnictví vaší hlavní banky můžete připojit také účty od konkurence, odstartovala před pěti lety. V ČSOB, druhé největší bance podle počtu klientů, ji ale využívá tak málo lidí, že se radši soustředí na rozvoj jiných služeb.

Banky zrušily stovku poboček za rok. Končí i pokladny

18. 8. 2023 | Olga Skalková | 1 komentářů

Banky zrušily stovku poboček za rok. Končí i pokladny

Nejvíce poboček za poslední rok ubylo v síti České spořitelny, výrazněji je po letech omezila i Moneta. Dál klesá i počet bankovních přepážek na příjem a výdej hotovosti, některé banky si ale drží pokladny jako konkurenční výhodu.

Opravdu volá vaše banka? Podvod odhalíte snadněji

14. 8. 2023 | Olga Skalková | 1 komentářů

Opravdu volá vaše banka? Podvod odhalíte snadněji

Banky nasazují nový způsob, jak si ověřit, že vám skutečně telefonuje jejich pracovník. Funguje sice jen v mobilní aplikaci, přesto jde o užitečnou službu v době, kdy počet podvodů prudce roste.

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Kdo teď dává nejvíc?

18. 7. 2023 | Petr Kučera

Nejlepší spořicí účty a termínované vklady. Kdo teď dává nejvíc?

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Porovnali jsme nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Která karta má nejlepší kurz eura? Porovnali jsme banky

3. 7. 2023 | Petr Kučera, Ivana Novotná | 5 komentářů

Která karta má nejlepší kurz eura? Porovnali jsme banky

Vyměnili byste si před dovolenou ve směnárně, která chce za jedno euro o dost víc než jiná? Nejspíš jenom v krajním případě. Jenže když platíte v cizině bezhotovostně, nevidíte kurz tak snadno. S dobrou kartou přitom můžete ušetřit.


Raiffeisenbank a.s. - Zkušenosti

3. 9. 2023 11:15 | Bega

Pokud nečekáte moc, spíš nic, tak ji klidně využíjte. V základu asi jako vše v ČR.

Mě koupili s EQUA a naneštěstí i s ING Fondy, takže se mě ani výhody další fůze netýkaly. EQUA byla skvěla, několik let mi dokonce ohledně závažných věcí volala jedna a ta samá bankéřka.

Pro mě už negativní vztah začal tím že tato banka byla tuším prvním kdo se tu negativně stavěl ke kryptoměnám a dělal burzám různé potíže.

Konkrétní zkušenosti:
Nešlo prodat ING fondy online, protože prý neprodávám v době kdy se obchoduje na daném trhu. Jednak by neměl být problem nechat tento příkaz realizovat až trh otevře, druhak jsem v daném správném obchodovacím čase příkaz zadal a vyskočila na mě právě tato chybová hláška. Prodej cených papíru na podobočce se neobešel bez další nabídky jejich ETF, kdy i sám bankéř nakonec uznal že s jejich poplatky ETF u nich nedávájí oproti konkurenci smysl.

Hned několik problému s aktivacemi aplikací po přechodu od EQUA, už je nedokáži popsat přesně, nicméně v každém případě u mě i ženy vytvořili zpětnovazební smyčku jednoho potvrzení závislého na druhém, z které se stejně bez návštěvy pobočky nešlo dostat.

Po změně dokladů jsem navštívil pobočku, jejich mladá pracovnice hned po příchodu vystřelila že "to si můžete udělat sám v aplikaci" A na odpověď "No právě kvůli vaší aplikaci už jdu radši na pobočku, navíc hodinu čekám na spoj, takže mě to zajímat nemusí" Přešla otráveným pohledem a pustila se do tříminutové práce. Vedle v České spořitelně bez problému s úsměvem a rozloučením.

Zrušení nadbytečného účtu po EQUA bez jakýchkoliv problému a profesionálně. Snad jediná aspoň neutrální zkušenost.

Reklamaci která směřovala k trvalému vynětí mě jako zákazníka z možnosti sjednání jakékoliv půjčky mimo pobočku (byla by to celkem rozumná ochrana proti tomu nejhoršímu z kyberpodvodů - že si na vás někdo vezme půjčku) byla přebrána tak že mě pouze vyřadili ze systému personalizovaných reklam, aby mi týden na to volali s nabídkou úvěru ze stavebního spoření. Dobře, chápu pravděpodobně jsou tyto systémy oddělené ale i tak pobavilo. Ve věci bude pokračovat boj s uživatelskou podporou k dosažení požadovaného cíle.

Po DDOS útoku vedeném z Ruska, který mě osobně překvapil, protože bance jinak nesmrdí krvavé ruské peníze, zablokovali celou řadu VPN, což mi společně s náběhem nové karty a jiných limitů způsobilo pár neštastných chvilek "platba neschválena", kdy jsem musel vypínat jinak nepřetržitě uživané VPN a to až po tom co jsem přišel na to kde vězí problém. O tom že by preventivně informovali uživatele o tomto zásahu do přístupnosti si můžete nechat zdát.

