Přehled: nová banka, založení účtu online a služba pro neslyšící

Monika Veselíková | rubrika: Co se děje | 31. 10. 2017
Jaké novinky v říjnu nachystaly banky, kdo zdražoval a kde dostanete za sjednání účtu mobil? Napoví přehled produktových novinek, akcí a slev za říjen 2017.
Přehled: nová banka, založení účtu online a služba pro neslyšící

Za jednu z nejzásadnějších novinek uplynulého měsíce lze označit start nové banky, respektive přeměnu půjčkové společnosti Cetelem, na banku Hello bank! by Cetelem. Jde o internetovou banku nabízející kompletní bankovní služby včetně běžných a spořicích účtů.

  • Běžný účet Hello účet – zřízení, vedení účtu, příchozí platby a další běžné služby jsou u Hello bank! bez poplatku, aniž by klient musel plnit další podmínky (minimální obrat na účtu nebo určitý počet plateb u obchodníků) jako v případě některých konkurenčních bank. Na druhou stranu je ale potřeba počítat s ne úplně levnými výběry z bankomatů – banka nemá vlastní bankomatovou síť, klienti se musí spolehnout na bankomaty konkurence. S výjimkou prvních tří výběrů v měsíci, které jsou zdarma, stojí každý další třicet korun. Bezkontaktní platební kartu klienti dostanou zdarma a neplatí ani za její vedení, pořídit lze i platební nálepku. Vedle toho Hello bank! úročí zůstatek na běžném účtu do 100 tisíc korun sazbou 0,3 procenta ročně.

Najděte si bankomat

Abyste nemuseli tahat hotovost

Hledáte bankomat své banky? Vybíráte banku a chcete vědět, jestli má bankomat blízko místa, kde bydlíte, i blízko místa, kde pracujete? Na Peníze.cz si snadno najdete umístění kteréhokoli bankomatu jakékoli banky. Nebo prostě nejbližšího bankomatu, jak je libo:

Vyhledávání bankomatů

  • Spořicí účet Hello spoření: stejný úrok – 0,3 procenta ročně, nabízí Hello bank! také na spořicím účtu. Podmínkou je ale maximální úložka 300 tisíc korun. Vyšší vklady se neúročí. Zřízení i vedení spořicího účtu je zdarma. Úrokové sazba je konečná – na rozdíl od jiných bank nelze dosáhnout na vyšší sazbu například sjednáním běžného účtu a jeho aktivním využíváním. Tři desetiny procenta sice nepředstavují lákavé zhodnocení, u konkurenčních bank ale není o moc veseleji. V našem posledním porovnání spořicích účtů s úložkou do 100 tisíc korun zvítězila Sberbank se sazbou 0,53 procenta. Stříbro brala ING banka, respektive její půlprocentní sazba. O třetí místo se dělily Expobank a Creditas právě se sazbou 0,3 procenta ročně.

Vedle běžného a spořicího účtu má banka v portfoliu také Půjčku na cokoli s úrokem od 5,9 procenta ročně, Konsolidaci půjček nebo Hello půjčku na auto. Klienti můžou využít kreditní kartu Hello kreditka s bezúročným obdobím 55 dní a úrokem 22,68 procenta ročně. Samozřejmostí je i internetové a mobilní bankovnictví.

Hello bank! by Cetelem spadá pod francouzskou skupinu BNP Paribas.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry zautomatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

Nové elektronické služby, nové sazebníky

Novinky ohlásily i další banky – v říjnu nachystaly změny sazebníků a nové online služby.

