Komerčka omezí provoz poboček, ČSOB propouští

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 30. 10. 2020 | 4 komentáře
Komerčka omezí provoz poboček, ČSOB propouští

Zdroj: Shutterstock

Komerční banka od pondělí 2. listopadu omezí otevírací dobu svých poboček. „Cílem je dále omezit možnost šíření koronaviru a ochránit tak naše zaměstnance a klienty,“ říká Miroslav Hiršl, člen představenstva Komerční banky.

V úterý a čtvrtek – budou mít všechny pobočky otevřeno jenom od 9 do 12 hodin. V pondělí a středu se otevřou i od 13 do 17 hodin, v pátek od 13 do 15 hodin. O víkendu mají zavřeno.

Otevírací doba je jednotná pro všech 242 pobočkách. „Umožní upravit jejich provoz s ohledem na možné zvýšení počtu nedostupných zaměstnanců z důvodu nemoci, karantény nebo ošetřování člena rodiny. Opatření současně dovolí pracovat z domova většímu počtu zaměstnanců KB, kteří mohou klienty obsluhovat vzdáleně,“ dodává Hiršl.

Web Peníze.cz už v červnu napsal, že karanténa spojená s koronavirem urychlila plán na rušení některých poboček Komerční banky. Do konce srpna jich zavřela přes šedesát, což je pětina předchozího počtu. Na některých dalších pobočkách pak KB ruší pokladny, přestávají tedy pracovat s hotovostí. Současně navyšuje počet vkladomatů, aby lidem (především podnikatelům) dál umožnila vkládání hotovosti.

Česká spořitelna omezuje pokladny, až polovina poboček bude během příštího roku bezhotovostní. Podrobněji o tom mluvila Markéta Klučková, která má ve spořitelně na starosti pobočkovou síť, v červencovém rozhovoru pro Peníze.cz.

Na pokračující digitalizaci a koronavirová omezení reaguje také ČSOB. Do konce roku zruší 170 pracovních pozic na pobočkách. Z toho asi polovina jsou neobsazená místa, napsaly dnes Hospodářské noviny. Banka má na pobočkách 1900 zaměstnanců. Nejmenovaný zdroj deníku řekl, že v příštím roce mají celkově odejít z banky až čtyři stovky lidí. Při rušení pozic využívá ČSOB i odchody pracovníků do důchodu.


Než zase otevřou, přečtěte si ještě:

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+58
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

Tuzemská Raiffeisenbank přestane od 15. února provádět odchozí platby do Ruska a Běloruska. Po Monetě je druhou českou bankou, která se k takovému plošnému omezení rozhodla.

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Bezúročná rezerva u kontokorentu v Air Bank končí

18. 1. 2023 | Petr Kučera

Bezúročná rezerva u kontokorentu v Air Bank končí

Air Bank ke konci března zruší možnost bezúročného čerpání kontokorentu do výše 3000 korun. Tu nabízela klientům od srpna 2021.

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

16. 1. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

Možnost přihlášení přes bankovní identitu při online přihlašování k Portálu občana nově nabízí i UniCredit Bank. Služba se bude dále rozšiřovat, oznámila dnes banka.

Air Bank nabízí rozložení plateb bez úroku. I zpětně

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Air Bank nabízí rozložení plateb bez úroku. I zpětně

Klienti Air Bank si nově mohou rozložit platbu na tři měsíční splátky, a to bez úroku. Za využití služby zaplatí jednorázový poplatek 50 korun.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.