Finanční produkty roku. Výsledky soutěže Finparády

Hledáte nejlepší bankovní účet, spoření, pojištění nebo třeba hypotéku? Inspiraci můžete najít ve výsledcích 11. ročníku soutěže Finanční produkt roku.
Finanční produkty roku. Výsledky soutěže Finparády
Ilustrační foto.
Zdroj: Shutterstock

Soutěž Finanční produkt roku pořádá analytická společnost Scott & Rose, provozující web Finparáda.cz. Do porovnání zařazuje všechny produkty na trhu.

Její výhodou oproti podobným soutěžím je, že vychází z celoročního sledování pevně stanovených kritérií. Hlavní slovo tak nemají porotci nebo široká veřejnost, ale pouze fakta. Taková, která hodnotí službu z pohledu běžného klienta, jehož obvykle nezajímá například to, jak velké zisky dokáže banka vyplácet svým majitelům nebo kolik dalších nejrůznějších produktů má ještě v nabídce.

Na druhou stranu ne všechno se dá vyjádřit jen čísly – jestliže vás zajímá i vstřícnost a férovost banky ke klientům, je potřeba zeptat se na zkušenosti přímo uživatelů, průběžně sledovat zprávy v médiích, podívat se na aspoň dílčí výsledky jiných anket a podobně. Nicméně i Finanční produkt roku má dvě kategorie, v níž rozhoduje i názor veřejnosti nebo analytiků.

Umístění finančních produktů je možné sledovat online během celého roku v žebříčcích Finparády, jejichž celoroční vývoj předurčuje výsledné pořadí. Hodnocení se sice vztahuje k roku 2021, ale je užitečné v tom, že hodnotí dlouhodobou (celoroční) kvalitu, takže firmám nestačí vylepšit nabídku jen na pár týdnů. 

Podívejme se na medailové pozice v jednotlivých kategoriích. Komentář přímo od organizátorů najdete v nezkrácené verzi přehledu na webu Finparády.

Bankovní osobní účty

Bankovní účty pro fyzické osoby podnikatele

Spořicí účty do 300 tisíc Kč

Srovnejte to s námi

Spořicí účty od 300 tisíc Kč do 600 tisíc Kč

Spořicí účty od 600 tisíc Kč

Stavební spoření

Termínované vklady

Doplňkové penzijní spoření

Spotřebitelské neúčelové úvěry

Hrajte na jistotu

Pod bus
Zdroj: Shutterstock

Dobré pojištění může být k nezaplacení. Rádi vám pomůžeme vybrat.

Pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr

  • 1. BNP Paribas Cardif Pojišťovna - Pojištění schopnosti splácet půjčku Air Bank
  • 2. BNP Paribas Cardif Pojišťovna - Pojištění schopnosti splácet půjčku Hello bank
  • 3. BNP Paribas Cardif Pojišťovna - Pojištění schopnosti splácet půjčku Moneta Money Bank

Hypotéky

Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr

  • 1. BNP Paribas Cardif Pojišťovna - Pojištění schopnosti splácet hypotéku Air Bank
  • 2. BNP Paribas Cardif Pojišťovna - Pojištění schopnosti splácet hypotéku Moneta Money Bank
  • 3. Uniqa pojišťovna - Pojištění schopnosti splácet hypotéku Raiffeisenbank

Rizikové životní pojištění

Cestovní pojištění

Tipy pro lovce odměn

Přinášíme vám denně aktualizovaný přehled slev, bonusů a časově omezených akčních nabídek u běžných a spořicích účtů, zajištění na stáří, kreditních karet, překlenovacích úvěrů, stavebního spoření, hypoték a úvěrů. Stačí si vybrat. 

Akce, slevy, bonusy!

Cena veřejnosti

Jde o nejoblíbenější produkt finanční instituce na portálu Finparáda.cz podle celoročního hodnocení v přehledech a kalkulačkách jeho návštěvníky (nejlepší poměr počtu hodnocení a průměrné známky). Vyhlášen je jen jeden nejlepší produkt bez ohledu na kategorii a typ instituce.

Cena Finparády

Toto ocenění jde nad limit konkrétních finančních produktů a jeho cílem je poukázat na výjimečné výsledky, inovátorské postupy nebo zajímavé počiny na bankovním a finančním trhu za daný rok. Hodnotitelé v této kategorii zpravidla oceňují různé technologické pokroky a inovace. Silným trendem (nejen) v uplynulém roce byla digitalizace bankovních služeb. Jednalo se zejména o rozvoj mobilního bankovnictví a spuštění bankovní identity, jedné z největších revolucí v digitalizaci a ověřování identity klienta.

„Jedná se možná o doposud největší digitalizační projekt českého bankovního sektoru. I když práce na projektu probíhala od roku 2019, rok 2021 byl rokem ostrého spuštění projektu. Bankovní identita umožňuje klientům ověřit totožnost online stejně snadno jako při přihlašování do internetového bankovnictví, a to bez dalších nákladů a zařizování. Vzorem pro vznik Bankovní identity byly fungující systémy v zahraničí, hlavně ve Skandinávii,“ říká Michal Mošnička, ředitel společnosti Scott & Rose.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+14
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Raiffeisenbank prodlužuje soutěž o 10 tisíc korun

28. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

Raiffeisenbank prodlužuje soutěž o 10 tisíc korun

I v říjnu a listopadu může třicet vylosovaných klientů Raiffeisenbank vyhrát deset tisíc korun. Banka totiž o dva měsíce prodloužila soutěž, jejíž konec původně avizovala na 30. září. celý článek

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

28. 9. 2023 | Petr Kučera

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

Trinity Bank koupila historickou bankovní budovu v pražské ulici Na Příkopě 33 v těsné blízkosti Prašné brány, České národní banky a Obecního domu. „Jde o největší letošní akvizici... celý článek

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

27. 9. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

Klienti ČSOB mají k dispozici aktualizovanou verzi mobilní aplikace. Podle banky nabízí hlavně přehlednější vzhled, volitelné nastavení, snadnější přístup k virtuální asistence Kate... celý článek

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

26. 9. 2023 | Petr Kučera

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

Hello bank bude poskytovat platební účty a spotřebitelské úvěry už jenom do konce letošního listopadu. Vyplývá to z výpovědí, které od minulého týdne rozesílá klientům.

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

25. 9. 2023 | Petr Kučera

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

Také klienti Max banky už mají k dispozici mobilní aplikaci, která umožňuje přímé zadávání plateb. Stačí si aktualizovat dosavadní verzi aplikace, novinka je dostupná pro Android i... celý článek

Partners Financial Services