  • Moneta Money Bank: Založení účtu kompletně online – běžný účet u Moneta Money Bank nově založíte jen pomocí mobilní aplikace, konkrétně skrze platformu SmartBanka. Potřebné doklady stačí naskenovat. Celý proces podle banky zabere zhruba 15 minut.
  • Sberbank: Nové pojištění hypotékSberbank od prvního října nabízí Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr. Klienti mají na výběr z balíčků KLASIK a PREMIUM. Zatímco KLASIK nabízí pojistnou ochranu pro případ úmrtí, invalidity III. stupně a pracovní neschopnosti, balíček PREMIUM navíc kryje riziko ztráty zaměstnání. Za pojištění KLASIK měsíčně zaplatíte 7,5 % z pravidelné měsíční splátky úvěru. Měsíční poplatek za pojištění PREMIUM dělá 9 % z pravidelné měsíční splátky úvěru. Při měsíční splátce hypotéky deset tisíc korun tedy přijde varianta KLASIK na 750 korun měsíčně, 9000 korun ročně a 270 tisíc korun za 30 let splácení úvěru. S balíčkem PREMIUM jsou počty následující: 900 korun za měsíc, 108 00 korun za rok a 324 000 korun za celou dobu splácení hypotéky.
  • Oberbank: Nový sazebník pro firemní klienty – právnické osoby a podnikatelé zaplatí o deset korun víc za výběr (v korunách i cizí měně) z běžného korunového účtu. Dráž, rovněž o desetikorunu, vyjde také vklad hotovosti třetí osobou. Se stejným zdražením je potřeba počítat i u běžných devizových účtů. Z devíti korun na dvacet podražil také dotaz na zůstatek v bankomatech jiných bank. Kompletní Oznámení o změně sazebníku je k dispozici na webových stránkách banky.
  • UniCredit Bank: Změny v poplatcích – od devátého října platí nové sazebníky pro nepodnikající fyzické osoby, podnikatele i firmy a veřejný sektor. Pokud jde o poplatky spojené s běžnými účty (uKonto, uKonto PREMIUM) jako vedení účtu, vedení platební karty nebo výběr z bankomatu, ty se s novým sazebníkem nemění. Nové sazebníky najdete na webu UniCredit Bank.
  • ANO spořitelní družstvo: Nový název – z víc jak tisícovky nejrůznějších možností zvolilo vedení družstva variantu NEY spořitelní družstvo. Podle předsedy představenstva Petra Illeštka dává nové jméno družstva najevo, že jde o moderní instituci s řadou atraktivních produktů. Zároveň ve změně názvu vidí příležitost, jak omezit dezinformace o propojení spořitelního družstva a politického hnutí ANO 2011.
  • Raiffeisenbank: Služba pro neslyšící – jde o online službu Tiché spojení, která neslyšícím a nedoslýchavým umožní komunikaci s pracovníky bankovních poboček v reálném čase. Vše díky přepisu mluveného slova nebo tlumočení do znakového jazyka. Pilotní verzi projektu spustí banka během podzimu ve dvou pražských pobočkách, poté ji chce rozšířit i na všechny další.

Akce, slevy, bonusy

Raiffeisenbank: Mobil k eKontu – kdo si u Raiffeisenbank otevřete eKonto Komplet (vedení za 129 korun při aktivním využívání: kreditní obrat 15 000 korun měsíčně a 3 transakce debetní kartou, jinak 250 korun měsíčně) zároveň se službou Banka do kapsy, dostane zdarma mobilní telefon Samsung. Noví klienti mají na výběr ze dvou variant služby a dvou mobilních telefonů. Standardní Banka do kapsy je zdarma a odměnou je mobilní telefon Samsung Galaxy J3 (v běžném prodeji zhruba za 3000 korun). Při sjednání prémiové verze aplikace za 99 korun měsíčně získá klient telefon Samsung Galaxy A3 (7000 korun). Akce trvá do 31. 12. 2017.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Equa bank nabízí účty už od 15 let věku

25. 11. 2020 | Petr Kučera | 5 komentářů

Equa bank nabízí účty už od 15 let věku

Equa bank ode dneška umožňuje sjednat vkladové účty i zájemcům ve věku od 15 let. Doteď si u ní mohli založit účet lidé až od 18. narozenin.

Platba odešla bez vašeho vědomí. Pozor na podvod

23. 11. 2020 | Petr Kučera | 9 komentářů

Platba odešla bez vašeho vědomí. Pozor na podvod

Česká národní banka (ČNB) upozorňuje na podvodné telefonní hovory z bezplatné telefonní linky 800 205 205, při kterých jsou jménem ČNB od osob vyžadovány citlivé informace k platbám,... celý článek

Komerční banka měla výpadek internetového bankovnictví

23. 11. 2020 | Petr Kučera

Komerční banka měla výpadek internetového bankovnictví

Komerční bance od dnešního rána nefungovalo internetové bankovnictví MojeBanka. Klienti zatím mohli použít mobilní aplikaci, která je dál funkční.

Okamžité platby už přijímá i Oberbank

18. 11. 2020 | Petr Kučera | 5 komentářů

Okamžité platby už přijímá i Oberbank

Do systému okamžitých plateb se nově zapojila Oberbank. Zatím je dokáže jenom přijímat z jiných bank, které tuto novinku zavedly už dřív.

Komerční banka zrychluje platby do zahraničí

16. 11. 2020 | Petr Kučera

Komerční banka zrychluje platby do zahraničí

Komerční banka zrychlila odesílání zahraničních plateb v nejrozšířenějších měnách i v případě, že nejde o takzvané SEPA převody. Jde především o ostatní platby v eurech či korunách... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.