Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pojištění: Jste připraveni na zimu?

| rubrika: Jak na to | 22. 10. 2010
Pojištění: Jste připraveni na zimu?
Soudě podle dřívějšího příletu havranů, má být prý letošní zima krutá. Meteorologové ale tvrdí, že se počasí na celou zimu nedá předpovědět. Aby nebyla krutá pro vaši peněženku či zdraví, stojí za to projít si pojistky, které se vztahují právě k zimnímu období.

Pojišťovny , působící v Česku, sice nenabízejí žádný zimní balíček, nikomu ale neuškodí, když si projde pojistky, které dosud uzavřel, tedy pojištění nemovitosti,  povinné ručení či havarijní pojištění  a  úrazové pojištění .

„Podle našeho odhadu není například v ČR pojištěno 30-50 procent staveb,“ říká mluvčí České pojišťovny Dagmar Koutská. Na silnicích zase nemá povinné ručení každý dvanáctý řidič.

Povinné ručení

Novinek v povinném ručení před zimní sezónou přibylo. Trendem je hlavně jeho kombinace s likvidací nezaviněné škody. Kooperativa pojišťovna nabízí podle mluvčího Milana Káni povinné ručení NA100 PRO, které klientům zajistí kromě přímé likvidace a rozšířených asistenčních služeb i stoprocentní úhradu škody, když je někdo nabourá. Při nezaviněné nehodě vyřídí Kooperativa pojistnou událost za klienta, po dobu opravy vozu mu hradí půjčení náhradního auta.

Také nové povinné ručení Allianz pojišťovny s balíčky Normal, Optimal a Exkluziv, počítá s úhradou škod z havarijního pojištění . Novinkou je, že bere v úvahu, jací jsou řidiči. „V ČR poskytujeme motoristům bezkonkurenčně nejširší krytí rizik,“ říká mluvčí AP Václav Bálek. Direct pojišťovna nabízí k povinnému ručení pomoc zdarma při dopravní nehody, zaviněné jiným řidičem pod názvem Autohelp.

Některé pojišťovny nabízejí klientům v rámci povinného ručení i pojištění proti úrazu . Česká pojišťovna doporučuje uzavřít s povinným ručením a havarijním připojištěním i připojištění přepravovaných osob.

Sesuv sněhu kryje klasická pojistka

Tíha a sesuvy sněhu se letos podle Koutské podílely na všech živelních škodách zhruba polovinou. Majitelé staveb, bytů, domácností, chat i chalup mají toto riziko v základním majetkovém pojištění České pojišťovny. Podobné je to u Kooperativy, která od října nabízí pojištění nemovitostí online o 10 procent levněji.

V Allianz pojišťovně lze získat pojištění domácnosti a nemovitosti Normal, Optimal a Exkluziv. Kdo se bojí rizik, spojených se zimou, měl by zvolit alespoň variantu Optimal, která kryje i riziko náhlého sesuvu hornin a zemin, zřícení lavin, tíhy sněhu, námrazy na topném systému a vodovodním zařízení. Nebo širší variantu Exkluziv.

Hory: pojistit lze i nevyužité služby

Zatímco na úrazy , spojené s pádem na zledovatělém chodníku či silnici, či na sněhu, se obvykle vztahuje klasické úrazové pojištění, cestovní pojištění při cestě na hory nabízí řadu alternativ, proti čemu se pojistit.

Stěžejní je pojištění léčebných výloh, z něhož se hradí hlavně nezbytné náklady na ošetření či nenadálé onemocnění v zahraničí, předepsané léky, náklady na přepravu do nejbližšího zdravotnického zařízení a převoz domů, říká Koutská, podle níž může úraz vyžadovat i delší hospitalizaci, nebo mít dokonce trvalé následky. Obě rizika kryje úrazové pojištění. Na sjezdovce se vyplatí pojištění odpovědnosti pro případ srážky s jiným lyžařem. „Obecně platí, že pojištění se týká rekreačních sportů. Klient by si měl vždy ověřit, co je za ně považováno a kde je lze provozovat . Na lyžích musíte jezdit po vyznačených sjezdovkách. Pro jízdu v rizikových oblastech se je třeba připojistit. Speciální pojištění mají i účastníci závodů, když je provozují na nějaké vrcholové úrovni. Amatérští hokejisté jsou pojištění jako rekreační sportovci ,“ uvedla rovněž Koutská.

Česká pojišťovna již dva roky umožňuje pojistit si zásahy Horské služby na Slovensku. Kryje její náklady až do 500 tisíc korun.

Součástí cestovního pojištění ČP je od léta pojištění opuštěné domácnosti . Zahrnuje i asistenční služby, které se mohou hlavně v zimě hodit, pokud by třeba mrazem prasklo topení, vypověděl službu kotel, který domácnost vytápí aj. Může také zařídit ostrahu bytu, kdyby zůstal po živelní pohromě či násilném otevření nezajištěn proti vstupu cizích osob.

Základní cestovní balíček Kooperativy kryje úrazové pojištění, které se vztahuje na poškození zdraví nebo smrt pojištěného v důsledku úrazu s limitem plnění 200 tisíc korun. Je si také možné pojistit lyžařskou výstroj a výzbroj pro případ, že je klient v důsledku úrazu zničil, nebo poškodil. Kooperativa nabízí i pojištění odpovědnosti za škodu, kterou může lyžař způsobit třetí osobě, a to až do dvou milionů korun. Při úrazu lyžaři určitě ocení pojištění nevyužité lyžařské služby, Pojišťovna pak uhradí například nevyužité jízdenky na vleky, lanovky, pronájem vybavení pro zimní sporty a výuku zimních sportů.

Také Allianz pojišťovna nabízí cestovní pojištění pro zahraničí ve formě balíčku. Kryje léčebné výlohy v zahraničí, úraz, ztrátu či poškození zavazadel, odpovědnost za škodu a doplňkové asistenční služby. Na rozdíl od ostatních nemá podle Bálka léčebné výlohy omezeny žádný m limitem plnění. V ČR zahrnuje kromě pojištění úrazu i pojištění ztráty nebo poškození zavazadel, odpovědnosti a doplňkových asistenčních služeb. Vztahuje na turistické, pracovní i sportovní cesty. Včetně velkého množství sportovních aktivit, provozovaných v rámci aktivního odpočinku.

Ze zimních sportů kryje pojistka například sjezdové lyžování, snowboarding, jízdu na běžkách, bruslení na ledě, lední hokej, snowtubbing, jízdů se psím spřežením a snowkiting. Musí být ovšem provozovány vyznačených trasách a sjezdovkách. Mimo ně jsou zimní sporty nepojistitelné. Za přirážku se lze připojistit na amatérské rizikové sporty, například na akrobatické lyžování, skeleton, skoky a lety na lyžích. Pojištění profesionálních sportovců je posuzováno individuálně. K novinkám v cestovním pojištění patří možnost pojištění, z něhož se hradí zásahy horské služby a záchranných sborů bez následného lékařského ošetření.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-3
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Gesce, Náhradový poměr, Profil investora, nájemník, občanská zákoník, lukáš zelený, auto, pronájem bytu, parkovací zóny, zkušební provoz, Klientský informační systém, předtuchy, Incentive Travel, Sdružení nájemníků, J&T banka, pojištění pro ženy, obchodní partner, dlouhodobá nezaměstnanost

1SL6255, 4Z13011, 4Z13015, 4Z13011, 4Z13011

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK