Pojištění pro vaše dítě

Jan Heřman | 20. 2. 2002 | 4 komentáře
Pojištění pro vaše dítě
Cílem každého pojištění by především mělo být zabezpečit sebe a své blízké proti nepředvídatelným událostem. Nejinak je tomu v případě dětského životního pojištění. V současné době přišly další dvě pojišťovny s tímto produktem. Jak tedy můžete zabezpečit své ratolesti proti nevyzpytatelným obrátkám osudu?

Většina  pojišťoven vám v současné době nabídne životní pojištění dospělých s tím, že oprávněnou osobou může být vaše dítě. To pak doplníte úrazovým připojištěním. Dohromady zaplatíte pravděpodobně více, než kdybyste si koupili jeden "dětský" specializovaný produkt. Zase však získáte širší pojistné plnění a  možnost odečíst část pojistného od daňového základu pro výpočet daně z příjmu. Jako příklady těchto produktů uvádíme Českou pojišťovnu (profil, názory) s programem Sdružené pojištění mládeže (profil, názory) nebo IPB Pojišťovna (profil, ) nabízí Pojištění dětí a rodičů (profil, názory). Přehled ostatních produktů životního pojištění nejdete zde. Ovšem existují i specializovaná pojištění pro vaše potomky.

Nepříliš bohatá dětská nabídka

Jako u dospělých produktů, i zde si můžete zvolit mezi pojištěním investičním a kapitálovým. Jak se od sebe liší? U kapitálového máte garantovanou minimální výši naspořené částky po uplynutí pojistné doby, investiční zase nabízí vyšší flexibilitu ve volbě kam budou Vaše peníze alokovány. Pojišťovny s anglickým nebo holandským kapitálem preferují investiční pojištění, naopak společnosti rakouské a německé nabízejí svým klientům kapitálové.

 Investiční pojištění

Kapitálové pojištění

Sami si zvolíte poměr mezi částkou na pojistnou ochranu, kterou inkasuje pojišťovna a na investice, za níž nakoupíte podílové listy fondu. Tento poměr je možno v průběhu doby měnit. Většinou umožňuje odčerpat část naspořených prostředků a vkládat formou mimořádného pojistného.Volbou fondu si sami můžete zvolit svou investiční strategii. 

Jedná se o kombinaci životního pojištění a spoření.Po celou dobu jste pojištěni proti úrazu či smrti a zároveň máte po skončení pojištění garantovanou výplatu předem sjednané částky, která je zpravidla navýšena o podíl na zisku společnosti.

Investiční pojištění nabízejí na našem trhu pojišťovny ING Nationale – Nederlanden (profil, názory) a Commercial Union (profil, ). Nizozemská společnost přinesla pojištění Junior plus (profil, názory). Uzavřít je ho možno dětem od 3 měsíců do 20 let, pojistné se rozděluje na částku určenou pro úrazové pojištění a částku, která se spoří. Tedy v případě, že váš potomek utrpí úraz s trvalými následky, získáte finanční prostředky, které můžete věnovat například na jeho léčení. Výše se odvozuje procentem z pojistné částky, která je 300 000 korun. Výrazně nižší plnění pojišťovna garantuje pro případ smrti. Po uplynutí doby pojištění získá dítě nárok na výplatu svých úspor. Pojistné se dá platit formou splátek (měsíční, čtvrtletní, pololetní, roční), kdykoli můžete vkládat mimořádné částky od 1 000 Kč a při dosažení 18 let dostane dítě mimořádnou prémii.

Kapitálové pojištění pro děti naleznete mezi produkty společností Allianz (profil, názory), Kooperativa (profil, názory) a v budoucnu i UNIQA (profil, názory). Německá pojišťovna nabízí program Abeceda (profil, názory), který zahrnuje spoření, krytí trvalých následků, denní odškodné za pobyt v nemocnici a pojistné plnění v případě smrti. Allianz dále garantuje převzetí platby pojistného v případě, že rodič přejde do plného invalidního důchodu. Pojistné se může platit formou splátek nebo jednorázové platby. Kooperativa se snaží prosadit s programem Věnové pojištění Budoucnost (profil, názory). Ten garantuje dítěti výplatu stanovené částky v případě dosažení 25 let nebo sňatku, zproštění placení pojistného v případě smrti či trvalé invalidity pojistníka a možnost sjednat úrazové připojištění a připojištění pro případ onemocnění vážnou chorobou (týká se pojistníka, tedy dospělého).

Trend února

Snad shodou náhod přicházejí dvě pojišťovny tento měsíc s novým produktem, dětským životním pojištěním. Společnost Commercial Union s programem Talisman (profil, názory), pojišťovna UNIQA připravuje na trh uvedení produktu Akord.

 Komu je produkt určen   dítě do 15 let
 Stáří rodiče  18 - 50 let
 Pojistná doba  10 - 25 let
 Minimální pojistné  500 Kč
 Pojistná částka pro krytí  400 000 Kč
 Sazba na krytí  0,7 promile
 Připojištění (sazba)  100 Kč

Talisman spadá do kategorie investičního dětského pojištění. Princip je jednoduchý. Rodič platí měsíčně určitou sumu, ze které je část umístěna do předem určených podílových fondů dle zvolené investiční strategie a část inkasuje pojišťovna za garanci pojistného plnění. Tím jsou v případě dítěte trvalé následky způsobené úrazem a smrt, pokud zvolíte připojištění také závažná onemocnění a závažné zlomeniny. Měsíčně zaplatíte něco přes dvacet korun, pokud sjednáte i připojištění tak ještě o sto korun více. Pojišťovna dále garantuje převzetí placení pojistného a jeho pravidelnou roční indexaci v případě smrti rodiče. Commercial Union je na našem trhu zatím jedinou společností, která nabízí pojistné krytí i pro závažná onemocnění dítěte.

Pojišťovna UNIQA uvede na trh v nejbližší době produkt Akord. Jedná se o kapitálové pojištění pro děti do 14 let. Pojistné krytí se bude týkat závažných úrazů s trvalými následky, bude zde možnost připojištění pro případ smrti (s plněním 21 000 Kč). Sjednat ho bude možné nejméně na dobu pěti let. Rovněž nabídne možnost úrazového připojištění. Výplatu sjednané částky bude možné provést jednorázově nebo formou pravidelné renty po dovršení 18. roku dítěte.

Sjednali byste svému dítěti životní pojištění? Jaké raději - investiční nebo kapitálové? Co očekáváte od životního pojištění? Podělte se s námi o své názory.

Líbil se vám článek?

-3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Podvodníci se tváří jako ČEZ, lákají na investice

13. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Podvodníci se tváří jako ČEZ, lákají na investice

Podvodníci na internetu se schovávají i za značku českého energetického obra. Reklamy na sociálních sítích nebo na Youtube lákají k investování prostřednictvím vymyšlené platformy CEZ... celý článek

Podílové fondy: Rekordní rok pro akcie, tragický pro dluhopisy

11. 1. 2022 | Martin Mašát | 3 komentáře

Podílové fondy: Rekordní rok pro akcie, tragický pro dluhopisy

Vývoj podílových fondů hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Kolik si v průměru připsaly za prosinec, za celý rok 2021 nebo třeba za posledních pět či deset let? celý článek

Creditas získala licenci pro investiční společnost

7. 1. 2022 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Creditas získala licenci pro investiční společnost

Dceřiná společnost Banky Creditas s názvem Creditas investiční společnost získala licenci České národní banky. „Díky tomu může obhospodařovat speciální fondy a fondy kvalifikovaných... celý článek

Polovina Čechů drží doma hotovost. Řekli kde

7. 1. 2022 | Petr Kučera | 32 komentářů

Polovina Čechů drží doma hotovost. Řekli kde

Téměř polovina Čechů (48 %) má doma finanční rezervu v hotovosti. Nejčastěji je to částka kolem pěti tisíc korun, která je uložená v šuplíku. Vyplývá to z internetového průzkumu NMS... celý článek

Další protiinflační Dluhopisy Republiky teď nebudou, řekl Stanjura

6. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 10 komentářů

Další protiinflační Dluhopisy Republiky teď nebudou, řekl Stanjura

Ministerstvo financí teď neplánuje další emisi protiinflačních Dluhopisů Republiky. Při příležitosti oznámení výsledků státního rozpočtu za loňský rok to oznámil ministr financí Zbyněk... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.