Co stihnout do konce roku? Za tohle vám peněženka poděkuje
15. 12. 2025 | Petr Kučera

Máme tipy, jak ušetřit nebo snadno vydělat, když to stihnete ještě letos. A co se naopak vyplatí nechat až na leden.
Dobrý den, jsem v řádném starobním důchodu a insolvenci, kdy mi je krácen důchod na nazabavitelné minimum. Mohu si jako OSVČ k důchodu přivydělat do limitu 16, resp. nově 25.000 Kč aniž bych porušil zákon? Nebo se tato možnost vztahuje jen na zaměstnance? Děkuji M.Š.
Na otázku odpovídá:
Dobrý den, ponidkání v řádném starobním důchodu je možné, ale pokud jste v insolvenci a máte nějaké limity zkuste se poradit s insolvenčním správcem a dále k důchodu vám poradí na okresní správě sociálního zabezpčení.
26. 3. 2019 21:25
Položte svojí vlastní otázku. Důchody a dávky - poradna je vám plne k dispozíci.
Partner sekce
Sociální pracovnice
Zuzana Ledesmová Zuzana Ledesmová vystudovala Vyšší odbornou školu sociální v Ostravě a poté navázala bakalářským studiem v oblasti ekonomiky a managementu. Nyní dokončuje studium sociální práce na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzitě v Brně. Jmenovaná má také praktické zkušenosti ze sociální oblasti. V minulosti pracovala několik let na sociálním odboru městského úřadu. V současné době působí v roli sociálního pracovníka na úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek. Zuzana Ledesmová odpoví na vaše otázky nejen z oblasti sociálního zabezpečení, dávek nemocenského pojištění, důchodového pojištění. Ludmila Řezníčková Ludmila Řezníčková vystudovala Sociálně právní akademii Ostrava a poté i bakalářské studium sociální práce na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Jmenovaná má i praktické zkušenosti ze sociální oblasti. V minulosti pracovala na sociálním odboru městského úřadu, a nyní pracuje na úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek - oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi. Ludmila Řezníčková odpoví na vaše otázky z nejen oblasti sociálního zabezpečení, dávek nemocenského pojištění, důchodového pojištění.
Za poradnu odpovídá:
Zuzana Ledesmová
Aktuální články
Elektřina o tisícovky levněji. Podporu obnovitelných zdrojů bere na sebe stát
Nová vláda na svém prvním regulérním zasedání schválila nařízení, podle kterého na sebe...více
Technologie, zlato i nejistota: Osm investičních předpovědí pro rok 2026
Rok 2025 přinesl obrovské zhodnocení amerických technologických akcií a nová historická...více
Jak zachránit banku v problémech? EU rozšíří nástroje na řešení krizí
Evropská unie dokončuje takzvanou revizi krizového rámce, aby byl použitelný nejen pro...více
Interaktivní grafiky
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Vejtřaska, embéčko, Avia, Tatra. Jak se vyznáte v historii českých aut?
Vyzkoušejte si, jak znáte auta, která bychom dneska mohli označit označit za ikonická....více
Dvacet nejprodávanějších léků v Česku. Projděte si letošní žebříček
Které léky Češi nejčastěji kupovali v prvním čtvrtletí roku 2025? Přinášíme přehled 20...více
Nové dálnice v Česku. Podívejte se, kde teď přibývají
Na konci září se otevírá téměř 15 kilometrů dálnice D6. Kde přibydou další úseky dálnic...více
Retro galerie: Čtvrt století s Peníze.cz. Byli jsme u revolučních novinek i slepých uliček
Největší web o osobních financích v Česku je tu s vámi už 25 let. Zveme vás na výlet zpátky...více