Výběr toho nejčtenějšího na Peníze.cz v roce 2015

Petra Dlouhá | rubrika: Publicistika | 29. 12. 2015
Než přivítáme nový rok, ohlížíme se v redakci Peníze.cz za rokem právě uplynulým. K bilancování čas jako dělaný. Zajímá nás, které texty vzbudily nejvíc vaší pozornosti, které jste v roce 2015 nejvíc četli. Jste zvědaví?
Výběr toho nejčtenějšího na Peníze.cz v roce 2015

Jsou texty, na které jsme pyšní nebo které nás obzvlášť bavilo psát, a přitom rekordy čtenosti nelámaly. Bez ohledu na to je zajímavé podívat se, co vás na Peníze.cz v roce 2015 přitahovalo nejvíc. Poví nám to něco o naší práci a nakonec i o vás, našich čtenářích. A třeba trochu inspiruje do roku 2016.

Servis vede

Kvalitní servis je stále tím, co čtenář Peníze.cz žádá především. Jako tradičně, i letos jste nejvíc hltali články s kalkulačkami a praktickými návody k výpočtu mzdy, důchodů, daní nebo třeba sociálních dávek. Vůbec nejčtenějšími texty roku 2015 – a první dva dokonce pokořily hranici tří set tisíc návštěv – jsou:

Anketa

Jak často čtete Peníze.cz

Dobré rady

Vedle běžných servisních článků jsme v roce 2015 zařadili také formát „dobrých rad“ k nejrůznějším tématům; obvykle jste je četli v úterý. O které rady byl mezi čtenáři letos největší zájem?

Co si o tom myslíte

Klasikou je na Peníze.cz čtvrteční rubrika Co si o tom myslíte. V názorových texech a úvahách nad aktuálními i nadčasovými tématy se snažíme rozproudit vaše myšlenky, přimět vás k formulování postojů a debatě. Každý týden si jeden z diskutérů vyslouží knížku. Ve čtenářské návštěvnosti triumfovalo v roce 2015 dráždivé téma dávek na bydlení:

Hodně vás zajímala také ekodaň pro majitele aut:

A nesmrtelné téma živnostník – parazit:

Očima expertů

V pátek se železnou pravidelností přinášíme anketu Očima expertů. V roce 2015 byla nejpopulárnější následující vydání:

Sobotní rozhovory

Soboty na Peníze.cz patří rozhovorům. Nejvíc pozornosti letos vzbudil rozhovor s členem důchodové komise Otakarem Hamplem:

Vysoké čtenosti dosáhl také rozhovor s (tehdy ještě) náměstkyní ministra financí Andreje Babiše Simonou Hornochovou o elektronické evidenci tržeb:

A do třetice – šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček na Peníze.cz hájil své ovečky před ústrky státu:

Malý tip redakce

Autory dnešního výběru jste byli vy, čtenáři. Text, který bychom před koncem roku rádi připomněli my, je tak trochu mimo kategorie. Přesto máme pocit, že má v čase, kdy se starý rok láme s novým, co říct. Je to příběh o naději.

Sloupky a komentáře

V kategorii sloupků a komentářů byly letos nejvíc čtené ty, které se věnovaly uprchlictví a imigraci, nejpalčivějšímu tématu roku. Nejčtenější z nich:

Hodně vás ale zaujaly i komentáře z docela jiného soudku:

Reportáže

Reportážních textů se na Peníze.cz během roku objeví jen poskrovnu, ale tím spíš si je užíváme. Letos se největšímu zájmu čtenářů těšily reportáže z výpravy do chudinské kolonie Slatiny a z návštěvy ruzyňské věznice:

Jak se vám výběr nejčtenějších textů roku zamlouvá? Rezonuje s vaším vkusem? Co byste na Peníze.cz rádi četli v roce 2016? Napište nám v diskuzi pod článkem – čemu bychom se měli věnovat víc, s čím šetřit, co máte na Peníze.cz rádi, co postrádáte a co vás na nás štve. Rádi se necháme inspirovat.

 

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Máte voucher od cestovky? Blíží se klíčový termín

29. 7. 2021 | Petr Kučera

Máte voucher od cestovky? Blíží se klíčový termín

Na výměnu poukazu, který jste dostali podle zákona zvaného Lex voucher, zbývá měsíc. O peníze nepřijdete ani v případě, že si náhradní zájezd nevyberete. Ale pozor: Pro vlastní vouchery... celý článek

Mall Pay chce být samostatnější, mění logo

26. 7. 2021 | Petr Kučera

Mall Pay chce být samostatnější, mění logo

Fintechová společnost Mall Pay mění svou vizuální identitu. Stylizovanou platební kartu v ní nahrazuje NFC symbol pro bezkontaktní placení. Slovo Mall sice v názvu zůstává, graficky... celý článek

Dynamický zloděj řádí dál. Pozor na karetní trik v cizině

26. 7. 2021 | Petr Kučera | 5 komentářů

Dynamický zloděj řádí dál. Pozor na karetní trik v cizině

Banky varují před nevýhodným kurzem v cizině při využití služby DCC. Většina z nich ale pořád odmítá nabídnout klientům snadnou ochranu. Proč?

Investujte jako on. Podvody řeší známý ekonom, policie nepomůže

22. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Investujte jako on. Podvody řeší známý ekonom, policie nepomůže

Dominik Stroukal je další z řady známých osobností, jejichž jméno podvodníci zneužívají, aby z lidí dostali peníze. A jsou úspěšní, jak ukazují příběhy mnoha podvedených, kteří se na... celý článek

Těžko při kvízu, lehko na dovolené. Otestujte si, jak jste na tom

21. 7. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Těžko při kvízu, lehko na dovolené. Otestujte si, jak jste na tom

Máte při cestách po Evropě dobrý přehled, nebo vám hrozí zbytečné komplikace? Vyzkoušejte náš kvíz.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.