Stavební spořitelna láká seniory. Novinka je výhodná

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 14. 10. 2019 | 5 komentářů

Wüstenrot má nové stavební spoření pro lidi od 55 let. Jde o výhodnou nabídku, protože je bez poplatku za sjednání a s roční úrokovou sazbou 1,2 procenta. 

Smlouvu lze v uzavřít s cílovou částkou 200 nebo 500 tisíc korun. A aby byla platná, je na ni nutné do čtyř měsíců vložit minimálně dva, respektive pět tisíc korun podle zvolené cílové částky.

Srovnejte si to s námi

Podle kalkulačky na webu Stavebky.cz čistá efektivní úroková sazba po započtení poplatku za měsíční vedení (27 Kč), daně z výnosů, státní podpory a zhodnocení činí 3,67 procenta. To je zhruba stejně jako dává momentálně nejvýhodnější akční nabídka stvebního spoření pro dospělé od Raiffeisen stavební spořitelny.

Wüstenrot lidi od 55 let výše láká také na zrušení poplatku za případné předčasné vypovězení smlouvy. Stavební spořitelna tento poplatek bude odpouštět po dvou letech spoření. Lidé, kteří by smlouvu vypověděli předčasně, tak sice přijdou o státní podporu, ale ušetří 0,9 procenta z cílové částky, které jinak Wüstenrot účtuje.

Pro srovnání: u Raiffeisen a v Modré pyramidě je to rovné procento, u Lišky 0,5 procenta. Buřinka tento poplatek nevybírá u smluv uzavřených po začátku letošního dubna, u dříve uzavřených smluv vybírá procento.

Z konkurence už nabízí speciální produkt pro stejnou věkovou skupinu Modrá pyramida pod názvem Pohoda. (Opravili jsme původní chybnou informaci, že konkurence momentálně tarif pro seniory nenabízí.)

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+59
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů

A tohle už jste četli?

Buřinka mění podmínky i pro dřívější smlouvy. Prozkoumali jsme je

10. 1. 2023 | Petr Kielar | 2 komentáře

Buřinka mění podmínky i pro dřívější smlouvy. Prozkoumali jsme je

Nové obchodní podmínky Stavební spořitelny České spořitelny se týkají i stávajících klientů se smlouvou uzavřenou od 1. ledna 2014. Podrobnosti popisuje Petr Kielar z webu Stavebky.cz. celý článek

Stavební spoření na poslední chvíli. Jak nepřijít o maximální podporu

28. 12. 2022 | Petr Kielar, redakce Peníze.CZ

Stavební spoření na poslední chvíli. Jak nepřijít o maximální podporu

Je nejvyšší čas si zkontrolovat, kolik jste letos poslali na stavebko, abyste nepřišli o maximální státní podporu. Na okamžité platby nespoléhejte.

Nejlepší stavební spoření v prosinci. Porovnali jsme prémie

6. 12. 2022 | Petr Kielar

Nejlepší stavební spoření v prosinci. Porovnali jsme prémie

V prosinci je poslední příležitost, jak uzavřít smlouvu o stavebním spoření a získat státní podporu za celý kalendářní rok. Nabídky stavebních spořitelen proto právě v tomto měsíci... celý článek

Stavební spořitelny umějí doručit státní podporu, kam je třeba

5. 12. 2022 | Radim Zelený | 1 komentář

Stavební spořitelny umějí doručit státní podporu, kam je třeba

Je stavební spoření přežitý produkt? Má se měnit nebo úplně rušit jeho podpora? Pavel Čejka z Raiffeisen stavební spořitelny má jasno: Lidé, kteří tak uvažují, nerozumějí, jak stavební... celý článek

Stavební spoření má novou jedničku. Díky vánoční prémii

7. 11. 2022 | Petr Kielar | 2 komentáře

Stavební spoření má novou jedničku. Díky vánoční prémii

S blížícím se koncem roku přicházejí stavební spořitelny se zvýhodněnými nabídkami. U které teď nejlíp zhodnotíme vklady? Tady je listopadové porovnání.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.