Creditas a UniCredit mají novou aplikaci pro platby kartou

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 30. 3. 2020 | 3 komentáře
Creditas a UniCredit mají novou aplikaci pro platby kartou

Banka Creditas zprovoznila novou mobilní aplikaci pro potvrzování plateb kartou na internetu, typicky při nákupu v e-shopu. Místo přepisování jednorázového SMS kódu tak klienti mohou ověřit platbu otiskem prstu, rozpoznáním obličeje či zadáním stálého hesla k aplikaci.

Podle banky je to jednodušší a bezpečnější než přepisování SMS. Do notifikace v mobilní aplikaci se totiž může vejít víc informací o konkrétní platbě než do SMS, a především do hry vstupuje takzvaný druhý faktor: Zjednodušeně řečeno by už zloději nestačilo, že má u sebe vaši kartu i mobil. Banka tím reaguje i na unijní směrnici PSD2.

Novinka není součástí klasické mobilní aplikace od Creditas, ale jde o samostatnou aplikaci nazvanou Creditas Autentizace.

Pro toho, kdo ji využívat nechce nebo nemůže, se zatím nic nemění – dál tedy bude potvrzovat platbu přepsáním jednorázového SMS kódu. „Pravděpodobně během několika měsíců“ plánuje banka k jednorázové SMS přidat speciální ePIN – podobně jako konkurenti však čeká, zda na unijní úrovni nedojde ke zmírnění takového požadavku.

Potvrzování online plateb kartou prostřednictvím aplikace spustily jako první mBank a Moneta už loni na podzim. Na začátku letošního roku se k nim přidaly Air Bank, Fio banka (ta zatím jenom pro systém iOS značky Apple) a Equa bank.

mBank, Air Bank a Equa ve své aplikaci umožňují autorizovat nejenom platby kartou na internetu, ale také přihlašování do internetového bankovnictví a jednotlivé příkazy v něm zadané. Moneta, Fio i Creditas zatím při práci s internetovým bankovnictvím dál využívají SMS.

Stejnou inovaci pro platby kartou zprovozní na jaře i UniCredit Bank. Počítá s tím nová aplikace Smart Banking. Ta už je ke stažení a přináší několik vylepšení dosavadního mobilního bankovnictví, zmíněné potvrzování má začít fungovat do několika týdnů.

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook: neuniknou vám důležité aktuality, praktické tipy ani zajímavé rozhovory! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+14
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

6. 1. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

Česká spořitelna inovuje logo a celkový vizuální styl. Základní barvou bude bílé písmo na modrém podkladu, dosavadní kombinace byla modro-červená. Nová tvář vychází z digitálního bankovnictví... celý článek

Odměna 3000 Kč jen za zkoušku, láká banka. Podmínku splníte snadno

2. 1. 2023 | Petr Kučera | 3 komentáře

Odměna 3000 Kč jen za zkoušku, láká banka. Podmínku splníte snadno

Všem novým klientům, kteří si od 2. ledna otevřou v Raiffeisenbank jakýkoliv běžný osobní účet, banka pošle 500 korun po dobu šesti měsíců. Stačí aspoň třikrát měsíčně zaplatit debetní... celý článek

Co chystá vaše banka v roce 2023. Přijde další velká věc?

27. 12. 2022 | Olga Skalková

Co chystá vaše banka v roce 2023. Přijde další velká věc?

Všech čtrnáct bank, které nabízejí služby běžným klientům, přibližuje své plány a očekávání v novém roce.

Ke sdílení bankomatů se přidají Air Bank a UniCredit

19. 12. 2022 | Petr Kučera

Ke sdílení bankomatů se přidají Air Bank a UniCredit

Společná síť KB, Monety, Air Bank a UniCredit bude největší v Česku. S více než 2050 bankomaty překoná i Českou spořitelnu.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.