Totožnost poradců Wüstenrotu ověříte i na webu

Totožnost poradců Wüstenrotu ověříte i na webu
Hodnocení internetových prezentací stavebních spořitelen uzavírá Wüstenrot. Porota Peníze.CZ serveru udělila bronzovou medaili. Jaké ty stránky vlastně jsou?

www stránky finančních institucí
Připravili jsme pro vás cestopis po serverech na českém internetu. Týden co týden se podíváme na jednu finanční instituci a na jejich způsob prezentace na síti sítí. Hodnotíme vždy pět nejvýznamnějších firem daného oboru (banky, stavební spořitelny, investiční společnosti...), každý týden jednu. Poté (v šestém týdnu) bude následovat článek shrnující využití internetu daným odvětvím.
Hlavním hodnotitelem je Danuše Pecharová ze společnosti imProve, porotu serveru Peníze.CZ tvoří dvanáct osobností.
Adresa dnes hodnocených stránek:
www.wuestenrot.cz

Stránky stavební spořitelny Wüstenrot (profil, názory, koupit) se uživateli zobrazí poměrně svižně, s jejich načítám jsem neměla žádné problémy. Na úvodní stránce webu zaujme zdařile využitá interaktivita v podobě jednotlivých položek menu a výrazné použité barvy. I přesto, že se jedná o oranžovou, při procházení jednotlivých stránek působí velmi příjemně a pozitivně.

Obsahově rozsáhlé, ale přehledné stránky upoutají v další úrovni řešením navigace a jednotlivých úrovní prezentace. Přehledně a snadno uspořádané informace v jednotlivých částech svou obsažností uživatele nijak neodradí dokonce ani při pročítání všech nudných informací, které souvisejí s administrativou kolem stavebním spořením.

Velmi neobvyklým prvkem této prezentace je způsob řešení třetí úrovně navigace na stránkách. Rozhodně vás upoutá dobrý nápad s 'košťátkem', které se zobrazí u hlavních tlačítek menu nalevo. Nadšení však okamžitě vystřídalo zklamání.

'Košťátko' je totiž graficky pozicováno neustále na stejném místě, a tak mi dalo trochu zkoumání všimnout si, že obsah se sice mění, ale zůstává tam, kde byl a nevztahuje se tak přímo a jednoduše k jednotlivým navigačním prvkům.

Další malý chytáček připravili tvůrci webu pro uživatele, kteří by si rádi přečetli obsahy hlavních sekcí standardními způsoby obvyklými na internetu. Pokud si totiž chcete zobrazenou informaci ponechat na obrazovce, musíte kliknout nikoli na hlavní položku menu, jak by se také dalo očekávat, ale na jednotlivá dílčí podmenu. Takže mé zběsilé klikání na hlavní oválky se míjelo účinkem. Až následně jsem zjistila, že "závada není na mém přijímači".

K orientaci na serveru pomáhá dobře řešené vyhledávání. Milým bonusem bylo zobrazení informace o množství prohledaných souborů a časové náročnosti celé operace. Dokonce mé oblíbené slovo bonita jsem zde jako u jedné z mála spořitelen objevila velmi snadno a rychle.

Ač se jedná o málo rozsáhlou prezentaci, narazíme zde na opravdu značné množství chybně směřovaných odkazů a nenalezených souborů. Namátkou jsem zkusila listovat magazínem spořitelny. Překvapení nastalo při pokusu o nabízený návrat zpět, kdy se na stránce objevilo obligátní hlášení o chybě. Stejný nešvar objevíte, když budete zvědavi, na co všechno se ještě dá využít úvěr ze stavebního spoření. Také když vás budou na stránkách lákat, proč spořit s Wüstenrotem a vysvětlovat, že mají něco navíc, nezapůsobí toto chybové hlášení moc přesvědčivě.

Technické hodnocení
Doba testování:od 24. 5. 2001 17:07:10
do 24. 5. 2001 17:08:54
Počet testovaných odkazů:225
Nefunkční odkazy (interní): 25
Nefunkční odkazy (externí):0
Nefunkční záložky:15
Příliš objemné stránky (> 50 kB):11
Chybějící atributy:1
Stránky starší 180 dní:0
Stránky bez nadpisu:0

Jako jedna z mnoha, ani tato spořitelna, pokud jsem měla možnost zjistit, nenabízí on-line služby v pravém slova smyslu. Malým krůčkem na cestě k on-line obchodování je návrh smlouvy. Ten odešlete do spořitelny prostřednictvím internetu, ale pak vás osobně kontaktuje živý pracovník. Zklamání jsem zažila poté, co jsem se těšila na nabízenou hru. Objevil se ale jen odpovědní formulář na otázku. Celá prezentace je opět postavena na technologii framů, k čemuž zbývá už jen říct – no comment.


