Banky hlásí omezení. Limity na víkend nastavte včas

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 21. 1. 2022 18:00 aktualizováno 21. 1. 2022 18:30 | 4 komentáře
Banky hlásí omezení. Limity na víkend nastavte včas

Zdroj: Shutterstock

Česká spořitelna upozorňuje klienty, že od pátku 21. ledna od 23:30 do sobotního odpoledne odstaví systém George, službu Business 24 a mobilní klíč.

„Vaše internetové a mobilní bankovnictví si dá v sobotu pauzu, abyste už brzy mohli využívat novou jednorázovou virtuální kartu nebo si snadno nastavili inkaso v mobilním Georgi,“ píše na svém webu.

V praxi mohou být problémy hlavně s nedostatečným limitem při platbě kartou, pokud chystáte větší nákupy. Limity si proto nastavte včas – do pátečního večera.

V provozu zůstanou bankomaty České spořitelny a také všechny platby její kartou (u terminálů v prodejnách i na internetu).

Kratší odstávky chystají o víkendu také Moneta a Fio banka.

Moneta avizuje omezení na noc ze soboty na neděli. „V neděli od půlnoci do šesté hodiny ranní budou z důvodu aktualizace systému aplikace Internet Banka a Smart Banka pracovat v omezeném režimu, případně budou zcela mimo provoz,“ upozorňuje.

Krátký plánovaný výpadek ohlásila také Fio banka. V praxi by se však většiny klientů neměl dotknout, protože proběhne v neděli 23. ledna mezi druhou a pátou hodinou v noci. „Dočasně budou mimo provoz Internetbanking, Smartbanking a webové stránky banky. Dále nebude možné provádět ty platby kartou, u kterých je vyžadována autorizace 3D Secure. Mimo provoz budou také platební terminály a bankomaty na našich pobočkách,“ upřesňuje Fio.

Air Bank dočasně vypnula internetové a mobilní bankovnictví už v noci ze čtvrtka na pátek. „Během odstávky se mimo jiné připravíme na nasazení několika novinek do aplikace My Air nebo výrazně rozšíříme účely, na jaké si budete moci vzít naši hypotéku,“ napsala banka. O rozšíření jsme psali podrobněji: Air Bank už dá hypotéku i na stavbu nebo rekonstrukci.


Fotogalerie: Do Česka vstupují nové řetězce a značky

Diskont označovaný jako ruský Lidl, nové prodejny zboží pro domácnost nebo futuristická prodejna polského řetězce. A ještě přilétá Majaland. Do Česka v roce 2021 přišlo skoro 25 značek obchodů a služeb. Seznamte se.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

21. 2. 2024 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

Klienti Komerční banky už nebudou moct zadávat platební příkazy a využívat další služby přes telefonního bankéře. Už dříve tuto službu zrušily UniCredit Bank a ČSOB.

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

20. 2. 2024 | Kateřina Hovorková | 4 komentáře

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

Pozůstalí ani notáři zatím nemají k dispozici nástroj, který by našel všechny bankovní účty zemřelého. Aspoň částečné vylepšení má přinést nová platforma, kterou chystají Notářská komora... celý článek

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

20. 2. 2024 | Petr Kučera | 2 komentáře

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

Nové porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Česká spořitelna v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února dočasně odstaví systém George. V mobilu ani na webu nebude dostupný od páteční 23. hodiny do sobotní osmé hodiny ranní.

Partners Financial Services