ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 27. 9. 2023 | 2 komentáře
ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

Zdroj: Shutterstock

Klienti ČSOB mají k dispozici aktualizovanou verzi mobilní aplikace. Podle banky nabízí hlavně přehlednější vzhled, volitelné nastavení, snadnější přístup k virtuální asistence Kate a další vylepšení. Jak tyto novinky hodnotí web Peníze.cz?

Zřejmě nejvýraznější změnou je možnost nastavit si produkty, které se klientovi ukážou na úvodní stránce po přihlášení do aplikace ČSOB Smart. Typicky jde o běžný účet, kreditní kartu, kontokorent, spoření, dětský účet, pojištění a další. Podobnou personalizaci už nabízejí i některé konkurenční banky.

Aplikace ČSOB SmartZdroj: ČSOB

Modernizovaná úvodní obrazovka.

ČSOB sice píše, že si klient může takto nastavit tři produkty – a k ostatním se dostane až po rozkliknutí záložky „Další moje produkty“. Vyzkoušeli jsme si ale, že na úvodní obrazovku lze přidat i víc produktů, stejně jako si tam třeba nechat jediný. Pod první trojicí však klient najde reklamu na některou z dalších nabídek skupiny ČSOB, například na pojištění – na první pohled vypadá podobně jako už sjednané produkty. 

O jeden klik rychlejší než dosud je zadání odchozí platby pomocí QR kódu. Klient se k ní nově dostane hned v náhledu účtu, zatímco v předchozí verzi si musel rozkliknout ikonku Platby a pak si zvolit, jakým způsobem transakci zadat. Stejně jako dosud zůstává v hlavní nabídce také ikonka „Zaplať mi“, tedy možnost vygenerování QR kódu pro příchozí platbu.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Novinkou je možnost skrytí zůstatků. „Klikněte na očičko vpravo nahoře, ať vám zvědavci přes rameno neuvidí, kolik máte na účtu,“ píše k tomu banka.

Přímo v detailu účtu najdou klienti více informací než dosud na jednom místě – nově třeba i PDF výpisy, k nimž se dosud dostali komplikovaněji.

Modernizovaná aplikace se ještě důrazněji snaží nabízet „virtuální asistentku“ Kate. Zatímco dříve ji zájemci mohli kontaktovat vpravo nahoře, nově ji mají doslova pod palcem – uprostřed spodního menu.

Do spodního menu se přesunul také přehled platebních karet. U těch se značkou Mastercard mají klienti nově možnost kliknout si na tlačítko s přehledem benefitů a slev, které karta nabízí. 

Podobně jako dosud najdou klienti ve spodním menu také „e-shop“ – nabídku dalších produktů skupiny ČSOB jako například pojištění, půjčky nebo investice. 

Aplikace ČSOB Smart Zdroj: ČSOB

Aplikace ČSOB Smart po aktualizaci.

Více místa než dosud – a to hned úplně nahoře ještě před náhledem účtu – obsadila část nazvaná „užitečné tipy pro vás“. V praxi jde o reklamy na půjčky a další produkty ČSOB, novinky z banky (včetně další propagace Kate) nebo „praktické tipy“ – například co dělat, když klient zapomene PIN. Přestože nová verze aplikace má být podle banky přehlednější, právě tato část zabírá hodně cenného místa a klient ji nemůže nijak vypnout ani přesunout níž.

Pod záložkou „Může se vám hodit“ se bankovní aplikace výrazněji než dosud snaží poutat také další služby jako možnost nákupu jízdenek na městskou hromadnou dopravu nebo platbu za parkování, které jinak nabízí v samostatné aplikaci nazvané ČSOB DoKapsy.

Aplikace ČSOB Smart Zdroj: ČSOB

Aplikace ČSOB Smart po aktualizaci.

Ani po aktualizaci hlavní bankovní aplikace ČSOB Smart se klienti neobejdou bez menší ověřovací aplikace ČSOB Smart klíč. Konkurenční Česká spořitelna přitom letos na podzim následovala některé menší konkurenty a spojila obě aplikace v jedinou.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+43
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

14. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

Novinku spouští šest bank, další se přidají v příštím roce. Při jedné platbě lze poslat maximálně pět tisíc korun.

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

13. 11. 2023 | Petr Kučera

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

Ověřit totožnost přes bankovní identitu směrem ke státu a úřadům už mohou i klienti mBank. Přidala se tak k devíti bankám, které službu „digitální občanky“ nabídly už dříve.

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.

Partners Financial Services