Výběr toho nejčtenějšího na Peníze.cz v roce 2015

Petra Dlouhá | rubrika: Publicistika | 29. 12. 2015
Než přivítáme nový rok, ohlížíme se v redakci Peníze.cz za rokem právě uplynulým. K bilancování čas jako dělaný. Zajímá nás, které texty vzbudily nejvíc vaší pozornosti, které jste v roce 2015 nejvíc četli. Jste zvědaví?
Výběr toho nejčtenějšího na Peníze.cz v roce 2015

Jsou texty, na které jsme pyšní nebo které nás obzvlášť bavilo psát, a přitom rekordy čtenosti nelámaly. Bez ohledu na to je zajímavé podívat se, co vás na Peníze.cz v roce 2015 přitahovalo nejvíc. Poví nám to něco o naší práci a nakonec i o vás, našich čtenářích. A třeba trochu inspiruje do roku 2016.

Servis vede

Kvalitní servis je stále tím, co čtenář Peníze.cz žádá především. Jako tradičně, i letos jste nejvíc hltali články s kalkulačkami a praktickými návody k výpočtu mzdy, důchodů, daní nebo třeba sociálních dávek. Vůbec nejčtenějšími texty roku 2015 – a první dva dokonce pokořily hranici tří set tisíc návštěv – jsou:

Anketa

Jak často čtete Peníze.cz

Dobré rady

Vedle běžných servisních článků jsme v roce 2015 zařadili také formát „dobrých rad“ k nejrůznějším tématům; obvykle jste je četli v úterý. O které rady byl mezi čtenáři letos největší zájem?

Co si o tom myslíte

Klasikou je na Peníze.cz čtvrteční rubrika Co si o tom myslíte. V názorových texech a úvahách nad aktuálními i nadčasovými tématy se snažíme rozproudit vaše myšlenky, přimět vás k formulování postojů a debatě. Každý týden si jeden z diskutérů vyslouží knížku. Ve čtenářské návštěvnosti triumfovalo v roce 2015 dráždivé téma dávek na bydlení:

Hodně vás zajímala také ekodaň pro majitele aut:

A nesmrtelné téma živnostník – parazit:

Očima expertů

V pátek se železnou pravidelností přinášíme anketu Očima expertů. V roce 2015 byla nejpopulárnější následující vydání:

Sobotní rozhovory

Soboty na Peníze.cz patří rozhovorům. Nejvíc pozornosti letos vzbudil rozhovor s členem důchodové komise Otakarem Hamplem:

Vysoké čtenosti dosáhl také rozhovor s (tehdy ještě) náměstkyní ministra financí Andreje Babiše Simonou Hornochovou o elektronické evidenci tržeb:

A do třetice – šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček na Peníze.cz hájil své ovečky před ústrky státu:

Malý tip redakce

Autory dnešního výběru jste byli vy, čtenáři. Text, který bychom před koncem roku rádi připomněli my, je tak trochu mimo kategorie. Přesto máme pocit, že má v čase, kdy se starý rok láme s novým, co říct. Je to příběh o naději.

Sloupky a komentáře

V kategorii sloupků a komentářů byly letos nejvíc čtené ty, které se věnovaly uprchlictví a imigraci, nejpalčivějšímu tématu roku. Nejčtenější z nich:

Hodně vás ale zaujaly i komentáře z docela jiného soudku:

Reportáže

Reportážních textů se na Peníze.cz během roku objeví jen poskrovnu, ale tím spíš si je užíváme. Letos se největšímu zájmu čtenářů těšily reportáže z výpravy do chudinské kolonie Slatiny a z návštěvy ruzyňské věznice:

Jak se vám výběr nejčtenějších textů roku zamlouvá? Rezonuje s vaším vkusem? Co byste na Peníze.cz rádi četli v roce 2016? Napište nám v diskuzi pod článkem – čemu bychom se měli věnovat víc, s čím šetřit, co máte na Peníze.cz rádi, co postrádáte a co vás na nás štve. Rádi se necháme inspirovat.

 

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Neplatiči výživného dostanou stopku na hazardní hry

29. 6. 2022 | Petr Kučera | 3 komentáře

Neplatiči výživného dostanou stopku na hazardní hry

Rejstřík vyloučených osob z hazardních her se od začátku července rozšíří o přibližně šest tisíc neplatičů alimentů. Konkrétně o lidi neplnící svou vyživovací povinnost k nezaopatřenému... celý článek

Přežije česká hospoda? Po covidu drtí restaurace zdražování

29. 6. 2022 | Jana Divinová | 9 komentářů

Přežije česká hospoda? Po covidu drtí restaurace zdražování

Nedostatek lidí, rychle zdražující vstupy a nižší ziskovost. České restaurace bojují s důsledky covidu a připravují se na další perný rok plný nejistoty. Přežijí prý jen dobří, pro... celý článek

Nová šance pro dlužníky. Milostivé léto čeká pokračování

26. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

Nová šance pro dlužníky. Milostivé léto čeká pokračování

Druhé milostivé léto začne 1. září a skončí 30. listopadu 2022. Původní pravidla této „amnestie sankcí“ se pro pokračování akce mírně změnila.

4fin kupuje českou síť realitek Century 21

24. 6. 2022 | Petr Kučera

4fin kupuje českou síť realitek Century 21

Finančně poradenská společnost 4fin Better together dokončila akvizici českého zastoupení světového realitního giganta Century 21. Takzvanou master franšízu kupuje od investiční skupiny... celý článek

Jízdenky za polovinu. S QR kódem nově i pro invalidy

23. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Jízdenky za polovinu. S QR kódem nově i pro invalidy

Lidé ve třetím stupni invalidity dostanou od začátku července novou slevu v dopravě. Ve vlacích druhé třídy a v linkové autobusové dopravě (mimo MHD) si budou moci kupovat jízdenky... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.