Logo Stavební spořitelna České spořitelny, a.s.

Stavební spořitelna České spořitelny, a.s.

Stavební spořitelna České spořitelny – zvaná Buřinka – patří do skupiny České spořitelny, tedy pod Erste Group. V Česku působí od roku 1994.

Kontakty

AdresaVinohradská 1632/180Praha 3130 00
Telefon224 309 111
Infolinka800 120 120
E-mailburinka@burinka.cz
Web

Další informace

IČO60197609
Vznik22. 6. 1994
Kód banky8060

Informace uvedené na této stránce mají pouze orientační charakter. Ačkoliv bychom rádi, bohužel nejsme schopni ručit za jejich 100 % aktuálnost. Pro ověření, prosím, navštivte také domácí stránku daného subjektu. Děkujeme za pochopení.

Související články

Výpis článků s klíčovým slovem stavební spořitelna české spořitelny

O podporu ke stavebku nepřijdete, slibuje třetí spořitelna. Máme porovnání

4. 10. 2023 | Petr Kielar

O podporu ke stavebku nepřijdete, slibuje třetí spořitelna. Máme porovnání

S blížícím se koncem roku přibývají marketingové akce stavebních spořitelen. Tentokrát se zaměřují i na kompenzaci snížené státní podpory. Porovnali jsme, kolik vynesou jednotlivé nabídky.

O podporu ke stavebku nepřijdete, slibuje druhá spořitelna

14. 9. 2023 | Petr Kielar

O podporu ke stavebku nepřijdete, slibuje druhá spořitelna

Měsíc poté, co Buřinka začala nabízet kompenzaci snížené státní podpory, přišla se stejným krokem Raiffeisen stavební spořitelna: když stát od příštího roku sníží státní podporu, doplatí spořitelna klientům odpovídající náhradu za roky 2024 až 2028.

Stavební spoření po snížení státní podpory. Kdo teď dá nejvíc?

8. 8. 2023 | Petr Kielar | 2 komentáře

Stavební spoření po snížení státní podpory. Kdo teď dá nejvíc?

Státní příspěvek s největší pravděpodobností klesne na polovinu. Jaké výnosy pak můžeme čekat u konkrétních produktů stavebních spořitelen?

Podporu vám nesnížíme, slibuje stavební spořitelna

31. 7. 2023 | Petr Kučera

Podporu vám nesnížíme, slibuje stavební spořitelna

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) začne lákat na „zdvojnásobení státní podpory“ ke stavebnímu spoření. Marketingová akce se týká smluv sjednaných od letošního 1. srpna.

Stavební spořitelny zelenají. Za státní podporu se změní na infocentra

28. 6. 2023 | redakce Peníze.CZ

Stavební spořitelny zelenají. Za státní podporu se změní na infocentra

Všech zhruba 1400 poboček stavebních spořitelen v Česku se od roku 2024 změní i na informační centra, kde lidé získají na jednom místě přístup k dostupným úvěrům a dotacím pro investice do energetických úspor včetně poradenství.

První stavební spořitelna se snaží udržet klienty zvýšením úroku

27. 6. 2023 | Olga Skalková

První stavební spořitelna se snaží udržet klienty zvýšením úroku

Plánované snížení státní podpory stavebního spoření přidělalo stavebním spořitelnám vrásky. O zákazníky pravděpodobně zkusí zabojovat atraktivnějšími úrokovými sazbami. A hledají způsob, jak je vylepšit také u starších smluv.

Zájem o stavební spoření klesá. Čeká se na škrty

19. 4. 2023 | Olga Skalková

Zájem o stavební spoření klesá. Čeká se na škrty

Propad zájmu hlásí tři z pěti spořitelen, potvrzují ho i finanční poradci. Konkrétní rozhodnutí o omezení státní podpory má padnout v nejbližších týdnech.

Nejlepší stavební spoření v dubnu. Porovnali jsme nabídky

12. 4. 2023 | Petr Kielar | 4 komentáře

Nejlepší stavební spoření v dubnu. Porovnali jsme nabídky

U které stavební spořitelny teď nejlíp zhodnotíme vklady? Tady je žebříček produktů bez věkového omezení.

