Bezpečná karta na internet. mBank má virtuální předplacenku

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 15. 10. 2021 | 2 komentáře
Bezpečná karta na internet. mBank má virtuální předplacenku

Zdroj: Shutterstock

Klienti mBank si nově mohou v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví sjednat eKartu – virtuální kartu určenou pro platby na internetu. Jde o dobíjecí kartu, která není přímo spojená s běžným účtem.

Virtuální karta je speciální typ karty, která existuje pouze v přímém bankovnictví. Není to tedy klasická karta z plastu. Lidé tak nemusí čekat na její fyzické doručení poštou a mohou s ní na internetu okamžitě po vydání platit. Vydání i vedení karty je bezplatné.

„Pomocí eKarty chceme našim klientům umožnit, aby se při platbách na internetu cítili pohodlně. Ne všichni klienti totiž mají k platbám přes internet důvěru. Právě proto je eKarta dobíjecí a umožňuje i převádění malých částek. Pokud ji klient nepoužívá, může ji vynulovat tak, že si peníze převede zpět na běžný účet. Všechno vyřeší v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví,“ říká Michal Staněk, produktový specialista platebních karet mBank.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

Kdo chce virtuální kartu použít, musí na ni nejprve převést peníze z běžného účtu, tedy ji dobít z internetového nebo mobilního bankovnictví. „Poté si už jen při platbě online nákupu zobrazíte její údaje, které překopírujete do platební brány, abyste mohli nákup dokončit,“ dodává Staněk.

Do Apple Pay nebo Google Pay karta nahrát nejde. „Ovšem zájem o tuto možnost budeme sledovat a do budoucna její zavedení nevylučujeme,“ říká mluvčí mBank Kristýna Dolejšová.

mBank tak jde u virtuálních karet jinou cestou než jiné banky, které už tyto elektronické karty mají. Konkrétně jde o Banku Creditas, Českou spořitelnu, ČSOB nebo Raiffeisenbank.

U všech lze virtuální kartu nahrát do mobilní peněženky typu Apple Pay či Google Pay, s virtuální kartou pak lze přes mobil platit i u kamenných obchodníků nebo s ní jde i vybírat peníze z bankomatu, pokud umí bezdotykové výběry. Tyto banky mají virtuální karty propojené s běžnými účty a žádná z nich je nemá jako předplacené – to je specialita mBank.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+14
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

27. 2. 2024 | Pavla Adamcová | 2 komentáře

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

Síť bankomatů Euronet v Česku strhává lidem poplatek za službu, kterou si ve skutečnosti neobjednali – nebo ji nakonec ani nedostali. Některým velkým bankám se takové klamání jejich... celý článek

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Česká spořitelna v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února dočasně odstaví systém George. V mobilu ani na webu nebude dostupný od páteční 23. hodiny do sobotní osmé hodiny ranní.

Banky rozdají tisíce, startují nové akce pro klienty

6. 2. 2024 | Petr Kučera

Banky rozdají tisíce, startují nové akce pro klienty

Raiffeisenbank, Creditas, ČSOB, UniCredit a Skip Pay lákají na odměny za aktivní využívání služeb nebo sjednání nového účtu. Některé odměny získá každý při splnění podmínek, u jiných... celý článek

KB mění pojištění karet. Za vylepšení si klienti připlatí

1. 2. 2024 | Kateřina Hovorková

KB mění pojištění karet. Za vylepšení si klienti připlatí

Pojištění Merlin, které využívá zhruba třetina majitelů platebních karet od Komerční banky, postupně nahradí nová služba nazvaná Extra služba Bezpečí. Přinese vyšší krytí, ovšem bude... celý článek

Pár kliků a úspory jsou pryč. Podvodníci mají nový rekord

30. 1. 2024 | Olga Skalková

Pár kliků a úspory jsou pryč. Podvodníci mají nový rekord

Intenzita pokusů o získání hesel k bankovním účtům a k platební kartě nebo dokonce o přesvědčení lidí, aby sami podvodníkům poslali peníze, zesiluje. Banky loni napočítaly celkem 69... celý článek

Partners Financial Services