Spořitelní i-banking odhalen

Spořitelní i-banking odhalen
Česká spořitelna horečnatě dokončuje svoji verzi internetového bankovnictví. V nejbližší době tento přímý kanál zpřístupní všem svým klientům. Redakce serveru Peníze.CZ již nyní přináší přehled o připravované službě a také první snímky stránek, ze kterých je možné se ke službě přihlásit.

Na začátek května Česká spořitelna (ČS) plánuje komerční provoz internet bankingu. Zároveň banka spustí reklamní kampaň na podporu přímého bankovnictví. Podle oficiálních informací, které lze získat z webu ČS, probíhají v současné době finální přípravy a testy funkčnosti této služby. Ještě v těchto chvílích, necelé tři týdny před oficiálním spuštěním, se vyskytují v systému chyby.

Jak jsme uvedli již dříve, majitelé sporožirových účtů zaplatí za tuto službu měsíčně pět korun. Poplatek pro majitele běžných účtů však byl stanoven na sto korun za měsíc. Spořitelna si tyto ceny začne účtovat až ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Aktivace služby bude zdarma.

Základní funkčnosti internet bankingu ČS:

  • zjištění aktuálního zůstatku na účtu
  • zadání příkazu k úhradě
  • zadání inkasa a souhlasu k inkasu
  • trvalý příkaz k úhradě
  • založení vkladového účtu
  • prohlížení kurzového lístku
  • zaslání zprávy na pobočku

Redaktoři serveru Peníze.CZ měli možnost vidět připravovaný - a podle získaných informací finální -, vzhled stránek internet bankingu ČS. Rozhodli jsme se s vámi o tuto možnost podělit.

Z obrázků je zřejmé, že spořitelna zvolila jednoduchý, ale funkční vzhled. Obsahově se přihlašovací stránky ČS od stránek ostatních bank příliš neliší. Spořitelní stránky však trochu zaostávají grafickou úpravou. Uvidíme však, zda se ještě nedočkáme nějaké změny.

Pro přihlášení do systému je třeba zadat osobní identifikační číslo, jméno a heslo. Následuje další přihlašovací stránka, která požaduje klíč a případně autentizační kód, který vygeneruje autentizační kalkulátor. Bez autentizačního kódu má klient přístup pouze k některým službám.

Den oficiálního spuštění se nezadržitelně blíží. Přejme spořitelně, ale hlavně jejím klientům, bezpečné a funkční služby.

Myslíte si, že internet banking povede ke zlepšení služeb ČS? Má mezi klienty banky budoucnost? Napište nám své názory.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 43 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 5. 2001 23:06

Nějak Vám nerozumím. Informací o internetbankingu je dostatek na jeho stránce.

Zobrazit celé vlákno

+5
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

19. 4. 2001 13:29, radoch

Chtěl bych se zeptat, zda je možné zjistit historii plateb na sporožira pomocí i-bankingu, případně i v další připravované službě GSM banking. Dovolat se na operátorku ve Sporotelu je totiž poměrně vyčerpávající práce...
Díky předem za odpovědi.

-3
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (43 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

30. 9. 2022 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

Česká firma Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií (IPO). S akciemi se pak bude obchodovat na Burze cenných... celý článek

Zhodnotit eura je těžší než koruny, ale možnosti jsou

30. 9. 2022 | Dominik Stroukal

Zhodnotit eura je těžší než koruny, ale možnosti jsou

Jak a kam investovat eura, aby to dávalo smysl? Investiční možnosti nabízejí tuzemské i zahraniční banky, ale také fintechové aplikace.

Alternativa ke spořicím účtům. Výnos závisí na úroku ČNB

29. 9. 2022 | Petra Nová | 1 komentář

Alternativa ke spořicím účtům. Výnos závisí na úroku ČNB

Investiční společnost Conseq nově spustila Repofond. Fond peněžního trhu, jehož výnos závisí na klíčové úrokové sazby ČNB. „Fond bereme jako alternativu ke spořicím účtům,“ říká Richard... celý článek

Creditas dostala pokutu, nabízela dluhopisy vedle spoření

27. 9. 2022 | Petr Kučera

Creditas dostala pokutu, nabízela dluhopisy vedle spoření

Banka podle ČNB nabízela investiční nástroje ještě před tím, než vyhodnotila profil konkrétních klientů.

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

26. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes ukončil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů získal 132 milionů korun na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.