Hotovo. Moneta převzala Wüstenrot, přejmenuje ho

Jiří Hovorka | rubrika: Co se děje | 1. 4. 2020 | 3 komentáře
Zvykněte si: Moneta stavební spořitelna a Moneta hypoteční banka.
Hotovo. Moneta převzala Wüstenrot, přejmenuje ho

Skupina Moneta dnes dokončila akvizici Wüstenrot stavební spořitelny a Wüstenrot hypoteční banky. Stala se tak vlastníkem 100 procent akcií v obou uvedených společnostech.

Vypořádání transakce předcházely souhlasy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a České národní banky, o které Moneta požádala letos v lednu.

„Akvizice nás posiluje a má pro nás strategický význam. Dnešním krokem jsme zdvojnásobili svůj podíl na hypotečním trhu a vstoupili na trh stavebního spoření. Zároveň získáváme více než 400 tisíc nových klientů,“ říká Tomáš Spurný, předseda představenstva Moneta Money Bank.

Moneta plánuje nabídnout všechny produkty nově nabytých společností v rámci vlastních digitálních kanálů a pobočkové sítě nejpozději do konce roku 2020. Stavební spoření jde už nyní sjednat na pobočkách.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

Obě pořízené společnosti dostanou nové jméno, a to Moneta stavební spořitelna a Moneta hypoteční banka. Banka zatím neuvedla, kdy přesně k přejmenování dojde. Moneta plánuje i spojení hypoteční banky s vlastní hypoteční divizí. K této fúzi by mělo dojít do konce roku 2020 za předpokladu, že obdrží další regulatorní souhlas k tomuto kroku.

Dnešním dnem bylo zároveň jmenováno nové představenstvo Wüstenrotu. V jeho čele zůstává dosavadní předseda představenstva Michael Pupala. Novými členy se stali Petr Toman a Petra Folwarczna,klíčoví manažeři banky Monety.

Změn doznala i dozorčí rada Wüstenrotu, ve které nyní zasednou stávající místopředseda představenstva Monety Carl Normann Vökt a členové představenstva Jan Friček a Jan Novotný.

Kupní cena akvizice byla 175 milionů eur, což odpovídá přibližně 4,5 miliardám korun. Moneta dnes celou transakci zaplatila, financovala ji z existujícího vlastního kapitálu. 

Moneta loni skončila v zisku ve výši čtyř miliard korun, Wüstenrot měl zisk přesahující 500 milionů. Díky spojení posílí Moneta o víc než 55 miliard korun na straně vkladů, úvěrové portfolio vzroste o 56 miliard korun. Obě společnosti disponují kapitálem v hodnotě 5,4 miliardy korun.


Už jste to četli?

 

Líbil se vám článek?

+21
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Modrou pyramidu vede bývalý šéf Wüstenrotu

2. 8. 2021 | Petr Kučera | 5 komentářů

Modrou pyramidu vede bývalý šéf Wüstenrotu

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem Modré pyramidy se od začátku srpna stal Michael Pupala. V čele stavební spořitelny nahradí Pavla Jiráka, který zůstává členem představenstva. celý článek

Stavební spoření pro děti má novou jedničku, ukazuje porovnání

2. 8. 2021 | Petr Kielar | 3 komentáře

Stavební spoření pro děti má novou jedničku, ukazuje porovnání

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) přichází od srpna s akční prémií pro mladé do 18 let. Jde o momentálně nejlepší nabídku stavebka v této věkové kategorii, ukazuje nezávislé... celý článek

Porovnání stavebního spoření. Kdo má teď nejlepší

26. 7. 2021 | Petr Kielar | 3 komentáře

Porovnání stavebního spoření. Kdo má teď nejlepší

Aktuální nabídky jsme porovnali podle částky, které dosáhneme za šest let, pokud pravidelně spoříme 1700 korun měsíčně. Výpočet zahrnuje veškeré poplatky, daně, úroky i státní podporu. celý článek

Na začátku byl Spolek přátel. Jak vzniklo stavební spoření

22. 7. 2021 | Petr Kielar | 2 komentáře

Na začátku byl Spolek přátel. Jak vzniklo stavební spoření

První krok ke vzniku stavebního spoření přišel před sto lety. Víte, kdo byl Georg Kropp a co se tehdy stalo v německé obci Wüstenrot?

Úvěry ze stavebka jedou. Covid roztrhl pytel s rekonstrukcemi

1. 7. 2021 | Renata Lichtenegerová

Úvěry ze stavebka jedou. Covid roztrhl pytel s rekonstrukcemi

Stali jsme se vězni pandemie, a tak bylo dost času si všimnout, kde naše domovy potřebují vylepšit. Ondřej Čtvrtečka, člen představenstva Stavební spořitelny České spořitelny, známé... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.