Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 9. 2. 2024
Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Zdroj: Shutterstock

Česká spořitelna v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února dočasně odstaví systém George. V mobilu ani na webu nebude dostupný od páteční 23. hodiny do sobotní osmé hodiny ranní.

Klienti by si měli včas nastavit vyšší limity, pokud plánují platit víc než obvykle. Dostupné nebude ani zadávání převodů z účtu. Potvrzování plateb kartou na internetu zůstává funkční, stejně jako samotné fungování karet nebo bankomatů.

Noční odstávku ohlásila také Raiffeisenbank. Své internetové i mobilní bankovnictví vypne od páteční 22. hodiny do sobotního rána a znovu od sobotní 22. hodiny do nedělního rána.

„V uvedeném čase nebude dostupná služba Bankovní identita RB a webové stránky. V omezeném režimu budete moci zadávat platby, uvidíte přehled účtů a jejich transakční historii. Platby budete moci zadat se standardní prioritou a budou zpracovány následující pracovní den,“ píše Raiffeisenbank.

Platit kartou Raiffeisenbank a vybírat z bankomatů bude možné bez omezení. Kódy pro potvrzení plateb kartou na internetu po dobu odstávky zašle banka formou SMS. Hotovost vložená na účet přes vkladový bankomat bude připsána nejpozději v průběhu prvního pracovního dne po odstávce.

Krátkou odstávku systému platebních karet chystá Fio banka. Dotkne se jen lidí, kteří by chtěli platit v noci ze soboty na neděli mezi 1:00 a 1:30. S kartami dočasně nepůjde platit, vybírat, funkční nebudou ani bankomaty Fio, karty zároveň nebude možné blokovat.

ČSOB plánuje odstávku internetového a mobilního bankovnictví v noci ze soboty na neděli – od půlnoci do sedmé hodiny ranní. Karet ani bankomatů se odstávka netýká, pouze nebude možné měnit limity karet.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+24
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Banky mají víc chránit klienty před podvody. Za první chybu odškodnění, chce EU

29. 2. 2024 | Olga Skalková | 2 komentáře

Banky mají víc chránit klienty před podvody. Za první chybu odškodnění, chce EU

Evropská unie chystá balíček zvaný PSD3/PSR. Má zlepšit ochranu a bezpečnost spotřebitelů. O novinkách, jejichž definitivní podoba teprve vzniká, mluví v rozhovoru europoslanec Ondřej... celý článek

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

27. 2. 2024 | Pavla Adamcová | 2 komentáře

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

Síť bankomatů Euronet v Česku strhává lidem poplatek za službu, kterou si ve skutečnosti neobjednali – nebo ji nakonec ani nedostali. Některým velkým bankám se takové klamání jejich... celý článek

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

21. 2. 2024 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

Klienti Komerční banky už nebudou moct zadávat platební příkazy a využívat další služby přes telefonního bankéře. Už dříve tuto službu zrušily UniCredit Bank a ČSOB.

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

20. 2. 2024 | Kateřina Hovorková | 5 komentářů

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

Pozůstalí ani notáři zatím nemají k dispozici nástroj, který by našel všechny bankovní účty zemřelého. Aspoň částečné vylepšení má přinést nová platforma, kterou chystají Notářská komora... celý článek

Partners Financial Services