Modrá pyramida nechrání soukromí

Modrá pyramida nechrání soukromí
Přehledné, rychlé... a jednoduché. Možná až příliš. Takové jsou stránky Všeobecné stavební spořitelny KB. Průměrné. Odpovídá to známce udělené porotou - "mezi dvojkou a trojkou".

www stránky finančních institucí
Připravili jsme pro vás cestopis po serverech na českém internetu. Týden co týden se podíváme na jednu finanční instituci a na jejich způsob prezentace na síti sítí. Hodnotíme vždy pět nejvýznamnějších firem daného oboru (banky, stavební spořitelny, investiční společnosti...), každý týden jednu. Poté (v šestém týdnu) bude následovat článek shrnující využití internetu daným odvětvím.
Hlavním hodnotitelem je Danuše Pecharová ze společnosti imProve, porotu serveru Peníze.CZ tvoří dvanáct osobností.

Ve skupině hodnocených stavebních spořitelen jsou jako třetí na řadě stránky Všeobecné stavební spořitelny Komerční banky (profil, názory, koupit). Stránky určitě potěší každého uživatele připojeného přes modem, protože se velmi dobře načítají. K rychlému načítání u většiny sekcí přispívá také stručný a výstižný obsah. Uživatel se může těšit i na interaktivní formuláře, které po zadání jednoho parametru doplní automaticky další potřebné hodnoty. Velkou výhodou je i možnost uzavřít smlouvu o stavebním spoření přes internet.

Uzavření smlouvy přes internet ale probíhá nezabezpečeným formulářem. Jako zásadní nedostatek vidím to, že citlivé údaje o uživateli jsou po síti přenášeny bez jakéhokoli šifrování, což je jedna z chyb, které bych prezentaci vytkla. Smlouvu, ale ani všeobecné podmínky a další materiály, si bohužel nemůžete vytisknout.

Navigace také nefunguje standardně, uživatel může být ovládáním nemile překvapen. Druhá úroveň menu se objeví až po kliknutí a nenavazuje na první. V menu určitě není potřebné tlačítko pro zavření, protože při přesunu na další položky často zmizí samo a neočekávaně. Uživatel proto musí být rychlý, poměrně zručný a dostatečně trpělivý. U listování dlouhými stránkami zmizí kompletně celá levá navigace.

Pozitivním aspektem prezentace je možnost hledání. Hledání se však ukázalo jako nedokonalé. S vědomím toho, že ověření bonity klienta je rozhodujícím kritériem pro získání úvěru ze stavebního spoření, jsem zkoušela jsem zadat slova "bonita" a "bonity". Výsledkem však bylo jen hlášení o tom, že "Žádný dokument odpovídající Vašemu dotazu nebyl nalezen". Až při zadání slova "bonit" se objevily dva odkazy. Jeden z dokumentů nakonec obsahoval alespoň nějaké informace o bonitě.

Technické hodnocení
Doba testování:od 10. 5. 2001 17:25:59
do 10. 5. 2001 17:26:33
Počet testovaných odkazů:49
Nefunkční odkazy (interní): 0
Nefunkční odkazy (externí):0
Nefunkční záložky:0
Příliš objemné stránky (> 50 kB):2
Chybějící atributy:13
Stránky starší 180 dní:4
Stránky bez nadpisu:3

Hledání existuje také v sekci slev, kdy klienti spořitelny mají v rámci speciální nabídky možnost využít slev na zboží u různých dodavatelů. Výsledky se zobrazují v externím okně, což při výpisu všech možností trvá poměrně dlouho – stránka má úctyhodných 844 kB. Seznam je navíc řazen abecedně dle firem, jeho řazení dle sortimentu nebo regionu není možné. Funkci hledání postrádám ve slovníčku pojmů. Použitá koncepce stránek také není příliš uživatelsky přívětivá, stránky nejsou optimalizovány pro běžná rozlišení. Opět zde narazíme na framy, jejichž použití znesnadňuje ukládání, tisk a nalezení stránek pomocí vyhledávačů.

Vcelku pozitivně bych hodnotila použitou grafiku. Tmavě modré stránky svým designem neobtěžují, ale ani nijak zásadně nevybočují z průměru. Technická kvalita prezentace je celkově na dobré úrovni. Nenalezneme žádné nefunkční odkazy ani velké množství dalších chyb.


