Banky hlásí omezení. Limity na víkend nastavte včas

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 21. 1. 2022 18:00 aktualizováno 21. 1. 2022 18:30 | 4 komentáře
Banky hlásí omezení. Limity na víkend nastavte včas

Shutterstock

Česká spořitelna upozorňuje klienty, že od pátku 21. ledna od 23:30 do sobotního odpoledne odstaví systém George, službu Business 24 a mobilní klíč.

„Vaše internetové a mobilní bankovnictví si dá v sobotu pauzu, abyste už brzy mohli využívat novou jednorázovou virtuální kartu nebo si snadno nastavili inkaso v mobilním Georgi,“ píše na svém webu.

V praxi mohou být problémy hlavně s nedostatečným limitem při platbě kartou, pokud chystáte větší nákupy. Limity si proto nastavte včas – do pátečního večera.

V provozu zůstanou bankomaty České spořitelny a také všechny platby její kartou (u terminálů v prodejnách i na internetu).

Kratší odstávky chystají o víkendu také Moneta a Fio banka.

Moneta avizuje omezení na noc ze soboty na neděli. „V neděli od půlnoci do šesté hodiny ranní budou z důvodu aktualizace systému aplikace Internet Banka a Smart Banka pracovat v omezeném režimu, případně budou zcela mimo provoz,“ upozorňuje.

Krátký plánovaný výpadek ohlásila také Fio banka. V praxi by se však většiny klientů neměl dotknout, protože proběhne v neděli 23. ledna mezi druhou a pátou hodinou v noci. „Dočasně budou mimo provoz Internetbanking, Smartbanking a webové stránky banky. Dále nebude možné provádět ty platby kartou, u kterých je vyžadována autorizace 3D Secure. Mimo provoz budou také platební terminály a bankomaty na našich pobočkách,“ upřesňuje Fio.

Air Bank dočasně vypnula internetové a mobilní bankovnictví už v noci ze čtvrtka na pátek. „Během odstávky se mimo jiné připravíme na nasazení několika novinek do aplikace My Air nebo výrazně rozšíříme účely, na jaké si budete moci vzít naši hypotéku,“ napsala banka. O rozšíření jsme psali podrobněji: Air Bank už dá hypotéku i na stavbu nebo rekonstrukci.


Fotogalerie: Do Česka vstupují nové řetězce a značky

Diskont označovaný jako ruský Lidl, nové prodejny zboží pro domácnost nebo futuristická prodejna polského řetězce. A ještě přilétá Majaland. Do Česka v roce 2021 přišlo skoro 25 značek obchodů a služeb. Seznamte se.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Příjem v eurech už nemá zkomplikovat hypotéku v Česku

24. 5. 2022 | Olga Skalková | 1 komentář

Příjem v eurech už nemá zkomplikovat hypotéku v Česku

Banka Creditas, známá především díky lepším úrokům na spoření oproti většině konkurentů, hledá další možnosti, jak růst. Prostor mimo jiné vidí v produktech, které by mohli využít takzvaní... celý článek

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

16. 5. 2022 | Olga Skalková | 10 komentářů

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

Od roku 2013 ubyla v Česku víc než čtvrtina bankovních poboček. A čeká se další pokles – přinejmenším kvůli spojení dosavadních konkurentů.

Musíte na pobočku. Banky dál komplikují rušení účtu

4. 5. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Musíte na pobočku. Banky dál komplikují rušení účtu

Skoro každá chce být digitálním lídrem. Když ale přijde na rušení účtu, najednou je elektronické bankovnictví k ničemu. Nezměnily to ani dva roky s covidem.

Víc než jednu banku využívá necelá polovina Čechů

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 11 komentářů

Víc než jednu banku využívá necelá polovina Čechů

Většina obyvatel Česka (54 %) využívá jen jednu banku. Dvě nebo více bank využívá 44 % lidí, zatímco před pěti lety to bylo téměř 60 %. Ukázal to průzkum agentury Simply5 pro Air Bank... celý článek

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

Česká národní banka odebrala Sberbank CZ bankovní licenci. Rozhodnutí nabylo právní moci 30. dubna a je k dispozici na webu ČNB.

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.