Výběr toho nejčtenějšího na Peníze.cz v roce 2015

Petra Dlouhá | rubrika: Publicistika | 29. 12. 2015
Než přivítáme nový rok, ohlížíme se v redakci Peníze.cz za rokem právě uplynulým. K bilancování čas jako dělaný. Zajímá nás, které texty vzbudily nejvíc vaší pozornosti, které jste v roce 2015 nejvíc četli. Jste zvědaví?
Výběr toho nejčtenějšího na Peníze.cz v roce 2015

Jsou texty, na které jsme pyšní nebo které nás obzvlášť bavilo psát, a přitom rekordy čtenosti nelámaly. Bez ohledu na to je zajímavé podívat se, co vás na Peníze.cz v roce 2015 přitahovalo nejvíc. Poví nám to něco o naší práci a nakonec i o vás, našich čtenářích. A třeba trochu inspiruje do roku 2016.

Servis vede

Kvalitní servis je stále tím, co čtenář Peníze.cz žádá především. Jako tradičně, i letos jste nejvíc hltali články s kalkulačkami a praktickými návody k výpočtu mzdy, důchodů, daní nebo třeba sociálních dávek. Vůbec nejčtenějšími texty roku 2015 – a první dva dokonce pokořily hranici tří set tisíc návštěv – jsou:

Anketa

Jak často čtete Peníze.cz

Dobré rady

Vedle běžných servisních článků jsme v roce 2015 zařadili také formát „dobrých rad“ k nejrůznějším tématům; obvykle jste je četli v úterý. O které rady byl mezi čtenáři letos největší zájem?

Co si o tom myslíte

Klasikou je na Peníze.cz čtvrteční rubrika Co si o tom myslíte. V názorových texech a úvahách nad aktuálními i nadčasovými tématy se snažíme rozproudit vaše myšlenky, přimět vás k formulování postojů a debatě. Každý týden si jeden z diskutérů vyslouží knížku. Ve čtenářské návštěvnosti triumfovalo v roce 2015 dráždivé téma dávek na bydlení:

Hodně vás zajímala také ekodaň pro majitele aut:

A nesmrtelné téma živnostník – parazit:

Očima expertů

V pátek se železnou pravidelností přinášíme anketu Očima expertů. V roce 2015 byla nejpopulárnější následující vydání:

Sobotní rozhovory

Soboty na Peníze.cz patří rozhovorům. Nejvíc pozornosti letos vzbudil rozhovor s členem důchodové komise Otakarem Hamplem:

Vysoké čtenosti dosáhl také rozhovor s (tehdy ještě) náměstkyní ministra financí Andreje Babiše Simonou Hornochovou o elektronické evidenci tržeb:

A do třetice – šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček na Peníze.cz hájil své ovečky před ústrky státu:

Malý tip redakce

Autory dnešního výběru jste byli vy, čtenáři. Text, který bychom před koncem roku rádi připomněli my, je tak trochu mimo kategorie. Přesto máme pocit, že má v čase, kdy se starý rok láme s novým, co říct. Je to příběh o naději.

Sloupky a komentáře

V kategorii sloupků a komentářů byly letos nejvíc čtené ty, které se věnovaly uprchlictví a imigraci, nejpalčivějšímu tématu roku. Nejčtenější z nich:

Hodně vás ale zaujaly i komentáře z docela jiného soudku:

Reportáže

Reportážních textů se na Peníze.cz během roku objeví jen poskrovnu, ale tím spíš si je užíváme. Letos se největšímu zájmu čtenářů těšily reportáže z výpravy do chudinské kolonie Slatiny a z návštěvy ruzyňské věznice:

Jak se vám výběr nejčtenějších textů roku zamlouvá? Rezonuje s vaším vkusem? Co byste na Peníze.cz rádi četli v roce 2016? Napište nám v diskuzi pod článkem – čemu bychom se měli věnovat víc, s čím šetřit, co máte na Peníze.cz rádi, co postrádáte a co vás na nás štve. Rádi se necháme inspirovat.

 

Jednoduché dokládání škod

@SubmitCaption

Dokládejte škody na majetku třeba jen pomocí mobilu. S aplikací Moje škody můžete průběh řešení také sledovat.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Bankovní identitu už využila třetina Čechů. Chystá se další rozšíření

8. 6. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Bankovní identitu už využila třetina Čechů. Chystá se další rozšíření

Bankovní identitu, která je základem pro přihlašování do elektronického bankovnictví, ale umožňuje ověřit totožnost online i mimo banku, využily už tři miliony uživatelů, tedy víc než... celý článek

Peklo na letišti? Letos zvládneme i víc cestujících, věří

8. 6. 2023 | Jana Divinová

Peklo na letišti? Letos zvládneme i víc cestujících, věří

Ucpaná letiště, zpoždění, rušení letů... Loňská dovolená přinesla nechtěná dobrodružství. A taky nejasnosti, kdo může za zmeškané letadlo, i když jste přišli s pětihodinovým předstihem.... celý článek

Pro výpisy a ověření jinam. S poštami končí i Czech Pointy

7. 6. 2023 | Kateřina Hovorková | 3 komentáře

Pro výpisy a ověření jinam. S poštami končí i Czech Pointy

Společně s pobočkami České pošty zanikne i 158 kontaktních míst veřejné správy. Bez náhrady. Lidé budou muset pro výpisy z rejstříků a ověření listin jinam. Projděte si seznam rušených... celý článek

Nový podvod ovládne váš telefon, varuje policie

6. 6. 2023 | redakce Peníze.CZ

Nový podvod ovládne váš telefon, varuje policie

Nový typ podvodu evidují kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje specializující se na kybernetickou kriminalitu.

Novinky na dovolené u moře. Pozor na zákazy a poplatky

6. 6. 2023 | Jana Divinová | 1 komentář

Novinky na dovolené u moře. Pozor na zákazy a poplatky

Chystáte se v létě do Chorvatska, Španělska, Itálie nebo Řecka? Vybrali jsme novinky pro turisty a jejich kapsy.

Partners Financial Services