Neměřil jsem to přesně, ale slibované úroky jako v EQUA, nevím kdy, ale poměrně rychle u ženy zmizely.

Aplikace nabízí rychlé platby naprosto mimo okruh mých obvyklých příjemců rychlých plateb, místo toho vytahuje někoho komu jsem přes internet poslal něco před rokem.

Drží mě tu bohužel jen hypo, budou se muset poměrně vytasit abych po fixaci zůstal, což se zprávami kdy banky nyní zkouší napálit úroky zavedenému klientovi i když zůstane nemusí byt tak těžké odejít. Je to přesně ten trik co bych od nich čekal, že budou spoléhat na lenost klientů. Je jasné že v současném prostředí budou úroky vždy vyšší než byly, myslím situaci kdy je nabídka stávajícími klientovi i výrazně a ne jen o trochu horší než co v rámci trhu nabídne konkurence.

Na náhradu doporučuji FIO, poměrně slušná síť poboček, jsem u nich 10 let a nevzpomenu si na jediný problém.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 8. 2023 8:16 | Emilyczxd

Nenormální banka, která krade peníze jen kdxz se dostanete do minusu 2 koruny. Potom z ničeho nic, 500. A potom zase 1000 a furt dokola. Nejlepší za me banka je Airbank. Tam když se dostanete do minusu, tak vám ta stejná cena zůstane.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2023 12:29 | Deysy

Raiffeisenbank je síla, věčně pracují na aplikaci.
Už se nedivím lidem, kteří od nich odcházejí.
V lednu příšerný úrok na půjčku 13,66%
Jedním slovem.... zloději
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 2. 2023 13:22 | upřímnost nad vše

Nejhorší banka na světě.
Aktivace aplikace na platby - pouze na pobočce, pravěk
Zakázané platby do Ruska a Běloruska - Co je vám po tom, kam posílám svoje peníze?
Pro klienta jsem chtěl u nich udělat leasing, dali přednost bazaru přede mnou a osobním vztahem s klientem.

Vážená banko, jděte do míst, kde slunce nikdy nevychází
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 2. 2023 12:03 | kong

Dobrý den,

Pokud by si někdo chtěl založit nový účet u Raiffeisenbank, tak mají aktuálně akci 6 x 500 Kč (stačí vždy v měsíci 3 x zaplatit kartou a následující měsíc dostanete 500 Kč - takto akce na 6 měsíců). Pokud účet založíte přes odkaz, který je níže, tak dostanete dalších 300 Kč (jedná se o odměnu za doporučení). Po kliknutí na odkaz si vyberete účet (Chytrý je zcela zdarma) a do pole "Identifikační kód" vyplníte 440242003

Odkaz pro založení s odměnou 6 x 500 Kč + 300 Kč
"Identifikační kód" vyplníte 440242003

https://www.rb.cz/osobni/ucty/doporuceni
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 1. 2023 19:46 | Harre

Toto je naprosto dementni banka!!! Mel jsem ucet u equa bank, kterou koupila tahle Raiffeisenbank. Nemuzu se prihlasit do internetoveho bankovnictvi protoze dle tvrzeni baby na hotline pry nemam aktivni kartu. A kartu si pry mam aktivovat v internetovem bankovnictvi. Idioti!
Pry mam jit na pobocku. Parada, poletim z US do CZ kvuli pitomcum z Raiffeisenbank. Okamzite jakmile se mi podari vybrat penize, jdu od tech bridilu pryc, a kazdemu to vrele doporucuji!
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 1. 2023 2:53 | Satan

NEJHORŠÍ BANKA NA SVĚTĚ!... člověk je jen (údajně) jednou korunou v mínusu a ma 14dní před výplatou a přijde mu smka s limitem 4 dní na doplácení aby byl v plusu jinak mu struhnou dalsich 500 jako vážně? jak s -1kč udělám+500?!... za 4 dny?... a další varování a strhnou mi ještě víc ... nevybrala sem si tu banku ale koupili Equa bank.... tak sem to nechtěla hrotit ale tohle je moc... a to nemluvím o tom že mi upozornění o platbách chodí až 14dni zpětně... u Equi to bylo aspon hned a měla sem přehled ale tohle je NENORMÁLNÍ.... přecházíme jinam jinak aby sme se báli že nebudeme mít z čeho žít s jejich přístupem jde jim jenom o naše tvrdě vydělané peníze ale o NÁS jim nejde...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 1. 2023 2:49 | Satan

