Modrá pyramida láká na prémii ke stavebku. Jedničkou ale není

jih | rubrika: Aktuality | 11. 10. 2019

Stavební spořitelna Modrá pyramida láká na prémii až 2000 korun, pokud si u ní do 13. prosince sjednáte stavební spoření.

Ve skutečnosti nejde o prémii, ale jenom odpuštění poplatku – jak je u podobných akcí stavebních spořitelen nejběžnější. „Prémie“ totiž odpovídá zaplacenému poplatku za uzavření smlouvy, který dělá jedno procento z cílové částky.

Pokud tedy uzavřete smlouvu s cílovou částkou do 200 tisíc korun, máte ji bez vstupního poplatku, když si pohlídáte jednu podmínku: vložit během prvních čtyř měsíců částku nejméně 2000 korun.

Investovat a šetřit!

Jasně, nachystat se na stáří. Dobře si vychovat hodně šikovných dětí, pořídit si byt, aby se nemusel platit nájem, a zahrádku, aby si člověk sám vypěstoval lacino dobroty.

Ale k tomu pořád investovat a šetřit.

Rádi poradíme s výběrem a pomůžeme porovnat. U vybraných podílových fondů neplatíte vstupní poplatek.

Modrá pyramida láká v nové akci také na úrokový bonus. Vychází z toho, že základní úrok na jejím stavebním spoření není vysoký - 0,5 procenta ročně. Díky bonusu je po dobu prvních šesti let (standardní spoření) zůstatek nižší než 300 tisíc korun úročen bonusem ve výši 0,5 procenta, celkem tedy můžete dosáhnout na jedno procento. Zmíněný bonus vyplatí Modrá pyramida až na konci spoření, pokud splníte podmínky.

Při dodržení všech podmínek a po započtení všech poplatků, daní a státní podpory lze díky nové akci Modré pyramidy dosáhnout čisté úrokové sazby 3,5 procenta, spočítal web Stavebky.cz.

„To je zhodnocení po zdanění, takže klasický spořicí účet se stejným výnosem by musel být úročen nominální sazbou 4,1 procenta. Oproti spořicímu účtu je u stavebního spoření povinnost spořit po dobu šesti let,“ říká Petr Kielar z webu Stavebky.cz.

Konkurence podle něj nabízí výhodnější možnosti. Nejatraktivnější pro dospělé je teď stavební spoření v Raiffeisen stavební spořitelně, která má do konce října slevu na poplatku. Nabízí nejenom lepší úročení (1,2 %), ale i podstatně mírnější podmínky pro získání všech výhod. Čisté zhodnocení u této nabídky dosahuje 3,7 procenta ročně. O trochu lepší nabídku než Modrá pyramida má pro dospělé i Českomoravská stavební spořitelna (Liška).

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Stavební spoření v novém roce. První srovnání po snížení podpory

6. 2. 2024 | Petr Kielar

Stavební spoření v novém roce. První srovnání po snížení podpory

Nabídky stavebních spořitelen jsou teď zajímavé především díky pevnému úročení vkladů. Zatímco u spořicích účtů se očekává pokles sazeb, u stavebka je úročení neměnné. Která spořitelna... celý článek

Stavební spořitelny pomáhají klientům k energeticky úspornému bydlení

18. 12. 2023 | Lucie Kocurová

Stavební spořitelny pomáhají klientům k energeticky úspornému bydlení

Na českém trhu působí stavební spořitelny už třicet let a patří mezi stabilní finanční instituce. Ani jim se ale nevyhýbají různé změny a výkyvy. O tom, jak se s nimi vypořádávají a... celý článek

Nejlepší stavební spoření v prosinci. Kolik přinese po snížení podpory?

5. 12. 2023 | Petr Kielar

Nejlepší stavební spoření v prosinci. Kolik přinese po snížení podpory?

V prosinci je poslední příležitost, jak uzavřít smlouvu o stavebním spoření a získat státní podporu za celý kalendářní rok. Ta od ledna klesne na polovinu, stavební spořitelny ale slibují... celý článek

Stát zdaní podporu stavebního spoření. Co přinese výjimka z výjimky

2. 11. 2023 | Petr Kielar

Stát zdaní podporu stavebního spoření. Co přinese výjimka z výjimky

Vedle snížení státního příspěvku na stavební spoření přináší vládní balíček i málo známou novinku: příspěvek už nebude osvobozený od daně. Změna ovlivní tři miliony lidí, daň však zaplatí... celý článek

Komerčka zboří Modrou pyramidu. Stavební spořitelnu spojí s bankou

31. 10. 2023 | Kateřina Hovorková

Komerčka zboří Modrou pyramidu. Stavební spořitelnu spojí s bankou

Pobočky stavební spořitelny Modrá pyramida se začínají přejmenovávat na KB Poradenské místo. Typické modré logo najdou klienti už jen v malém provedení na vstupních dveřích nebo uvnitř... celý článek

Partners Financial Services