Kdo vlastní banky v Česku a které jsou opravdu české. Přehled

16. 3. 2023 | Jana Divinová, Petr Kučera | 5 komentářů

Kdo vlastní banky v Česku a které jsou opravdu české. Přehled

Projděte si přehled majitelů bank a stavebních spořitelen v České republice.

Podpora stavebního spoření: Tři možnosti, jak ji stát omezí

6. 2. 2023 | Petr Kučera | 1 komentářů

Podpora stavebního spoření: Tři možnosti, jak ji stát omezí

Státní příspěvek k dosavadním vkladům už vám sice nikdo nesebere, nové příspěvky od roku 2024 ale mohou být nižší i u stávajících smluv.


Stavební spořitelna České spořitelny, a.s. - Zkušenosti

3. 8. 2021 20:01 | Helmut Hager

Potrebujete naléhavé peníze na vyrešení svých financních problému? pokud ano, pošlete e -mail: garrantiloans@gmail.com nebo WhatsApp: +905 396 242 548 pro více informací.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 6. 2008 8:14

Lidi, vy děláte, jako by vlastnictví smlouvy s 0,00 korun bylo nějaké terno, které si musíte strážit a chránit. Na co vám asi je smlouva, na které nic není? Jsem zvědavej, kdo mi odpoví.
Takový hámotiny, to sem píše někdo, kdo prolez základkou s odřenejma ušima.

Jo mimo jiné, díval jsem se na svoji smlouvu z12.2.2003 a je tam, že můj měsíční vklad je 1 000 Kč. I mě je jasný, že když nebudu spořit tisícovku, porušuju smluvní podmínky a oni smlouvu vypovědět můžou, ať platím poplatky nebo ne. Selským rozumem. Tady je někdo zatvrzele naštvaném a má červenej šátek před očima.

Jen si zkuste nezaplatit za nájem, nebo daně. Nezrušej vaši smlouvu ale vás, a kompletně.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2004 7:59 | Roman, stavebky@seznam.cz

Naši si u Buřinky vloni založili ke svému stávajícímu stavebku ještě po jedné smlouvě "záložní". Uložili 1% z cílové částky. Nic víc že prý nemusejí a mohou spořit jak chtějí - sdělovaly ochotné pracovnice s Buřinkou. Naši tedy měli na konci roku na těchto smlouvách 0,00 korun. Minulý čtvrtek dostali dopis, kde je Buřinka informuje, že pokud tam nevloží peníze na pokrytí poplatků, mohou o spoření přijít. Vzal jsem všechny ty jejich podmínky a smlouvy, pak jsme si sedli a posíláme jim tento dopis:

Vážení přátelé,

(...)
Rád bych Vás v této souvislosti upozornil na práva a povinnosti mé a Stavební spořitelny České Spořitelny, a.s., jako účastníků smluvního vztahu, který se řídí v daném případě smlouvou (...zde podrobně vyjmenováno...).

Předně si dovoluji upozornit, že žádný z uvedených dokumentů nezná pojem "zrušení smlouvy". Dle Smlouvy i dle Podmínek lze smlouvu pouze vypovědět, nikoli zrušit. Podle čl. 12 odst. 3. je pak ze strany SSČS možné smlouvu vypovědět, cituji:
"a) jen z důvodů vyplývajících ze zákona nebo z těchto Podmínek,
b) v případě výkonu rozhodnutí, jehož předmětem je smlouva o stavebním spoření."

Podmínky pak zmiňují ještě jednu situaci, ve které je SSČS oprávněna smlouvu o stavebním spoření vypovědět a to v čl. 5, odst. 1 až 3, v případě, že účastník nezaplatí úhradu za uzavření smlouvy ve výši 1% z cílové částky do dvou měsíců od uzavření smlouvy. Dodávám, že danou částku jsem po uzavření Smlouvy uhradil a to dne 16.04.2003, jak potvrzuje také zaslaný výpis z účtu.

Co se týče ostatních úhrad spojených se stavebním spořením, tyto řeší článek 22 Podmínek, který v odstavci 1 uvádí, cituji, "úhrady se hradí v hotovosti při provádění úkonu, inkasují se z účtu nebo se účtují na vrub účtu nejpozději při rušení účtu, případně koncem roku."

