Moneta vylepšila bankomaty, třetina umí i vklady

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 22. 7. 2021 13:30 aktualizováno 23. 7. 2021 11:28 | 4 komentáře
Moneta vylepšila bankomaty, třetina umí i vklady

Zdroj: Moneta

Moneta Money Bank dnes oznámila, že dokončila modernizaci své bankomatové sítě. Třicet procent z ní tvoří takzvané vkladomaty, které kromě výběru umožňují i vklad hotovosti.

Už loni Moneta investovala do celkem 70 nových přístrojů, dalších 60 nejmodernějších modelů s velkoplošným dotykovým displejem pořídila letos. Celkem teď provozuje 555 bankomatů a 154 poboček.

Vkladomaty se Moneta rozhodla umístit především do lokalit, ve kterých v minulosti uzavřela svou pobočku a zároveň zde eviduje zájem ze strany živnostníků a drobných firem.

„Rozumíme tomu, že mnoho živnostníků a drobných firem je potřebuje pro každodenní vklady svých tržeb, a rozhodli jsme se jim proto vyjít vstříc,“ říká mluvčí banky Zuzana Filipová.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

I nové vkladomaty přijímají jenom bankovky, ne mince. Řada živnostníků si přitom stěžuje právě na to, že po zrušení pokladen na pobočkách bank nemají jak vkládat mince. Podle dostupných informací umějí přijímat mince jenom některé vkladomaty ČSOB.

„Zvažovali jsme „mincomaty“, tedy speciální ATM, v nichž je instalovaný mechanismus a zároveň i trezory na mince, ale jsou natolik poruchové, že jsme je v letos únoru zamítli. Pro velké objemy mincí mají naši klienti k dispozici službu Cash direct, kdy si pro mince dojede speciální firma a tyto mince pro Monetu a její klienty zpracuje,“ říká Filipová. Zmiňovaná služba Cash direct podnikatele vyjde na 750 až 1800 korun za jeden svoz, přesná cena se stanovuje podle počtu svozů v měsíci a výše svážené hotovosti.

„Správnost rozhodnutí modernizovat bankomatovou síť postupným navyšováním vkladových bankomatů potvrzuje i neustále rostoucí objem vkladů: ke konci června letošního roku stoupl jejich měsíční objem meziročně o 140 procent. Jen v posledním červnovém týdnu činil objem vkladů do bankomatů Monety 265 milionů korun,“ dodává mluvčí.

Více než 90 procent celé bankomatové sítě Monety je plně bezbariérových.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

27. 6. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

Česká spořitelna jako první v Česku nabízí QR výběry z bankomatů. Kdo má v chytrém telefonu aplikaci George, nemusí už vůbec vytahovat kartu ani nic zadávat na obrazovce bankomatu.... celý článek

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

Moneta přichází s novým Rodinným účtem. Vedle moderní aplikace chce zaujmout hlavně nadprůměrným úrokem na spořicím účtu: 5 % ročně do limitu 50 tisíc korun.

ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

Klienty ČSOB, kteří ještě nepoužívají ověřovací aplikaci Smart klíč, čeká od 20. června při práci s internetovým bankovnictvím častější zadávání přihlašovacího hesla.

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

14. 6. 2022 | Petr Kučera | 15 komentářů

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

Dobrá zpráva před dovolenou v cizině: Česká spořitelna se přidává k menším bankám a ukazuje, že platební kartu lze před nechtěnou službou chránit líp.

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

14. 6. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

Spojená síť přinese výhody hlavně těm klientům, kteří zatím neměli výběry z konkurenčních bankomatů zdarma. Ve druhé fázi budou dostupnější i vkladomaty.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.