Úvěrová karta jako bonus

Úvěrová karta jako bonus
Na trhu kreditních karet se přiostřuje. Česká pojišťovna představila nový produkt, který umožňuje bez dostatku vlastních peněz nakoupit zboží či dokonce vybrat hotovost. Nová kreditní karta se může pochlubit nejnižší úrokovou sazbou z úvěru na našem trhu.
Pozicí dosavadní sedmičky existujících úvěrových karet však Česká pojišťovna stěží otřese. Novou kartu totiž mohou získat pouze její klienti, kteří mají uzavřené životní kapitálové pojištění alespoň po dva roky a aktuální výše rezervy jejich pojištění přesahuje dvacet tisíc korun. Takovým klientům pojišťovna kartu sama nabídne. Pokud o ni projeví zájem, k jejímu získání už stačí jen návštěva kteréhokoliv obchodního místa a podpis smlouvy.

Česká pojišťovna nepožaduje pro vydání karty ručitele ani předložení dokladu o výši příjmu, což bývá u obdobných karet na trhu nezbytné. Případné nesplácení čerpaného úvěru je jištěno povinnou vinkulací pojistného plnění ve prospěch právě České pojišťovny.

Doma i v zahraničí

Úvěrový limit kreditní karty se pohybuje od deseti do 150 tisíc korun. Výše je závislá na naspořené částce pojistky, přičemž půjčka nemůže činit více jak polovinu této částky. Do výše limitu lze opakovaně čerpat peněžní prostředky - ty lze využít k platbě v obchodech či pro výběr hotovosti z bankomatů. Karta s logem Cirrus/Maestro je vydávána jako mezinárodní, proto ji může klient použít i v zahraničí. A aby v cizině pobýval bez rizika, má držitel karty slevu dvacet procent na cestovní pojištění uzavřené u přepážek České pojišťovny.

Půjčku splácí klient jednou měsíčně. Povinná minimální splátka je deset procent z celkové dlužné částky - tedy čerpaných prostředků včetně úroku a poplatků. Pokud je ale jeho finanční situace příznivá, nic mu nebrání splácet úvěr i většími částkami.

Trumfnou konkurenci?

Až dosud vydávají kreditní karty pouze tři bankovní domy (Česká spořitelna, Československá obchodní banka a Komerční banka), s logem Bank Austria Creditanstalt, ale bez nutnosti otevřít si u banky konto a s marketingovým důrazem na produktový název oslavila loni v létě úspěch kreditní karta Maxim (KKMAXIM).

Na trhu existují i nebankovní karty Aura (profil, názory) společnosti Cetelem, O. K. karta (profil, názory) firmy GE Capital Multiservis či nejnovější Yes karta (profil, názory) vydávaná klientům úvěrové společnosti Home Credit. Právě nebankovní instituce, díky nimž českým spotřebitelům zachutnaly nákupy na dluh, rozhýbaly i trh s kreditními kartami. V letošním roce se proto očekává další rozšíření jejich nabídky.

Většinu kreditních karet, jejichž vydání není podmiňováno založením bankovního konta, nabízejí jejich emitenti zdarma. (Výjimkou je GE Capital Multiservis, jenž si za poskytnutí úvěru a vydání karty účtuje půldruhého procenta z úvěrového rámce.) Kreditky vydávané k bankovním účtům pak zpravidla stojí více, než novinka České pojišťovny.

Pro porovnání podmínek s ostatními kreditními kartami vám předkládáme vybrané položky z ceníku České pojišťovny.

Kolik vás bude stát ČP kreditní karta
vydání karty na 1 rok 200,- Kč
výběr hotovosti v bankomatu 25,- Kč
příchozí platba (například splátka) 2,- Kč
zaslání výpisu transakcí (měsíčně) 14,- Kč
spravování účtu (měsíčně) 30,- Kč
zrušení účtu 100,- Kč
blokace karty 200,- Kč
roční úroková sazba 12 %
sankční úrok 29 %

Spolupráce Zdeněk Fekar

Máte ČP kreditní kartu? Chtěli byste ji získat, ale nesplňujete podmínky? Co říkáte výši úroku? Napište nám o tom.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 28 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 3. 2001 21:28

Nedaří se mi najít výhodu v tom, když má někdo kreditní kartu a žádný účet - a navíc (pokud ji skutečně používá) zaplatí dost zajímavé poplatky, za které by mohl mít velmi dobře fungující účet a možnost jej využívat pro další efektivní správu peněz.
Není sporu o zajímavosti kombinace, kterou ČP vymyslela (nebo se inspirovala jinde), bylo by však, namísto plamenné obhajoby, namístě říct, že účet s kreditem a debetní kartou je prostě lepší. Český národ N E N Í národem kreditek.
Dále není třeba diskutovat. Jedná se jen o zachování loajality tohoto serveru k uživatelům finančních produktů - jeho čtenářů. Děkuji.

Zobrazit celé vlákno

+27
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

15. 3. 2001 10:55, electro

To rozhodně není. Kontokorent předpokládá přečerpání účtu ... ale když si budu chtít koupit třeba video nebo dovolenou na úvěr, tak to prostě z různých důvodů (o kterých by se dal napsat článek) chci financovat jinak než přečerpáním účtu. Dlouhodobé peníze na věci dlouhodobé spotřeby. Howgh. :-)

Zobrazit celé vlákno

-2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (28 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.