Hodnocení webu porotou serveru Peníze.CZ (známky jako ve škole)
PDDG VIPJMJ VLaVLu VSJVíPVJVy průměr
informační hodnota1,5 2322,512,54 3321,5 2,33
grafika3 2,53 3,5322,53 3222 2,63
celkový dojem2 2,53 2,5312,5 32,5 232 2,42
Vysvětlivky: PD - Pavel Daniel, Marketing & Media; DG - David Gladiš, Ami Communications; VI - Vladimír Iliev, iStrategie.cz; PJ - Pavel Janeček, Pioneer; MJ - Martin Jaroš, Hospodářské noviny; VLa - Veronika Lamperová, Mona; VLu - Viera Lukáčová, Českomoravská stavební spořitelna; TŘ - Tomáš Řehák, Run Interactive; VS - Václav Strýhal, Bank Austria Creditanstalt; JVí - Jiří Vítek, MindShare; PV - Petr Vyhnálek, Globus; JVy - Jitka Vysekalová, Marktest
Slovní komentáře jednotlivých porotců najdete na speciální stránce.
---> Kdo jsou porotci serveru Peníze.CZ? Seznamte se s nimi <---

  • Za týden se podíváme na stránky Raiffeisen stavební spořitelny (profil, názory, koupit). Do té doby si můžete přečíst, jak dopadly již hodnocené stavební spořitelny: buřinka České spořitelny a Českomoravský lišák.
  • Jednotlivé produkty stavebních spořitelen si můžete porovnat v naší sekci unikátních nástrojů.
  • Dejte svůj hlas stavební spořitelně s nejlepším webem výměnou za šanci vyhrát mobilní telefon!

Navštívili jste stránky modré pyramidy Všeobecné stavební spořitelny KB, nebo jste jejich pravidelným uživatelem? A líbí se vám? Pomohly vám v něčem? Napište nám své názory.

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 10 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 5. 2001 20:34, FekarZ

Chci predne rict, ze se mne design stranek VSSKB celkem libi, stranky jsou rychle atd. Ale ted jde hlavne o tu analyzu.

Myslim, ze analyza rozebira mnohe dulezite body. Za nedostatek clanku povazuji, ze nedal primy odkaz na stranky VSSKB.

Za absurdni samozrejme povazuji tvrzeni, ze by takove financni stranky nemely uzivat ramecku. Sam bych vytkl kazdemu pouzivani ramecku, jejichz struktura se nacita cela pri kazdem kliknuti. Smysl ramecku je hlavne v tom, ze v jednotlivych castech obrazovky jsou ruzne veci (zvlaste menu apod.), ktere jsou vicemene nezavisle.

Porota zrejme precenila vlastni technicke problemy pri analyze rameckovych stranek, ale tyto potize poroty uzivatele, kteremu jsou stranky urceny, nezajimaji.

Za chybu povazuji naivni kategorii "prilis objemne stranky" s limitem 50kB, ktera nebere do uvahy skutecnou velikost stranek vcetne obrazku apod. Tento bod by vubec mel byt nahrazen necim jako "prumerna doba na zobrazeni jedne stranky". Z faktu, ze technicke testovani trvalo 34 sekund, usuzuji, ze jsou stranky VSSKB skutecne extremne rychle a nezaslouzi si v tomto smeru zadnou kritiku.

Souhlasim, ze se stranky chovaji nevhodne pri nedostatecnem (ale jinak velmi beznem) rozliseni, i pri 800x600 apod.
Lubos Motl

+11
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (10 komentářů) příspěvků.

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Investice s pákou. CFD mohou znásobit zisk i ztrátu

18. 11. 2021 | Jiří Hovorka | 5 komentářů

Investice s pákou. CFD mohou znásobit zisk i ztrátu

V dalším díle investičního seriálu se dostáváme k rizikovým spekulacím pro zkušené. Vysvětlíme, proč většina lidí při sázkách na krátké trendy prodělává. A ukážeme, kdy se hodí využít... celý článek

ZDR Investments kupuje retail park ve Vídni

16. 11. 2021 | redakce Peníze.CZ

ZDR Investments kupuje retail park ve Vídni

Novým přírůstkem fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV je retail park Gatterederstraße ve Vídni. Nemovitost v hodnotě 400 milionu koupil fond od rakouského privátního... celý článek

Nováček na pražské burze posílil o 225 % za týden

12. 11. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Nováček na pražské burze posílil o 225 % za týden

Akcie společnosti Fixed.zone, která vstoupila v pondělí na trh Start pražské burzy, posílily během prvního týdne o 225 %. Jde o rekordní růst kurzu, říká Marie Mühlhoferová z tiskového... celý článek

Šéf finGOOD: Chceme za vás investovat miliardu ročně

9. 11. 2021 | Jitka Šorfová

Šéf finGOOD: Chceme za vás investovat miliardu ročně

Před dvěma lety se Vít Endler postavil do čela tehdy málo známé crowdfundingové platformy finGOOD. Minulý rok s ním fintechový startup navzdory covidu vyrostl o 150 procent a letos... celý článek

Alternativa? Proč investovat do veteránů nebo umění

7. 11. 2021 | Martin Jaroš

Alternativa? Proč investovat do veteránů nebo umění

Alternativní investování například do veteránů, sběratelských předmětů nebo uměleckých děl je dnes otevřené i malým investorům. Spolu s dalšími se na klasické auto nebo hodnotný obraz... celý článek

Partners Financial Services
Nadílka

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.