Hello bank dohání konkurenci s Google Pay

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 12. 5. 2021 11:45
Hello bank dohání konkurenci s Google Pay

Zdroj: Hello bank

Mobilní platby prostřednictvím Google Pay už umí i Hello bank. Její debetní nebo kreditní kartu si lze nahrát do telefonů se systémem Android 5.0 či novějším, který podporuje technologii NFC.

S aplikací Google Pay lze platit v kamenných i internetových obchodech nebo bezkontaktně vybírat z bankomatů.

„Placení pomocí Google Pay je bezpečnější než placení plastovou kartou. Číslo vaší karty se nikde neukládá a ubyde i příležitostí, kdy by někdo mohl odpozorovat PIN ke kartě,“ píše Hello bank klientům.

„Platbu do 500 Kč lze provést rozsvícením telefonu. To je možné jen třikrát po sobě. Poté je potřeba jednou zaplatit odemknutým telefonem. Platbu nad 500 Kč lze provést pouze s odemknutým telefonem,“ upřesňuje banka.

Při ztrátě telefonu je potřeba – stejně jako při ztrátě plastové karty – neprodleně zavolat do banky, která digitalizovanou verzi karty zablokuje.

Aplikaci Apple Pay pro operační systém iOS (Apple) chce Hello bank spustit na konci léta, upřesnila v aktuálním oznámení. Naopak okamžité platby ani bankovní identitu pro letošní rok neplánuje, dodává mluvčí Gabriela Pithartová.

Mobilní platby podle bank k 12. 5. 2021

 

Google Pay

(Android)

Apple PayGarmin PayFitbit Pay
Air Bankanoanoanoano
Banka Creditasanoanoanone
Česká spořitelnaanoanoanoano
ČSOBanoanoanone
Equa bankanoanonene
Expobankanonenene
Fio bankaanoanoanoano
Hello bankanonenene
J&T Bankaanoanonene
Komerční bankaanoanoanoano
mBankanoanoanoano
Moneta Money Bankanoanoanoano
Oberbanknenenene
Raiffeisenbankanoanoanoano
Sberbanknenenene
Trinity Banknenenene
UniCredit Bankanoanonene
Zdroj: Peníze.cz, informace bank a poskytovatelů aplikací

Služba Google Pay funguje v Česku od listopadu 2017, jako první ji klientům nabídly Komerční banka, Moneta, mBank a J&T Banka.

Hello bank byla společně se Sberbank a Trinity poslední retailovou bankou, které zatím nepodporovaly ani jednu z aplikací pro mobilní platby. Trinity dosud nemá ani samotné platební karty, jejich plánované zavedení do konce loňského roku nabírá zpoždění.

Využití mobilních plateb umožňují i nebankovní společnosti jako například Twisto, Home Credit, Revolut, Curve, Monese či Edenred.

Kompletní nabídku všech čtyř služeb dostupných na českém trhu – Google, Apple, Garmin i Fitbit Pay – má sedm bank: Air Bank, Česká spořitelna, Fio, Komerční banka, mBank, Moneta a Raiffeisenbank. 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Partners startují penzijní společnost. Chystají banku a míří za hranice

16. 6. 2021 | Petr Kučera | 10 komentářů

Partners startují penzijní společnost. Chystají banku a míří za hranice

Většina Čechů zůstává ve starých fondech penzijního připojištění, kde jim inflace požírá jejich úspory. Nová penzijní společnost to chce změnit a motivovat lidi k přechodu do fondů... celý článek

Okamžité platby už umí i J&T Banka

16. 6. 2021 | Petr Kučera

Okamžité platby už umí i J&T Banka

Systém okamžitých plateb v Česku se rozšířil o třináctého účastníka. Klienti J&T Banky mohou přijímat okamžité platby z jiných bank, funguje už také jejich odesílání z účtů... celý článek

Komerční banka chystá největší změnu od privatizace. Co přinese klientům?

15. 6. 2021 | Olga Skalková | 21 komentářů

Komerční banka chystá největší změnu od privatizace. Co přinese klientům?

Třetí největší tuzemskou banku čeká obrovský manévr. Staré srdce, na němž běží hlavní bankovní operace, se bude měnit za nové. Chystaná softwarová platforma má posílit schopnost Komerční... celý článek

Běžný účet láká na úrok, který se vyrovná spořicímu

11. 6. 2021 | Petr Kučera | 14 komentářů

Běžný účet láká na úrok, který se vyrovná spořicímu

Ani úrok 0,5 % sice neochrání úspory před tříprocentní inflací, ale pořád je lepší než nula, kterou na běžném účtu nabízejí konkurenti.

Propojování Equa a Raiffeisenbank startuje 1. července

7. 6. 2021 | Olga Skalková | 17 komentářů

Propojování Equa a Raiffeisenbank startuje 1. července

Po převodu akcií už mohou banky zahájit některé společné aktivity. Pro klienty Equa bank se v praxi nic nemění, převod účtů a úvěrů má začít nejdříve v lednu.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.