KB má první ženu v představenstvu, střídá Jeřábka

| rubrika: Aktuality | 4. 6. 2020 11:19
Jitka Haubová.
Zdroj: Komerční banka

V nejužším vedení Komerční banky je poprvé žena. Novou členkou představenstva je od 4. června Jitka Haubová. Zodpovědná je například za transakční a platební služby, služby investičního bankovnictví nebo právní odbor.

Haubová v představenstvu nahrazuje Vladimíra Jeřábka, který požádal o poskytnutí dlouhodobého volna. Haubová pracuje v Komerční bance od roku 2006, doposud působila na pozici výkonné ředitelky pro Korporátní a Municipální bankovnictví.

„V první řadě bych chtěl poděkovat Vladimírovi Jeřábkovi za jeho obrovský přínos pro Komerční banku, kde dosud strávil vice než 20 let, z toho 12 let v představenstvu. Jeho srdeční záležitostí byla distribuční síť, které se věnoval nejdelší čas a dokázal posunout tuto oblast v rámci českého trhu na tu nejvyšší úroveň,“ říká Jan Juchelka, generální ředitel KB.

„Jitka Haubová je velmi zkušená manažerka a v představenstvu Komerční banky bude vůbec první ženou v celé její historii. Velice si vážím její vysoké odbornosti,” dodává Juchelka.

Haubová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor finance a účetnictví. Absolvovala studium finančního řízení na Galilee College v Izraeli, získala certifikát specialisty na strukturální fondy od Evropské komise a je certifikovaným mezinárodním auditorem na procesy jakosti.

Na začátku profesní kariéry nastoupila do vládní agentury na podporu obchodu CzechTrade, kde také zastávala pozici generální ředitelky. Několik let byla spoluvlastníkem rodinné kavárny a restaurace.


Čtěte také:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.