NEJHORŠÍ BANKA NA SVĚTĚ!... člověk je jen (údajně) jednou korunou v mínusu a ma 14dní před výplatou a přijde mu smka s limitem 4 dní na doplácení aby byl v plusu jinak mu struhnou dalsich 500 jako vážně? jak s -1kč udělám+500?!... za 4 dny?... a další varování a strhnou mi ještě víc ... nevybrala sem si tu banku ale koupili Equa bank.... tak sem to nechtěla hrotit ale tohle je moc...
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2022 14:41 | Alouš

Změnila jsem si telefonní přístroj a není možné na něm aktivovat aplikaci RB, protože mám propadlou občanku, a platný Pas a řidičák jim nestačí. Takže nyní se nedostanu na učet, a kvůli nim se mi zpozdí platby, protože nemám trvalé příkazy ale zadávám si vše ručně každý měsíc. Občanka mi příjde za 14 dní a kvůli nim se nedostanu ke svým penězům, což mi přijde neuvěřitelně sprosté !!!!! Nikdy jsem nezaplatila nic pozdě. Ale kvůli nim mám z ostudy kabát. Takže tímto od nich po 2 měsících odcházím. V dnešní době chtít občanku když mám platný jiný doklad totožnosti ????? V KB pas není problém a ani u voleb neni problém přijít s pasem. Ještě nikdy jsem z žádné banky neodešla tak rychle, jako z té Jejich. škoda že jsem si nepřečetla recenze na tuto banku dřív. Protože to bych si u nich učet ani nezaložila. Jedním slovem : Příšerné !
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 8. 2022 19:31 | Lucie

Naprosto šíléná banka, problematická, dráha, problémy si spíš musí řešit a hlídat sám, při každém problému mi každý řekne jiný důvod, proč to nejde. Přijde mi, že levá ruka neví,co dělá pravá. Naprstá nespokojenst se službami banky. Přemýšlím o přechodu k jiné bance. Vše je tu probém, vše na 1000 let, nikdo Vám nic neřekne, furt jen poslouchat, jak to bylo předán kolegům nebo ty jejich požadavky. Za mě hrůza. Určitě nedoporučuji.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 5. 2022 14:57 | Alex

Chtel jsem na Bankomatu vybrat cz koruny ze svycarske karty. Ale odtahli mi obnos z účtu 2x. Vi někdo, proč a na co?
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 5. 2022 14:55 | Alex

Chtel jsem na Bankomatu vybrat cz koruny ze svycarske karty. Ale dotáhli mi obnos z účtu 2x. Vi někdo, proč a na co?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2022 10:28 | anonymus

požadavek: hypotéka
nabídka: arogantní, konkrétní a drahá, jste přeci starý.
já: děkuji, nechci,
výsledek: s jinou bankou, je POSTAVENO!
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 5. 2022 15:04 | Boba

RB banka mohutně inzeruje v mediích, že má výběry z bankomatů ve všech zemích světa zdarma. To by skutečně bylo velmi zajímavé, ovšem nebýt toho, že kurzy měn má naprosto nejhorší ze všech bank v česku. To se to pak nabízí a vydělává na klamavé reklamě.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2022 21:39 | Jan Novák

Banka mi po poškození zařízení s Rb Klíčem nutí na pobočku a jelikož v čase když řeším svůj požadavek jsou pobočky uzavřené nemohu mít přístup ke svým prostředkům tudíž mi blokují moje finance a přístup k účtu. tím nedoporučuji a radím vyhnout se této bance obloukem.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit všech 145 komentářů

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Nejnovější články

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

Klienti ČSOB mají k dispozici aktualizovanou verzi mobilní aplikace. Podle banky nabízí...více

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

Hello bank bude poskytovat platební účty a spotřebitelské úvěry už jenom do konce letošního...více

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

Také klienti Max banky už mají k dispozici mobilní aplikaci, která umožňuje přímé zadávání...více

Doporučujeme

Zkušený lékař zakládá kliniku celostní medicíny. Pacient není jen diagnóza, říká

Zkušený lékař zakládá kliniku celostní medicíny. Pacient není jen diagnóza, říká

Stál u zrodu tří zdravotnických zařízení, které prodal, když mohla naplno fungovat bez...více

Zamrznutí jako duševní porucha? Nová definice znásilnění může obětem přitížit

Zamrznutí jako duševní porucha? Nová definice znásilnění může obětem přitížit

V České republice se stále vede debata nad změnou zákonné definice znásilnění. Kampaň...více

Dva se perou, Plzeň se směje. Střed(a) Zdeňka Folprechta

Dva se perou, Plzeň se směje. Střed(a) Zdeňka Folprechta

V sobotu čeká českou ligu další velký zápas. Na Spartu přijede Plzeň, která letos už definitivně...více

Septembrové zvyšovanie platov na Slovensku: Koho sa týka a kto dostane najviac?

Septembrové zvyšovanie platov na Slovensku: Koho sa týka a kto dostane najviac?

Rok 2023 je pre štátnych zamestnancov a zamestnancov vo verejnom sektore obdobím zvyšovania...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services