Z výše uvedeného vyplývá, že Stavební spořitelna České spořitelny, a.s. není oprávněna vypovídat smlouvu, ani zahajovat kroky, které by k tomu mohly vést, neboť dle platných Podmínek vztahujících se k dané Smlouvě k tomu žádné důvody nenastaly.

Dovoluji si upozornit, že v souladu s čl. 6. odst. 2, cituji, "účastník spoří zpravidla formou pravidelných vkladů. Mimořádné i jednorázové vklady jsou přípustné." Podle platné úpravy nejsem povinen žádný mimořádný ani jednorázový vklad činit na popud či pokyn SSČS a to ani z důvodů v dopise uvedených. V souladu se Smlouvou i s Podmínkami tudíž uskutečním jednorázový vklad ve chvíli, kdy to sám uznám za vhodné. Věřím, že SSČS poté bude schopna vypořádat také "všechny úhrady spojené se stavebním spořením dle Sazebníku".

Z výše uvedených důvodů považuji Vaši žádost uvedenou v dopise, který jsem obdržel dne 26.02.2004, za bezpředmětnou a celou záležitost tímto za uzavřenou.

"Full version" příběhu i dopisu na http://stavebky.webpark.cz/burinka_hrozi_20040227.htm
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 2. 2004 10:16 | nespokojený klient 2

Buřinka se může snažit jak chce, ale to jí v její arogantní a namyšlené pověsti příliš nepomůže...
+78
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 2. 2004 10:15 | Roman Joura

Pekne zdravim!

Divali jsme se na to - na me rodice se vztahuji podminky Burinky platne od 1. zari 2002. A tam je psano, ze:

"Uhrady se hradi v hotovosti pri provadeni ukonu, inkasuji se z uctu nebo se uctuji na vrub uctu NEJPOZDEJI PRI RUSENI UCTU, pripadne koncem roku."

Burinka nemuze smlouvu vypovedet, pokud si nema z ceho strhnout poplatek a tento poplatek muze vymahat v krajnim pripade az pri ruseni uctu. Podle meho nazoru tedy nemaji proc klienty buzerovat. Ale nejspis to budou zkouset...

A propos: koukal jsem i do novych podminek Burinky od 2. ledna 2004, nove podminky jsou mnohem mene vstricne a prisnejsi a tento bod je resen takhle:

"Ucastnik je povinen platit Stavebni sporitelne uhrady za vedeni uctu a uhrady za jine poskytovane sluzby dle sazebniku platneho k poslednimu dni, kdy byla sluzba poskytovana (!!! - hlidej si clovece Sazebnik kazdy den!), nejpozdeji vsak k 31. prosinci prislusneho kalendarniho roku."

A v dalsim bode:

"Uhrady se uctuji na vrub uctu pri provadeni ukonu, pripadne koncem roku, nejpozdeji vsak pri ruseni uctu (prehodili to) a jsou zaplaceny zapoctenim proti zustatku na uctu ucastnika."

A konecne, v otazce mesicnich ulozek zustava prakticky stejna benevolence jako dosud.

Podminky: "Ucastnik spori formou pravidelnych mesicnich vkladu sjednanych ve smlouve o stavebnim sporeni. Stavebni sporitelna muze prijmout jednorazove a mimoradne vklady."

Prakticky beze zmeny. Dulezite vsak je, ze na vsechny, kdo uzavreli smlouvu do konce 2003, se vztahuji ty starsi podminky, z 1. zari 2002 (tedy aspon doufam, ze mezi 1. zarim 2002 a 2. lednem 2004 neplatil zadny jiny "remix". A v souladu s temi Sporka proste tohle zadat nemuze, nema na zaklade ceho.
+81
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 2. 2004 10:13 | TGP

Obchodní podmínky se samozřejmě nezměnily, ty zůstaly. Jenže v nich bylo něco o tom, že klient je povinen spořit nějakou částku, obvykle 0,5% cílové částky měsíčně. Dosud na to spořitelny kašlaly, hlavně že z občana dostaly 1% za uzavření smlouvy. Jenže časy se změnily, je nutno uspořit výdaje státního rozpočtu, takže soudruzi z MF ČR požadují po spořitelnách dodržování tohoto bodu OP. Řekl bych, že řada smluv bude vypovězena.
+47
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 2. 2004 10:12 | Roman Joura

Burinka pekne pritvrdila. Nasi dnes dostali dopis, aby neco vlozili na ucty, kde maji 0,00, aby si mila sporitelna mela z ceho strhnout poplatky za vedeni uctu!

