ČSOB vylepšila spořicí účet. Nejvíc dá od půl milionu

| rubrika: Aktuality | 3. 10. 2019 14:20 | 20 komentářů

ČSOB od října výrazně zvýšila úrok u svého spořicího účtu. Kdo na něj uloží aspoň pět set tisíc korun, dostane na celý vklad do maximální výše jednoho milionu korun rovné procento. Dosud banka na spořicím účtu dávala nejvíc 0,41 procenta.

Spoření s bonusem nabízí novým i stávajícím klientům úrokovou sazbu 0,5 procenta při zůstatku do 250 tisíc korun, úrok 0,75 procenta při zůstatku od 250 do 500 tisíc korun a sazbu jedno procento při zůstatku od 500 tisíc do jednoho milionu korun.

Úročení se vždy vztahuje na celý zůstatek na účtu. Každý klient si smí založit jenom jeden takto úročený spořicí účet. Část zůstatku nad milion korun je pak úročena sazbou ve výši 0,15 procenta.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

ČSOB zvýšila úrok tak u spořicího účtu pro děti a mládež do 18 let. Nově mohou získat roční sazbu až 1,4 procenta, dosud to bylo nejvíce 0,9 procenta.

Základní úrok u spořicího účtu pro děti a mládež dělá jedno procento pro vklady do 250 tisíc korun. Případná část zůstatku nad 250 tisíc korun je úročena minimální sazbou 0,01 procenta. Dětští klienti můžou k základnímu úroku získat bonus ve výše 0,2 procentního bodu za běžný účet a také za investovaných 1000 korun měsíčně. V součtu tak lze získat maximálně 1,4 procenta.

Od začátku října zvýšila úrok na spoření také mBank. Zvýšení se ale týká jenom varianty mSpoření, která předpokládá pravidelné přidávání dalších, aspoň drobných vkladů. Úrok banka zvýšila z 0,3 na 1,2 procenta, platí ale jen na vklady do 100 tisíc korun.

Nejvyšší sazbu na snadno dostupném spořicím účtu bez podmínek nabízí v říjnu Moneta Money Bank. Na dvě procenta (do jednoho milionu korun) ovšem dosáhne jenom ten, kdo si účet založil do začátku září, pro nové účty už je sazba jenom 1,2 procenta. Lepší sazba vydrží přinejmenším do konce roku, potvrdila mluvčí Zuzana Filipová.

Banka Creditas nabízí 1,8 procenta bez omezení výše vkladu. Wüstenrot láká na 1,7 procenta s garancí na dvanáct měsíců pro jakékoliv vklady, ovšem pouze pro nové klienty. Expobank má sazbu 1,6 procenta pro všechny a bez také bez stropu.

Trinity Bank oznámila, že akci s úrokem 1,58 procenta bez omezení výše vkladu prodlužuje pro další dva tisíce nových klientů. Se zvýhodněnou sazbou přišla v květnu pro prvních osm tisíc nově založených účtů. Limit se teď naplnil, banka se ale rozhodla rozšířit ho o další dva tisíce. Klientům, kteří si účet založili dřív, dává standardně 1,38 procenta.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-37
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 20 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 10. 2019 15:44, rio37

Dobrý den:-) zprominutím "VYSRAT" se na banky, investoval jsem do Zonky a za 150 tisíc mám 10 tisíc navíc každý rok.

+56
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

5. 10. 2019 15:54, Ladislav Nikel

Mam na spořicím učtu 1 proc. ale pří převodu důchodu mě měsíčně okrádají o 150 Kč za převod ze slovenska.

-2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (20 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.