Sberbank vylepšila spořicí účet v dolarech, víc dá za 150 tisíc

| rubrika: Aktuality | 16. 10. 2019 16:34

Sberbank zvýšila úrok u svého spořicícho účtu v amerických dolarech Zároveň vylepšila jeho podmínky.

Rovné procento dá banka nově těm, kdo si k ní uloží alespoň 150 tisíc dolarů. Případné nižší vklady jsou dál úročeny sazbou 0,8 procenta.

Spořicí účet v dolarech lze ve Sberbank nově také založit samostatně, banka přestala požadovat k dolarovému spořicímu účtu sjednání běžného účtu.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

Změnila také pásmové na prahové úročení. To představuje výhodu pro lidi, kteří do banky uloží od 150 tisíc dolarů výše. S pásmovým úročením by totiž procento získali jen na část vkladu od 150 tisíc dolarů výše, s prahovým se po překročení hranice vyšší sazbou úročí všechny uložené peníze.

„Sazba ve výši jedno procento na dolarovém spořicím účtu patří k nejvyšší na trhu. Věřím, že ji ocení i klienti z řad menších podnikatelů, pro něž je též určena,“ říká Zdeněk Remr, produktový šéf Sberbank.

Většina bank spořicí účtech v dolarech nenabízí. Výjimkou je Air Bank, která na něm dává také rovné procento. Dolarový spořicí účet má i ČSOB, ale s úrokem 0,01 procenta. Expobank nabízí termínovaný vklad s úrokem 1,2 procenta při uložení na půl roku, minimální vklad je 4500 dolarů.


Spoříme s vámi:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.