Spořitelna ověří hlas na dálku. Senioři tak snáz zadají platby

jih | rubrika: Aktuality | 6. 4. 2020

Česká spořitelna nabízí klientům v době koronavirové krize další možnost, jak zadávat platby na dálku zdarma. Mohou využít ověřování hlasu.

Hlasová biometrie umožňuje ověření identity klienta po telefonu pouze na základě uloženého hlasového vzorku, není třeba uvádět žádné další údaje, jako kódy a hesla. Po telefonu lze s touto službou provádět veškeré bankovní operace včetně plateb a převodů peněz.

Službu využívají zejména starší klienti bez počítače či chytrého telefonu, kterých má spořitelna desítky tisíc.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

Po dobu karanténních opatření nemusí noví klienti bez přístupu k internetu tuto službu zakládat na pobočce, ale mohou si ji na tři měsíce zřídit přes telefon na klientské lince. Klient pak může v telefonním bankovnictví provádět platby s denním limitem 20 000 korun a měsíčním limitem 100 000 korun.

Spořitelna zároveň po dobu pandemie ruší poplatek za finanční transakce zadané po telefonu. Ty jindy vyjdou na pět korun, pokud platba míří na jiný účet v České spořitelně a sedm korun, pokud platba míří k jiné bance.

„V současné době je toto řešení ideální především pro seniory, kteří jsou nemocí nejvíce ohroženi. Mohou bez nutnosti osobní návštěvy pošty nebo bankovní pobočky zaplatit například nájem, měnit trvalé příkazy a inkasa či zjišťovat zůstatky na účtu,“ říká Filip Zeman, šéf digitálního bankovnictví v České spořitelně.

Platby přes telefon lze zadávat ve spořitelně i dalších bankách také klasickou formou, kdy bankéř na telefonu klienta ověří s pomocí kódů získaných při sjednání služby. U biometrie toto zadávání kódů odpadá, technologie klienta ověří podle dříve zadaného hlasového vzorku.

V současném krizovém stavu sjedná spořitelna hlasovou biometrii pomocí služby Bankovní IDentita, ke které aktivuje klientovi bezpečnostní metodu ověření hlasem po dobu tří měsíců.


Čtěte také:

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+14
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Druhá největší banka zruší platby přes telefonní bankovnictví

22. 3. 2022 | Olga Skalková | 6 komentářů

Druhá největší banka zruší platby přes telefonní bankovnictví

Klienti ČSOB nebudou moct od července zadávat platební příkazy přes telefonního bankéře. Už dříve tuto službu zrušila UniCredit Bank.

Z George rovnou k bankéři. Spořitelna zjednodušila ověřování

16. 6. 2020 | Jiří Hovorka

Z George rovnou k bankéři. Spořitelna zjednodušila ověřování

Klienti České spořitelny, kteří využívají její mobilní aplikaci George, mají nově možnost jednoduššího přístupu k bankéři na telefonu.

ČSOB zlevní europlatby, zdraží telefonní bankovnictví. Přidá platby mobilem a investice

16. 8. 2019 | Petr Kučera | 16 komentářů

ČSOB zlevní europlatby, zdraží telefonní bankovnictví. Přidá platby mobilem a investice

Podzim přinese vedle změn v ceníku také nové služby: Google, Apple a Garmin Pay nebo třeba možnost začít s investicemi bez návštěvy pobočky.

Co se zablokovaným internetbankingem? Cesta na pobočku vás nejspíše nemine.

23. 6. 2010 | Věra Tůmová | 6 komentářů

Co se zablokovaným internetbankingem? Cesta na pobočku vás nejspíše nemine.

Internetové bankovnictví je pohodlné. Klientům umožňuje správu financí kdykoliv a téměř odkudkoliv. Jenže když si ho daleko od domova zablokujete, máte u některých bank šanci získat... celý článek

Jak poslat peníze, aby došly ještě letos do Silvestra

17. 12. 2009 | Věra Tůmová | 6 komentářů

Jak poslat peníze, aby došly ještě letos do Silvestra

Silvestrovský čtvrtek je pracovní den, což umožňuje lidem zajít do banky i na poslední chvíli. Kdo potřebuje, aby jeho příkaz k úhradě byl zpracovaný ještě letos, musí si ale pospíšit.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.