Hello bank dohání konkurenci s Google Pay

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 12. 5. 2021
Hello bank dohání konkurenci s Google Pay

Zdroj: Hello bank

Mobilní platby prostřednictvím Google Pay už umí i Hello bank. Její debetní nebo kreditní kartu si lze nahrát do telefonů se systémem Android 5.0 či novějším, který podporuje technologii NFC.

S aplikací Google Pay lze platit v kamenných i internetových obchodech nebo bezkontaktně vybírat z bankomatů.

„Placení pomocí Google Pay je bezpečnější než placení plastovou kartou. Číslo vaší karty se nikde neukládá a ubyde i příležitostí, kdy by někdo mohl odpozorovat PIN ke kartě,“ píše Hello bank klientům.

„Platbu do 500 Kč lze provést rozsvícením telefonu. To je možné jen třikrát po sobě. Poté je potřeba jednou zaplatit odemknutým telefonem. Platbu nad 500 Kč lze provést pouze s odemknutým telefonem,“ upřesňuje banka.

Při ztrátě telefonu je potřeba – stejně jako při ztrátě plastové karty – neprodleně zavolat do banky, která digitalizovanou verzi karty zablokuje.

Aplikaci Apple Pay pro operační systém iOS (Apple) chce Hello bank spustit na konci léta, upřesnila v aktuálním oznámení. Naopak okamžité platby ani bankovní identitu pro letošní rok neplánuje, dodává mluvčí Gabriela Pithartová.

Mobilní platby podle bank k 12. 5. 2021

 

Google Pay

(Android)

Apple PayGarmin PayFitbit Pay
Air Bankanoanoanoano
Banka Creditasanoanoanone
Česká spořitelnaanoanoanoano
ČSOBanoanoanone
Equa bankanoanonene
Expobankanonenene
Fio bankaanoanoanoano
Hello bankanonenene
J&T Bankaanoanonene
Komerční bankaanoanoanoano
mBankanoanoanoano
Moneta Money Bankanoanoanoano
Oberbanknenenene
Raiffeisenbankanoanoanoano
Sberbanknenenene
Trinity Banknenenene
UniCredit Bankanoanonene
Zdroj: Peníze.cz, informace bank a poskytovatelů aplikací

Služba Google Pay funguje v Česku od listopadu 2017, jako první ji klientům nabídly Komerční banka, Moneta, mBank a J&T Banka.

Hello bank byla společně se Sberbank a Trinity poslední retailovou bankou, které zatím nepodporovaly ani jednu z aplikací pro mobilní platby. Trinity dosud nemá ani samotné platební karty, jejich plánované zavedení do konce loňského roku nabírá zpoždění.

Využití mobilních plateb umožňují i nebankovní společnosti jako například Twisto, Home Credit, Revolut, Curve, Monese či Edenred.

Kompletní nabídku všech čtyř služeb dostupných na českém trhu – Google, Apple, Garmin i Fitbit Pay – má sedm bank: Air Bank, Česká spořitelna, Fio, Komerční banka, mBank, Moneta a Raiffeisenbank. 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

27. 6. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

Česká spořitelna jako první v Česku nabízí QR výběry z bankomatů. Kdo má v chytrém telefonu aplikaci George, nemusí už vůbec vytahovat kartu ani nic zadávat na obrazovce bankomatu.... celý článek

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

Moneta přichází s novým Rodinným účtem. Vedle moderní aplikace chce zaujmout hlavně nadprůměrným úrokem na spořicím účtu: 5 % ročně do limitu 50 tisíc korun.

ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

Klienty ČSOB, kteří ještě nepoužívají ověřovací aplikaci Smart klíč, čeká od 20. června při práci s internetovým bankovnictvím častější zadávání přihlašovacího hesla.

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

14. 6. 2022 | Petr Kučera | 15 komentářů

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

Dobrá zpráva před dovolenou v cizině: Česká spořitelna se přidává k menším bankám a ukazuje, že platební kartu lze před nechtěnou službou chránit líp.

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

14. 6. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

Spojená síť přinese výhody hlavně těm klientům, kteří zatím neměli výběry z konkurenčních bankomatů zdarma. Ve druhé fázi budou dostupnější i vkladomaty.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.