Nasi totiz vloni na jednu uz "rozjetou" smlouvu vzali uver a uzavreli druhou "spici", na kterou si chteli vzit a vzali statni podporu az od letoska. Vlozili tedy jen 1% cilove castky. Vse v souladu s pozadavky sporky. Pracovnice se predhanely v ochote - staci jen to 1%, pak si vkladejte co chcete kdy chcete atd. Ale ted se pry "zmenily podminky"! Samozrejme nikoli Vseobecne obchodni podminky...
+93
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2004 6:08

Silný birokratický aparát,čítající minimálně 4 stupně od "zákazníka" k tomu kdo smlouvu opravdu vyhotoví.
+62
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2004 11:22

"Na techto zakladech muzete stavet" - cha, cha. V Burince sedi stejni smejdi jako v Modre Pyramide, je to prast jako uhod. Jedni jako druzi jsou mistri v klamani budoucich klientu, ti zahackovani uz musi 5 (nyni 6) let drzet usta. V tom je ten hlavni vtip. Jenze reptani nikam nevede. Jsem taky pro kolektivni zalobu.
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2004 8:18 | Docent

Vsadím se s Vámi, že při úrovni našeho soudnictví bude ta šance NULOVÁ. A pokud čirou náhodou vyhrajete, dáte za advokáta nejméně roční stavební spoření. Tím Vás nechci odrazovat, ale mám se soudy své zkušenosti, viz např. http://www.mesec.cz/clanky/jak_prijit_zadarmo_k_bytu/nazory/
+55
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2004 7:26 | nespokojený klient

Pánové a dámy,
když si projdete některé příspěvky, zjistíte, že jsou si dost podobné a tak trapně oslavné, že nejspíš všichni buřiňáci dostali za úkol psát sem oslavné chorály - stačí si prohlédnout i stav hlasování.
A nová nabídka překlenovacího úvěru ? Pokud umíte počítat, zjistíte, že neušetříte nic...
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2004 8:46 | valecko(zavináč)atlas.cz

Další věc, která stojí proti zvyšování poplatků u Buřinky.... Ve smlouvě (z listopadu 2002) je uvedena klauzule "Stavební spořitelna může jednostranně stanovit odlišné podmínky, zejména v případě, pokud uzavře novou smlouvu o stavebním spoření nebo pokračuje ve stavebním spoření i po uplynutí 5 let od jeho zahájení. Přitom tento postup lze použít jen v případě, že nové podmínky jsou pro účastníka výhodnější než podmínky platné do jejich změny."

Vzhledem k tomu, že zvýšení poplatků je jednostranné stanovení odlišných podmínek ze strany spořitelny a nové podmínky (dražší vedení účtu) NEJSOU pro účastníka výhodnější, je to jasné porušení smlouvy!!
+43
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 2. 2004 22:00 | valecko(zavináč)atlas.cz

Buřinka má ve smlouvě (aspoň já to tam mám) něco ve smyslu že spořitelna je jednostranně oprávněna změnit podmínky vedení účtu, ale pouze pokud tím nepoškodí klienta - přesnou formulaci bohužel nevím, smlouvu tady momentálně nemám. Pokud jde o tu klauzuli "Při podstatné změně správních nákladů nebo výdajů za poštovné" - tady bych se dožadoval (pochopitelně u soudu), aby mi spořitelna prokázala, jak že se jí ty náklady zvedly a jak je možné, že starší klienti jí stojí dvakrát více peněz, než noví klienti...
Další věcí v této problematice je - neztrácejte čas se zjišťováním, jaký má na toto někdo názor!!!! Jediný názor, který je důležitý je zákon a soud! Co Vám sdělí mluvčí spořitelen, ředitelé, finančnící, redaktoři apod. je naprosto nedůležité. S tímto se musí jít za právníkem, který (snad) bude moci odhadnout, jestli máte u soudu šanci (v případě kolektivní žaloby ta šance bude VYSOKÁ)!
+67
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 2. 2004 21:51 | valecko(zavináč)atlas.cz

Prakticky jim v tom nebrání absolutně nic!!!! Proto doufám, že se najde dostatek lidí, aby vznesl oficiální protest a zahájil příslušné občanskoprávní řízení!!!! Zájemci o podání kolektivní žaloby, pište na mojí adresu.

