Mastercard končí s odměnami v Priceless Specials

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 2. 4. 2020 05:30 aktualizováno 2. 4. 2020 16:30 | 5 komentářů

Od 1. května už nebude možné sbírat cashback za platby kartou u partnerů programu Priceless Specials. Společnost Mastercard to oznámila klientům v e-mailu nazvaném Priceless Specials čeká inovace.

Cashback, tedy vrácení části peněz za platby kartou registrovanou v tomto programu, bude fungovat ještě pro dubnové nákupy. Skončí k 30. dubnu.

Odměny si stačí vybrat do 30. září, pak získaný cashback propadne. Zatímco doteď se peníze po určité době samy připíšou na účet spojený s kartou, pro zbytek programu to bude jinak.

„Rušíme automatické čerpání cashbackových odměn a nastavujeme jednotné manuální vyplácení odměn,“ píše Mastercard. O odměnu se tedy musíte sami aktivně přihlásit pod svým účtem na oficiálním webu programu Priceless Specials.

Cashback lze v současnosti využít u přibližně třiceti partnerů. Jen menšina jich je atraktivních pro pravidelné nákupy běžného klienta. K oblíbenějším patří vrácení tří procent z útraty u čerpací stanice MOL, 10 % v síti Fruitisimo nebo shodně 5 % v sítích Knihy Dobrovský a Pet Center. Končí také sleva na vstupy do letištního salonku v Praze a navazuje tak na omezení, které Mastercard zavedl už od února.

Mastercard plánuje dál nabízet jenom slevové kupony. I díky nim za nákup ušetříte, a to dokonce hned při placení – narozdíl od cashbacku, kdy nejdříve zaplatíte plnou cenu a teprve později dostanete část zpátky. Dokonce i množství slev (na úrovni Gold, tedy po aspoň 200 platbách kartou za rok) je podobné jako u cashbacku – zhruba třicet.

Jenže konkrétní nabídka slevových kuponů je v praxi ještě méně atraktivnější než u cashbacku, nebo přinejmenším hůř dostupná. Kromě několika málo výjimek jde o zboží a služby, které většina běžných uživatelů často nevyužije. Typickým příkladem je 15% sleva na wellnes pobyt v hotelovém pokoji DeLuxe/Excelllent.

Nabídka slevových kuponů bude od května pro všechny stejná, už se tedy nebude dělit do různých úrovní podle počtu plateb za rok.

„Novinkou od 1. května bude možnost podpořit vybrané dobročinné organizace v pravidelném hlasování. Čím více plateb kartou Mastercard provedete, tím více hlasů můžete darovat. Pomůžete nám tak s výběrem organizací, které finančně podpoříme,“ dodává Mastercard.

„Program čekají změny, které postupně povedou ke kompletní inovaci. Naším hlavním cílem je přinést Vám nabídky šité na míru. Na přípravu tohoto kroku ale potřebujeme trochu času,“ píše firma bez bližších podrobností o tom, jak a od kdy nabídne případnou náhradu.

Na cashback a slevové kupony lákají i věrnostní programy některých bank, často navzájem hodně podobné. Jde především o Air Bank (Odměny), Českou spořitelnu (Poketka), Monetu (Bene+) nebo UniCredit (U-šetřete).

Generální ředitel Mastercard pro Česko a Slovensko Michal Čarný pro Peníze.cz upřesnil, že cílem změn je propojení nabídek programu Priceless Specials přímo s bankovními aplikacemi, jak webovými, tak mobilními.

„Členové programu tak získají snadnější přístup k nabídkám, které budou relevantnější a lépe reflektovat typ používané karty a aktivitu klienta. Tento model bude zajímavější také pro obchodníky, kteří budou moci efektivněji cílit na zákazníky, a díky tomu jim nabídnout zajímavější výhody. Zároveň plánujeme propojit všechny programy, které Mastercard nabízí, tak, aby sbírání i čerpání všech výhod bylo jednodušší a vše bylo přehledně na jednom místě,“ říká Černý.

Program Priceless Specials podle něj prochází změnami i na Slovensku, v Maďarsku a na Ukrajině.

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Poslední šance koupit si levné jízdenky. Státní sleva klesne

31. 3. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Poslední šance koupit si levné jízdenky. Státní sleva klesne

Státem poskytované slevy ve veřejné dopravě pro děti, studenty a seniory klesnou od začátku dubna na 50 procent z dosavadních 75 procent. O omezení rozhodla vláda na návrh ministra... celý článek

Air Bank má milion klientů. Oslaví to slevou

21. 3. 2022 | Petr Kučera | 23 komentářů

Air Bank má milion klientů. Oslaví to slevou

Air Bank dnes oznámila, že má už milion klientů. Podařilo se jí to po necelých deseti a půl letech fungování – na trh vstoupila 22. listopadu 2011. Každý rok tak v průměru roste o sto... celý článek

Slevy v dopravě klesnou, ale zůstanou vyšší než do roku 2018

19. 1. 2022 | Petr Kučera | 18 komentářů

Slevy v dopravě klesnou, ale zůstanou vyšší než do roku 2018

Státem poskytované slevy ve veřejné dopravě pro děti, studenty a seniory klesnou od dubna na 50 procent z dosavadních 75 procent. Rozhodla o tom vláda na návrh ministra dopravy Martina... celý článek

Dva tisíce korun na lázně. Nové vouchery jsou ke stažení

6. 1. 2022 | Olga Skalková | 4 komentáře

Dva tisíce korun na lázně. Nové vouchery jsou ke stažení

Na cestovatelském portálu Kudy z nudy.cz je opět možné stahovat lázeňské vouchery. Letos mohou zájemci využít slevový poukaz na pobyt v lázních zatím v období od ledna do března a v... celý článek

Pravda o slevách. Našli jsme nové triky, ale i férově počítající e-shopy

30. 11. 2021 | Jakub Balada | 10 komentářů

Pravda o slevách. Našli jsme nové triky, ale i férově počítající e-shopy

Díky Hlídači shopů si můžete ověřit, jaká je skutečná sleva a jestli ji obchodníci uměle nezvyšují. Jakub Balada z datového startupu Apify ukazuje, co hlídač zjistil během letošního... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.