Air Bank nabízí rozložení plateb bez úroku. I zpětně

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 10. 1. 2023 | 4 komentáře
Air Bank nabízí rozložení plateb bez úroku. I zpětně

Zdroj: Air bank

Klienti Air Bank si nově mohou rozložit platbu na tři měsíční splátky, a to bez úroku. Za využití služby zaplatí jednorázový poplatek 50 korun.

Na rozdíl od podobných služeb na trhu Air Bank umožňuje rozložit si výdaj až dva kalendářní měsíce zpětně po jeho provedení. A to bez ohledu na to, zda byl placený platební kartou, nebo převodem z účtu.

Služba bude od 11. ledna dostupná v mobilní aplikaci My Air, ne v internetovém (počítačovém) bankovnictví. Rozložení platby je jednodušší i levnější než klasický spotřebitelský úvěr od Air Bank.

Rozložení lze využít pro platby ve výši od tří do třiceti tisíc korun, ve všech případech je zmíněný poplatek jednotně 50 Kč. V jednu chvíli může mít klient rozloženou pouze jednu platbu, ne víc současně. Jakmile doplatí poslední část, může službu v případě potřeby využít znovu. Možné je také předčasné splacení bez jakékoliv sankce. Klientovi, který rozloženou platbu nezvládne uhradit, banka nabídne přeměnu na klasický spotřebitelský úvěr s úrokovou sazbou 9,9 %.

„Platbu si u nás mohou rozložit klienti starší 18 let, kteří nás využívají jako hlavní banku a posílají si k nám výplatu,“ vysvětluje Veronika Benešová, vedoucí oddělení Doplňkové finanční služby v Air Bank. Podmínkou je, že klientovi na běžný účet u Air Bank přijde alespoň 10 tisíc korun měsíčně během posledních tří měsíců a banka u něj nemá pochybnosti o schopnosti splácet.

„Využití služby je velmi jednoduché. Stačí, aby si klient ve své mobilní aplikaci vybral z nabízených plateb tu, kterou chce rozložit do tří splátek. Výběr platby potvrdí, a jakmile jeho žádost projde schválením, peníze se mu v plné výši ihned připíšou zpět na jeho účet. Od následujícího měsíce poté klient tuto rozloženou platbu splácí ve třech měsíčních splátkách,“ upřesňuje Benešová.

rozložení platby Air Bank

Jak funguje rozložení platby. Zdroj: Air Bank

Nová služba reaguje na prosincový průzkum, který pro Air Bank provedla agentura Ipsos na reprezentativním vzorku 525 respondentů. Češi se podle něj nejčastěji obávají nečekaného výdaje typu opravy nefunkčního auta, naléhavé opravy v domácnosti nebo nutnosti koupit nový spotřebič. Takový výdaj by 72 % dotázaných nezvládlo vyřešit z měsíčního rozpočtu a museli by buď sáhnout do úspor (52 %), nebo si vzít půjčku (20 %).

Promo

Když už musíte...

Většinou nejvíc ušetříte, když nekoupíte. Ale jsou i půjčky nezbytné a jsou půjčky, které si na sebe vydělají. Pokud úvěr vážně potřebujete, nechejte si porovnat nabídky. A pokud bude půjčka nesmysl, řekneme vám to.

(spolupráce s Partners Financial Services)

„Dopady současné ekonomické situace a obecně rostoucí výdaje pociťují i ti, kteří si dosud zvládali vytvářet dostatečnou finanční rezervu pro všechny případy. Nečekaný výdaj typu opravy auta nebo výměny nefunkčního spotřebiče v současné době domácnosti zatíží výrazně více, než tomu bylo v minulosti. Pro naše klienty jsme proto připravili nové řešení v podobě rozložení platby, díky kterému si mohou větší výdaj, se kterým nepočítali, jednoduše rozložit na tři části. Mohou tak ulevit svému měsíčnímu rozpočtu a s nečekanými situacemi si finančně poradit mnohem lépe,“ dodává Benešová.

Možnost bezplatného rozdělení plateb na tři části dosud nabízely především společnosti, které se specializují na odložené platby – Twisto, Skip Pay (dříve Mallpay) nebo Klarna, pod názvem Třetinka je poskytuje i Alza. Na rozdíl od novinky, s níž teď přichází Air Bank, jsou konkurenční služby bez úroku i bez poplatku, na druhou stranu umožňují rozdělit jen platby kartou v e-shopech – a ne zpětně.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Twisto výrazně zdraží, zdarma už nedá ani virtuální kartu

16. 12. 2022 | Petr Kučera

Twisto výrazně zdraží, zdarma už nedá ani virtuální kartu

Služba Twisto od začátku března zdraží na dvojnásobek. Tarif Standard nově přijde na 99 korun měsíčně (dosud 49 Kč), tarif Premium na 199 Kč měsíčně (dosud 99 Kč).

Přechod klientů Sberbank do České spořitelny má začít na jaře

16. 12. 2022 | redakce Peníze.CZ

Přechod klientů Sberbank do České spořitelny má začít na jaře

Insolvenční správkyně Sberbank CZ Jiřina Lužová dnes podepsala s Českou spořitelnou smlouvu o prodeji úvěrového portfolia Sberbank CZ v nominální hodnotě 47,1 miliardy korun. Kupní... celý článek

Nejdostupnější rychlé půjčky. Porovnali jsme nejen cenu

14. 12. 2022 | Petra Černinská

Nejdostupnější rychlé půjčky. Porovnali jsme nejen cenu

Kdo nabízí nejdostupnější spotřebitelské půjčky před výplatou? Finanční magazín Lundea porovnal dvacet seriózních nebankovních poskytovatelů, kteří nabízejí takzvané půjčky před výplatou... celý článek

Půjčí vám 50 tisíc, zpátky chtějí 150. Žebříček ukazuje, na koho si dát pozor

30. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Půjčí vám 50 tisíc, zpátky chtějí 150. Žebříček ukazuje, na koho si dát pozor

Analýza porovnává 37 poskytovatelů spotřebitelských úvěrů na trhu. Důležitá není jenom samotná úroková sazba, ve hře bylo celkem 14 parametrů.

PPF prodává Home Credit na Filipínách a v Indonésii

24. 11. 2022 | redakce Peníze.CZ

PPF prodává Home Credit na Filipínách a v Indonésii

Společnost Home Credit Group, divize skupiny PPF poskytující spotřebitelské financování, dnes podepsala dohodu o prodeji svých aktiv na Filipínách a v Indonésii. Celková hodnota transakce,... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.