Výplatu z pojištění vkladů zajistí jiná banka

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 20. 4. 2021 09:50 | 3 komentáře
Výplatu z pojištění vkladů zajistí jiná banka

Zdroj: Shutterstock

Vklady klientů zkrachovalých bank, záložen nebo stavebních spořitelen bude nově vyplácet Komerční banka. Rámcovou dohodu s ní na základě zadávacího řízení uzavřel Garanční systém finančního trhu (GSFT). Dohoda bude účinná od 20. dubna 2021, kdy skončí stávající rámcová dohoda s Českou spořitelnou.

„Od 20. dubna tak bude Komerční banka připravena na pokyn Garančního systému prostřednictvím svých poboček provést výplatu náhrad vkladů, pokud by v budoucnu došlo k neschopnosti některé z bank, stavebních spořitelen nebo družstevních záložen dostát svým závazkům,“ vysvětluje Renáta Kadlecová, výkonná ředitelka GSFT.

Naposledy byli takto v roce 2016 vypláceni klienti ERB bank.

Vklady v bankách, stavebních spořitelnách a záložnách jsou ve společném evropském systému pojištěny až do výše ekvivalentu 100 000 eur. Tento limit platí vždy na vklady v jedné finanční instituci. V případě krachu začíná výplata náhrad vkladů z Fondu pojištění vkladů do sedmi dnů ode dne, kdy ČNB vyhlásila krach finanční instituce. Výplata pak probíhá po dobu tří let od zahájení na vybraných pobočkách vyplácející banky.

Jak probíhá výplata vkladů po zkrachovalé bance, stavební spořitelně či záložně. Zdroj: GSFT

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+14
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Mladí podceňují rizika víc než senioři, zjistila banka

5. 5. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Mladí podceňují rizika víc než senioři, zjistila banka

Lidé ve věku od 15 do 25 let jsou sice v online světě sebevědomější než lidé nad 65 let, podceňují však rizika a jsou tak zranitelnější. Upozornila na to mBank při prezentaci průzkumu,... celý článek

Okamžité platby čeká vylepšení. Využije ho jen část bank

5. 5. 2021 | Olga Skalková | 2 komentáře

Okamžité platby čeká vylepšení. Využije ho jen část bank

Vyšší limit pro rychlé převody ocení hlavně podnikatelé a firmy. Banky ho však musí od června zavést jenom pro příchozí okamžité platby. Pro odchozí si mohou stanovit nižší hranici... celý článek

Fio vylepšuje zabezpečení karet. Můžete blokovat i DCC

4. 5. 2021 | Petr Kučera | 3 komentáře

Fio vylepšuje zabezpečení karet. Můžete blokovat i DCC

Klienti Fio banky si už nemusí při každém použití karty v cizině hlídat, jestli neplatí zbytečně víc peněz kvůli nevýhodnému kurzu. Banka jim totiž nově umožňuje, aby si na konkrétní... celý článek

Air Bank výrazně snížila limit pro okamžité platby

3. 5. 2021 | Petr Kučera | 15 komentářů

Air Bank výrazně snížila limit pro okamžité platby

Air Bank během dubna snížila limit pro odchozí okamžité platby. Klienti teď mohou v jedné transakci odeslat maximálně 50 tisíc korun, zatímco dřívější limit byl 400 tisíc.

Účet zdarma bez podmínek už má i ČSOB

29. 4. 2021 | Petr Kučera | 5 komentářů

Účet zdarma bez podmínek už má i ČSOB

Rostoucí konkurenci jednoduše bezplatných účtů nedokázala odolat další velká banka. Zaplatíte jenom za výběry z jiných bankomatů.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.