Stavební spořitelna láká seniory. Novinka je výhodná

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 14. 10. 2019 15:43 | 5 komentářů

Wüstenrot má nové stavební spoření pro lidi od 55 let. Jde o výhodnou nabídku, protože je bez poplatku za sjednání a s roční úrokovou sazbou 1,2 procenta. 

Smlouvu lze v uzavřít s cílovou částkou 200 nebo 500 tisíc korun. A aby byla platná, je na ni nutné do čtyř měsíců vložit minimálně dva, respektive pět tisíc korun podle zvolené cílové částky.

Srovnejte si to s námi

Podle kalkulačky na webu Stavebky.cz čistá efektivní úroková sazba po započtení poplatku za měsíční vedení (27 Kč), daně z výnosů, státní podpory a zhodnocení činí 3,67 procenta. To je zhruba stejně jako dává momentálně nejvýhodnější akční nabídka stvebního spoření pro dospělé od Raiffeisen stavební spořitelny.

Wüstenrot lidi od 55 let výše láká také na zrušení poplatku za případné předčasné vypovězení smlouvy. Stavební spořitelna tento poplatek bude odpouštět po dvou letech spoření. Lidé, kteří by smlouvu vypověděli předčasně, tak sice přijdou o státní podporu, ale ušetří 0,9 procenta z cílové částky, které jinak Wüstenrot účtuje.

Pro srovnání: u Raiffeisen a v Modré pyramidě je to rovné procento, u Lišky 0,5 procenta. Buřinka tento poplatek nevybírá u smluv uzavřených po začátku letošního dubna, u dříve uzavřených smluv vybírá procento.

Z konkurence už nabízí speciální produkt pro stejnou věkovou skupinu Modrá pyramida pod názvem Pohoda. (Opravili jsme původní chybnou informaci, že konkurence momentálně tarif pro seniory nenabízí.)

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+59
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Modrou pyramidu vede bývalý šéf Wüstenrotu

2. 8. 2021 | Petr Kučera | 5 komentářů

Modrou pyramidu vede bývalý šéf Wüstenrotu

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem Modré pyramidy se od začátku srpna stal Michael Pupala. V čele stavební spořitelny nahradí Pavla Jiráka, který zůstává členem představenstva. celý článek

Stavební spoření pro děti má novou jedničku, ukazuje porovnání

2. 8. 2021 | Petr Kielar | 3 komentáře

Stavební spoření pro děti má novou jedničku, ukazuje porovnání

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) přichází od srpna s akční prémií pro mladé do 18 let. Jde o momentálně nejlepší nabídku stavebka v této věkové kategorii, ukazuje nezávislé... celý článek

Porovnání stavebního spoření. Kdo má teď nejlepší

26. 7. 2021 | Petr Kielar | 3 komentáře

Porovnání stavebního spoření. Kdo má teď nejlepší

Aktuální nabídky jsme porovnali podle částky, které dosáhneme za šest let, pokud pravidelně spoříme 1700 korun měsíčně. Výpočet zahrnuje veškeré poplatky, daně, úroky i státní podporu. celý článek

Na začátku byl Spolek přátel. Jak vzniklo stavební spoření

22. 7. 2021 | Petr Kielar | 2 komentáře

Na začátku byl Spolek přátel. Jak vzniklo stavební spoření

První krok ke vzniku stavebního spoření přišel před sto lety. Víte, kdo byl Georg Kropp a co se tehdy stalo v německé obci Wüstenrot?

Úvěry ze stavebka jedou. Covid roztrhl pytel s rekonstrukcemi

1. 7. 2021 | Renata Lichtenegerová

Úvěry ze stavebka jedou. Covid roztrhl pytel s rekonstrukcemi

Stali jsme se vězni pandemie, a tak bylo dost času si všimnout, kde naše domovy potřebují vylepšit. Ondřej Čtvrtečka, člen představenstva Stavební spořitelny České spořitelny, známé... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.