Moneta vylepšila bankomaty, třetina umí i vklady

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 22. 7. 2021 13:30 aktualizováno 23. 7. 2021 11:28 | 4 komentáře
Moneta vylepšila bankomaty, třetina umí i vklady

Zdroj: Moneta

Moneta Money Bank dnes oznámila, že dokončila modernizaci své bankomatové sítě. Třicet procent z ní tvoří takzvané vkladomaty, které kromě výběru umožňují i vklad hotovosti.

Už loni Moneta investovala do celkem 70 nových přístrojů, dalších 60 nejmodernějších modelů s velkoplošným dotykovým displejem pořídila letos. Celkem teď provozuje 555 bankomatů a 154 poboček.

Vkladomaty se Moneta rozhodla umístit především do lokalit, ve kterých v minulosti uzavřela svou pobočku a zároveň zde eviduje zájem ze strany živnostníků a drobných firem.

„Rozumíme tomu, že mnoho živnostníků a drobných firem je potřebuje pro každodenní vklady svých tržeb, a rozhodli jsme se jim proto vyjít vstříc,“ říká mluvčí banky Zuzana Filipová.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

I nové vkladomaty přijímají jenom bankovky, ne mince. Řada živnostníků si přitom stěžuje právě na to, že po zrušení pokladen na pobočkách bank nemají jak vkládat mince. Podle dostupných informací umějí přijímat mince jenom některé vkladomaty ČSOB.

„Zvažovali jsme „mincomaty“, tedy speciální ATM, v nichž je instalovaný mechanismus a zároveň i trezory na mince, ale jsou natolik poruchové, že jsme je v letos únoru zamítli. Pro velké objemy mincí mají naši klienti k dispozici službu Cash direct, kdy si pro mince dojede speciální firma a tyto mince pro Monetu a její klienty zpracuje,“ říká Filipová. Zmiňovaná služba Cash direct podnikatele vyjde na 750 až 1800 korun za jeden svoz, přesná cena se stanovuje podle počtu svozů v měsíci a výše svážené hotovosti.

„Správnost rozhodnutí modernizovat bankomatovou síť postupným navyšováním vkladových bankomatů potvrzuje i neustále rostoucí objem vkladů: ke konci června letošního roku stoupl jejich měsíční objem meziročně o 140 procent. Jen v posledním červnovém týdnu činil objem vkladů do bankomatů Monety 265 milionů korun,“ dodává mluvčí.

Více než 90 procent celé bankomatové sítě Monety je plně bezbariérových.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Raiffeisenbank prodlužuje soutěž o 10 tisíc korun

28. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

Raiffeisenbank prodlužuje soutěž o 10 tisíc korun

I v říjnu a listopadu může třicet vylosovaných klientů Raiffeisenbank vyhrát deset tisíc korun. Banka totiž o dva měsíce prodloužila soutěž, jejíž konec původně avizovala na 30. září. celý článek

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

28. 9. 2023 | Petr Kučera

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

Trinity Bank koupila historickou bankovní budovu v pražské ulici Na Příkopě 33 v těsné blízkosti Prašné brány, České národní banky a Obecního domu. „Jde o největší letošní akvizici... celý článek

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

27. 9. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

Klienti ČSOB mají k dispozici aktualizovanou verzi mobilní aplikace. Podle banky nabízí hlavně přehlednější vzhled, volitelné nastavení, snadnější přístup k virtuální asistence Kate... celý článek

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

26. 9. 2023 | Petr Kučera

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

Hello bank bude poskytovat platební účty a spotřebitelské úvěry už jenom do konce letošního listopadu. Vyplývá to z výpovědí, které od minulého týdne rozesílá klientům.

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

25. 9. 2023 | Petr Kučera

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

Také klienti Max banky už mají k dispozici mobilní aplikaci, která umožňuje přímé zadávání plateb. Stačí si aktualizovat dosavadní verzi aplikace, novinka je dostupná pro Android i... celý článek

Partners Financial Services