Modrá pyramida láká na prémii ke stavebku. Jedničkou ale není

jih | rubrika: Aktuality | 11. 10. 2019

Stavební spořitelna Modrá pyramida láká na prémii až 2000 korun, pokud si u ní do 13. prosince sjednáte stavební spoření.

Ve skutečnosti nejde o prémii, ale jenom odpuštění poplatku – jak je u podobných akcí stavebních spořitelen nejběžnější. „Prémie“ totiž odpovídá zaplacenému poplatku za uzavření smlouvy, který dělá jedno procento z cílové částky.

Pokud tedy uzavřete smlouvu s cílovou částkou do 200 tisíc korun, máte ji bez vstupního poplatku, když si pohlídáte jednu podmínku: vložit během prvních čtyř měsíců částku nejméně 2000 korun.

Investovat a šetřit!

Jasně, nachystat se na stáří. Dobře si vychovat hodně šikovných dětí, pořídit si byt, aby se nemusel platit nájem, a zahrádku, aby si člověk sám vypěstoval lacino dobroty.

Ale k tomu pořád investovat a šetřit.

Rádi poradíme s výběrem a pomůžeme porovnat. U vybraných podílových fondů neplatíte vstupní poplatek.

Modrá pyramida láká v nové akci také na úrokový bonus. Vychází z toho, že základní úrok na jejím stavebním spoření není vysoký - 0,5 procenta ročně. Díky bonusu je po dobu prvních šesti let (standardní spoření) zůstatek nižší než 300 tisíc korun úročen bonusem ve výši 0,5 procenta, celkem tedy můžete dosáhnout na jedno procento. Zmíněný bonus vyplatí Modrá pyramida až na konci spoření, pokud splníte podmínky.

Při dodržení všech podmínek a po započtení všech poplatků, daní a státní podpory lze díky nové akci Modré pyramidy dosáhnout čisté úrokové sazby 3,5 procenta, spočítal web Stavebky.cz.

„To je zhodnocení po zdanění, takže klasický spořicí účet se stejným výnosem by musel být úročen nominální sazbou 4,1 procenta. Oproti spořicímu účtu je u stavebního spoření povinnost spořit po dobu šesti let,“ říká Petr Kielar z webu Stavebky.cz.

Konkurence podle něj nabízí výhodnější možnosti. Nejatraktivnější pro dospělé je teď stavební spoření v Raiffeisen stavební spořitelně, která má do konce října slevu na poplatku. Nabízí nejenom lepší úročení (1,2 %), ale i podstatně mírnější podmínky pro získání všech výhod. Čisté zhodnocení u této nabídky dosahuje 3,7 procenta ročně. O trochu lepší nabídku než Modrá pyramida má pro dospělé i Českomoravská stavební spořitelna (Liška).

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Buřinka mění podmínky i pro dřívější smlouvy. Prozkoumali jsme je

10. 1. 2023 | Petr Kielar | 2 komentáře

Buřinka mění podmínky i pro dřívější smlouvy. Prozkoumali jsme je

Nové obchodní podmínky Stavební spořitelny České spořitelny se týkají i stávajících klientů se smlouvou uzavřenou od 1. ledna 2014. Podrobnosti popisuje Petr Kielar z webu Stavebky.cz. celý článek

Stavební spoření na poslední chvíli. Jak nepřijít o maximální podporu

28. 12. 2022 | Petr Kielar, redakce Peníze.CZ

Stavební spoření na poslední chvíli. Jak nepřijít o maximální podporu

Je nejvyšší čas si zkontrolovat, kolik jste letos poslali na stavebko, abyste nepřišli o maximální státní podporu. Na okamžité platby nespoléhejte.

Nejlepší stavební spoření v prosinci. Porovnali jsme prémie

6. 12. 2022 | Petr Kielar

Nejlepší stavební spoření v prosinci. Porovnali jsme prémie

V prosinci je poslední příležitost, jak uzavřít smlouvu o stavebním spoření a získat státní podporu za celý kalendářní rok. Nabídky stavebních spořitelen proto právě v tomto měsíci... celý článek

Stavební spořitelny umějí doručit státní podporu, kam je třeba

5. 12. 2022 | Radim Zelený | 1 komentář

Stavební spořitelny umějí doručit státní podporu, kam je třeba

Je stavební spoření přežitý produkt? Má se měnit nebo úplně rušit jeho podpora? Pavel Čejka z Raiffeisen stavební spořitelny má jasno: Lidé, kteří tak uvažují, nerozumějí, jak stavební... celý článek

Stavební spoření má novou jedničku. Díky vánoční prémii

7. 11. 2022 | Petr Kielar | 2 komentáře

Stavební spoření má novou jedničku. Díky vánoční prémii

S blížícím se koncem roku přicházejí stavební spořitelny se zvýhodněnými nabídkami. U které teď nejlíp zhodnotíme vklady? Tady je listopadové porovnání.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.