Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 22. 9. 2023 17:00 aktualizováno 22. 9. 2023 22:30 | 1 komentář
Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

Zdroj: Shutterstock

Komerční banka, Raiffeisenbank a mBank o víkendu dočasně vypnou své elektronické bankovnictví. Klienti by si proto dopředu měli nastavit limity na platebních kartách, pokud například plánují větší útratu než obvykle.

Odstávka v Komerční bance začne už v pátek ve 22 hodin. Aplikace Mobilní banka a MojeBanka i jejich „business verze“ mají být nedostupné do sobotní 13. hodiny. „Abychom předcházeli všem nerovnostem v hladkém chodu našich online služeb, musíme je neustále vylepšovat,“ píše banka.

Na další odstávku se musí připravit klienti Raiffeisenbank. Také ona začne už v pátek ve 22 hodin, trvat má do sobotního dopoledne (bez přesnějšího času). „Chceme pro vás jednoduché a zároveň bezpečné bankovnictví? Samozřejmě. Z toho důvodu proběhne plánovaná odstávka internetového a mobilního bankovnictví, během které budeme vylepšovat některé jejich funkce a zabezpečení. Ve stejném čase nebude dostupná také služba Bankovní identita RB,“ oznámila banka.

Klienti Komerční banky a Raiffeisenbank budou moci během odstávky platit kartou a vybírat z bankomatů bez omezení. Ověření plateb kartou na internetu, které by klienti běžně potvrdili jako notifikaci v mobilní aplikaci, dostanou po dobu odstávky formou jednorázového kódu v SMS. Hotovost vložená na účet přes vkladový bankomat bude připsána nejpozději první pracovní den po odstávce.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

mBank naplánovala odstávku na neděli 24. září mezi 2:00 a 9:40. Pozor: Mimo provoz bude nejen internetové bankovnictví a mobilní aplikace včetně okamžitých plateb. Nepůjde ani platit kartou na internetu, pokud je vyžadováno potvrzení v aplikaci mBank nebo pomocí 3D Secure (SMS). Od 2:10 do 8:30 nebude možné platit kartou na terminálech v obchodech ani vybírat hotovost z bankomatů. „Připravte si prosím dostatečnou hotovost,“ doporučuje mBank lidem, kteří by potřebovali platit v neděli brzo ráno.

Krátkou odstávku internetového a mobilního bankovnictví chystá také Creditas. Systémy nebudou v provozu od 3:00 přibližně do 4:15 v noci z pátku na sobotu.

Velké retro. Jak vypadal internetbanking před dvaceti lety

Jak vypadalo internetové bankovnictví před dvaceti lety? Zveme vás do roku 2002, kdy Peníze.cz vyhlásily soutěž o nejlepší internetbanking. Projděte si velkou galerii a výběr z tehdejších hodnocení.

Popisky a autory fotek najdete uvnitř galerie.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+18
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

14. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

Novinku spouští šest bank, další se přidají v příštím roce. Při jedné platbě lze poslat maximálně pět tisíc korun.

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

13. 11. 2023 | Petr Kučera

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

Ověřit totožnost přes bankovní identitu směrem ke státu a úřadům už mohou i klienti mBank. Přidala se tak k devíti bankám, které službu „digitální občanky“ nabídly už dříve.

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.

Partners Financial Services