Mimochodem kromě těch stupidních poplatků (za rok 2004 už to bude po "úpravě cen" 470 korun) mě dostalo, že mi naúčtovali 10 korun poplatek za připsání státní podpory rovných 0 korun!!!!! Proč 0 korun - kvůli nechvalně známé pomlčce v čísle účtu!!!! Navíc nejsem já ten, kdo neumí napsat pomlčku - k převodu peněz jsem použil telefonního bankéře KB....
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 2. 2004 21:36 | valecko(zavináč)atlas.cz

Jednání stavebních spořitelen je nejen svinské, ale s velkou pravděpodobností i protizákonné. V případě SSČS jsem ve smlouvě uzavřené v listopadu 2002 dokonce našel klauzuli obsahující něco v tom smyslu, že spořitelna má nárok jednostranně změnit podmínky vedení účtu, ale pouze pokud tím není klient poškozen. Zvýšení poplatků o 100 % považuji za značné poškození. Některé spořitelny mají tuto možnost sice jakžtakž ošetřeny (např. KB má napsáno "Při změně provozních nákladů je stavební spořitelna oprávněna jednostranně změnit výši úhrad za služby.") - tady bych ale trval na tom, aby spořitelna jasně prokázala, že se jí podstatně zvedly náklady. Více informací viz článek na http://www.tenzor.cz/valecko/stavebko.htm.

POZOR! Pokud s politikou spořitelen nesouhlasíte, nestačí se jen rozčilovat a vyjadřovat své názory. Musíte jednat - napsat spořitelně nesouhlasný dopis, napsat na příslušná státní místa - pokud nás bude hodně, něco se opravdu stane. Jinak budou poplatky za rok třeba desetinásobné!!!

Pokud se spořitelna ohání tím, že ve smlouvě jste podepsali souhlas s platným ceníkem, je to sice pravda, ale co je to platný ceník??? Když podepisuji nějakou smlouvu, platí pro mě vše vztažené k danému datu podpisu, a ne to, co si někdo kdykoli v budoucnu vymyslí. Navíc slovo platný ceník zřejmě není žádným právním pojmem, tzn. nabízí se zde nejednoznačnost výkladu, kterého spořitelny zneužívají.
Já osobně plánuji občanskoprávní žalobu na SSČR. Pokud by zde bylo více zájemců, lepší by bylo podat žalobu kolektivní (zájemci nechť se mi ozvou - čím více tím lépe).
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit všech 54 komentářů

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stavebko zařídíme!

Libo stavební spoření? Jedno, dvě, tři? Jen tak na spoření, nebo případně i kvůli úvěru ze stavebního spoření? Srovnáme, pomůžeme vybrat, domluvíme.

Srovnání stavebního spoření

Stavební spoření

Stavební spoření se hodí, ať už chcete peníze naspořit nebo si je výhodně půjčit. Je nejzajímavějším státem garantovaným způsobem uložení peněz. Spočítejte si kolik získáte v rámci stavebního spoření na naší kalkulačce.

Stavební spoření - poradna

Stavební spoření se hodí, ať už chcete peníze naspořit nebo si je výhodně půjčit. Je nejzajímavějším státem garantovaným způsobem uložení peněz. Spočítejte si kolik získáte v rámci stavebního spoření na naší kalkulačce.

Poslední dotaz: Felix od Raiffeisen
Poradna > Stavební spoření

Otázka: Dobrý den. Při uzavření stavebního spoření mi bylo nabídnut ještě spořící účet Felix. Ale po prostudování jsem nedokázal najít důvod ho uzavřít, Podle všeho je to jen další stavební spoření jen bez... více

Stavební spoření

Partners Financial Services