Modrá pyramida láká na prémii ke stavebku. Jedničkou ale není

jih | rubrika: Aktuality | 11. 10. 2019 11:35

Stavební spořitelna Modrá pyramida láká na prémii až 2000 korun, pokud si u ní do 13. prosince sjednáte stavební spoření.

Ve skutečnosti nejde o prémii, ale jenom odpuštění poplatku – jak je u podobných akcí stavebních spořitelen nejběžnější. „Prémie“ totiž odpovídá zaplacenému poplatku za uzavření smlouvy, který dělá jedno procento z cílové částky.

Pokud tedy uzavřete smlouvu s cílovou částkou do 200 tisíc korun, máte ji bez vstupního poplatku, když si pohlídáte jednu podmínku: vložit během prvních čtyř měsíců částku nejméně 2000 korun.

Investovat a šetřit!

Jasně, nachystat se na stáří. Dobře si vychovat hodně šikovných dětí, pořídit si byt, aby se nemusel platit nájem, a zahrádku, aby si člověk sám vypěstoval lacino dobroty.

Ale k tomu pořád investovat a šetřit.

Rádi poradíme s výběrem a pomůžeme porovnat. U vybraných podílových fondů neplatíte vstupní poplatek.

Modrá pyramida láká v nové akci také na úrokový bonus. Vychází z toho, že základní úrok na jejím stavebním spoření není vysoký - 0,5 procenta ročně. Díky bonusu je po dobu prvních šesti let (standardní spoření) zůstatek nižší než 300 tisíc korun úročen bonusem ve výši 0,5 procenta, celkem tedy můžete dosáhnout na jedno procento. Zmíněný bonus vyplatí Modrá pyramida až na konci spoření, pokud splníte podmínky.

Při dodržení všech podmínek a po započtení všech poplatků, daní a státní podpory lze díky nové akci Modré pyramidy dosáhnout čisté úrokové sazby 3,5 procenta, spočítal web Stavebky.cz.

„To je zhodnocení po zdanění, takže klasický spořicí účet se stejným výnosem by musel být úročen nominální sazbou 4,1 procenta. Oproti spořicímu účtu je u stavebního spoření povinnost spořit po dobu šesti let,“ říká Petr Kielar z webu Stavebky.cz.

Konkurence podle něj nabízí výhodnější možnosti. Nejatraktivnější pro dospělé je teď stavební spoření v Raiffeisen stavební spořitelně, která má do konce října slevu na poplatku. Nabízí nejenom lepší úročení (1,2 %), ale i podstatně mírnější podmínky pro získání všech výhod. Čisté zhodnocení u této nabídky dosahuje 3,7 procenta ročně. O trochu lepší nabídku než Modrá pyramida má pro dospělé i Českomoravská stavební spořitelna (Liška).

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Modrou pyramidu vede bývalý šéf Wüstenrotu

2. 8. 2021 | Petr Kučera | 5 komentářů

Modrou pyramidu vede bývalý šéf Wüstenrotu

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem Modré pyramidy se od začátku srpna stal Michael Pupala. V čele stavební spořitelny nahradí Pavla Jiráka, který zůstává členem představenstva. celý článek

Stavební spoření pro děti má novou jedničku, ukazuje porovnání

2. 8. 2021 | Petr Kielar | 3 komentáře

Stavební spoření pro děti má novou jedničku, ukazuje porovnání

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) přichází od srpna s akční prémií pro mladé do 18 let. Jde o momentálně nejlepší nabídku stavebka v této věkové kategorii, ukazuje nezávislé... celý článek

Porovnání stavebního spoření. Kdo má teď nejlepší

26. 7. 2021 | Petr Kielar | 3 komentáře

Porovnání stavebního spoření. Kdo má teď nejlepší

Aktuální nabídky jsme porovnali podle částky, které dosáhneme za šest let, pokud pravidelně spoříme 1700 korun měsíčně. Výpočet zahrnuje veškeré poplatky, daně, úroky i státní podporu. celý článek

Na začátku byl Spolek přátel. Jak vzniklo stavební spoření

22. 7. 2021 | Petr Kielar | 2 komentáře

Na začátku byl Spolek přátel. Jak vzniklo stavební spoření

První krok ke vzniku stavebního spoření přišel před sto lety. Víte, kdo byl Georg Kropp a co se tehdy stalo v německé obci Wüstenrot?

Úvěry ze stavebka jedou. Covid roztrhl pytel s rekonstrukcemi

1. 7. 2021 | Renata Lichtenegerová

Úvěry ze stavebka jedou. Covid roztrhl pytel s rekonstrukcemi

Stali jsme se vězni pandemie, a tak bylo dost času si všimnout, kde naše domovy potřebují vylepšit. Ondřej Čtvrtečka, člen představenstva Stavební spořitelny České spořitelny, známé... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.