Pozitivním aspektem aplikace je několik interaktivních formulářů pro různé výpočty, potěší například simulátor průběhu stavebního spoření, ale tyto záležitosti už dnešní návštěvník stránek považuje spíše za samozřejmost, než za něco exkluzivního. Velmi kladně bych hodnotila prezentace poradců začleněné do webu a naprosto snadné vyhledání kohokoliv i podle jména. Je vidět, že spořitelna se chová vůči klientům v tomto směru naprosto otevřeně a vstřícně. Takže až u vás bude zvonit obchodní zástupce Wüstenrot, skočte se mrknout na internet, jestli je to skutečně on.


Hodnocení webu porotou serveru Peníze.CZ (známky jako ve škole)
PDDG VIPJMJ VLaVLu VSJVíPVJVy průměr
informační hodnota1,5 2--3123 2-22,5 2,11
grafika1,5 2- -1,512,54 2-13 2,06
celkový dojem1,5 2- -412,5 32 -22,5 2,28
Vysvětlivky: PD - Pavel Daniel, Marketing & Media; DG - David Gladiš, Ami Communications; VI - Vladimír Iliev, iStrategie.cz; PJ - Pavel Janeček, Pioneer; MJ - Martin Jaroš, Hospodářské noviny; VLa - Veronika Lamperová, Mona; VLu - Viera Lukáčová, Českomoravská stavební spořitelna; TŘ - Tomáš Řehák, Run Interactive; VS - Václav Strýhal, Bank Austria Creditanstalt; JVí - Jiří Vítek, MindShare; PV - Petr Vyhnálek, Globus; JVy - Jitka Vysekalová, Marktest
Slovní komentáře jednotlivých porotců najdete na speciální stránce.
---> Kdo jsou porotci serveru Peníze.CZ? Seznamte se s nimi <---

Úplný souhrn hodnocení všech pěti stavebních spořitelen přineseme za týden. Až do 18. hodiny čtvrtka 31. května můžete i vy rozhodnout o tom, která stavební spořitelna dostane Cenu čtenářů Peněz.CZ - stačí přidělit známku v hlasovací anketě zde nebo na konci předchozích článků: Raiffeisen stavební spořitelna, Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky, ČS - stavební spořitelna a Českomoravská stavební spořitelna.

  • Nabídku jednotlivých stavebních spořitelen si můžete porovnat v unikátní sekci nástrojů.
  • Dejte svůj hlas stavební spořitelně s nejlepším webem výměnou za šanci vyhrát mobilní telefon!

Už jste někdy surfovali na stránkách Wüstenrotu? Jak se vám jejich stránky líbily? Napište nám své názory.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Investování není sprint, spíš maraton, říká šéf Fingoodu

31. 1. 2023 | Lucie Weissová

Investování není sprint, spíš maraton, říká šéf Fingoodu

Krize, nebo příležitost? Kde zhodnocovat úspory, na co dávat pozor a jak pracovat s investičním portfoliem, když trhy kolísají a inflace je vysoko? Odpovídá Vít Endler, spolumajitel... celý článek

Místo růstu recese. Jaká je teď vhodná investiční strategie?

12. 1. 2023 | Vladimír Pikora | 1 komentář

Místo růstu recese. Jaká je teď vhodná investiční strategie?

Válka všechno změnila. Před rokem všichni čekali po konci korony uvolnění a růst procyklických akcií. To se nenaplnilo. Místo růstu přišla recese a inflace. V mnoha zemí dosáhne vrcholu... celý článek

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

Klienti České spořitelny mohou nově obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF v elektronickém bankovnictví George – přes počítač i přes mobil.

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku. Výsledky 2022

9. 1. 2023 | Jan Traxler

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku. Výsledky 2022

Nejúspěšnější fond v Česku loni vydělal investorům 135 procent, naopak ten nejméně úspěšný prodělal 69 procent.

Černý rok pro akcie i dluhopisy. Jak dopadly podílové fondy?

6. 1. 2023 | Martin Mašát | 2 komentáře

Černý rok pro akcie i dluhopisy. Jak dopadly podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v prosinci, jak za celý rok 2022 a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.