Bankovní novinky. Android Pay, mobil se slevou a zrychlená platba bez poplatku

Monika Veselíková | rubrika: Co se děje | 11. 12. 2017
Přehled produktových novinek za listopad 2017 napoví, jaké služby tuzemské banky během uplynulého měsíce nachystaly a kdo nabízí mobil za zvýhodněnou cenu nebo soutěž o víkendový pobyt na horách.
Bankovní novinky. Android Pay, mobil se slevou a zrychlená platba bez poplatku

Fanoušky moderních technologií patrně potěšilo především spuštění služby Android Pay – aplikace od Googlu, která umožňuje placení mobilem prostřednictvím NFC technologie. Banky kromě toho nachystaly změny v internetovém a mobilním bankovnictví nebo vánoční soutěž o tisícovku skipasů.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry zautomatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

  • Android Pay v Česku: placení mobilem podporují čtyři banky – služba Android Pay je pro Česko dostupná od půlky listopadu. Zatím ji ale nabízí pouze čtyři banky, konkrétně Moneta Money Bank, Komerční banka, mBank a J&T Banka. Spárování platebních (debetních i kreditních) karet s mobilní aplikací chce v průběhu příštího roku umožnit také Raiffeisenbank a Fio banka. Díky službě Android Pay lze nahrát do mobilního telefonu libovolné množství karet. Mobil pak stačí přiložit v jakémkoli obchodě či restauraci k bezkontaktnímu platebnímu terminálu. Služba Android Pay ovšem neukládá do telefonu přímo číslo karty, namísto toho ke každé z nich vytváří jedinečné šifrované virtuální číslo, takzvaný token. Při ztrátě telefonu proto není nutné blokovat přímo kartu, ale postačí deaktivovat token. Každou transakci je navíc potřeba potvrdit unikátním bezpečnostním klíčem.
  • Fio banka: zrychlené platby bez poplatku – klienti Fio banky, kteří potřebují poslat peníze na účet vedený v jiné bance a chtějí, aby se platba připsala ještě tentýž den, nově nemusí platit za zrychlenou platbu. Dosud dělal poplatek korunu padesát. Stále ovšem platí, že příkaz je potřeba zadat do 12 hodin dopoledne. Pokud klient lhůtu promešká, může využít expresní platbu, která ale přijde na 100 korun. I u expresních plateb navíc platí limit – klient ji musí zadat nejpozději do 14 hodin.
  • ČSOB a Era/Poštovní spořitelna: nové internetové bankovnictví – díky nové verzi smartbankingu můžou klienti ČSOB i Ery spravovat z jednoho rozhraní vedle běžného účtu i další produkty (například půjčky nebo penzijní spoření), které si u banky sjednali. Klienti, kteří zároveň využívají služeb ČSOB pojišťovny, nově vidí v internetovém bankovnictví také stav svých pojistek.
  • ČSOB a Era/Poštovní spořitelna: nové kreditní karty – kromě vylepšeného internetového bankovnictví přišla ČSOB a Era také s novými parametry kreditních karet. Nově nabízí garanci TOP 3 podmínek financování – úrokové sazby banky vždy nastaví tak, aby patřily mezi tři nejvýhodnější nabídky na trhu. V souvislosti s touto garancí došlo od 1. 12. ke snížení úrokové sazby z 21,9 % ročně na 19,9 % ročně. Klientům, kteří si o kreditku zažádají nově, navíc banky na půl roku odpustí úrok. Další změna se týká pouze ČSOB – pomocí její kreditní karty bude možné sbírat body do věrnostního programu Svět odměn, který byl doposud dostupný pouze pro klienty Poštovní spořitelny. Konečně poslední novinka se týká poplatků za vedení karty – ČSOB i Era ho odpustí tomu, kdo měsíčně prostřednictvím kreditky utratí alespoň 3000 korun. Kdo podmínku nesplní, toho přijde vedení karty na 30 korun měsíčně.

Akce, slevy, bonusy

AirBank: skipas zdarma a víkend na horách – tisíc skipasů do lyžařských středisek v Krkonoších, Krušných horách, Šumavě, Beskydech nebo Jeseníkách a třikrát víkendový pobyt ve Špindlerově mlýně, můžou získat klienti AirBank, kteří během prosince minimálně pětkrát zaplatí útratu platební kartou nebo nálepkou. Kdo se chce slosování o výše zmíněné ceny zúčastnit, musí se do soutěže zaregistrovat – přihlašovací formulář najdete zde.

UniCredit Bank: procento zpět z nákupů kartou – klienti UniCredit Bank, kteří se zaregistrují do slevového programu U-šetřete, dostanou z každého nákupu, který během prosince zaplatí platební kartou, jedno procento z utracené částky zpět. Uspořené peníze z každého nákupu se klientům automaticky připíšou na účet nebo kartu.

UniCredit Bank: mobilní telefon se slevou – nové klienty láká UniCredit Bank na zvýhodněnou cenu mobilního telefonu HUAWEI P10 lite Dual. Ten v obchodě běžně pořídíte za zhruba 7 tisíc korun. Pokud si ale založíte U konto pro mladé (vedení zdarma), U konto Tandem (vedení za 199 korun měsíčně) nebo U Konto Premium (vedení za 499 korun měsíčně), můžete si telefon pořídit za 5 490 korun. Případně lze zvýhodněnou cenu mobilního telefonu uhradit ve dvanácti měsíčních splátkách po 457 korunách, banka si přitom nebude počítat úrok. Podmínkou ale je, že splátky uhradíte prostřednictvím kreditní karty od UniCredit Bank, kterou banka aktuálně nabízí bez měsíčního poplatku za vedení. Akce probíhá do 31. ledna 2018.

Raiffeisenbank: Mobil k eKontu – kdo si u Raiffeisenbank otevřete eKonto Komplet (vedení za 129 korun při aktivním využívání: kreditní obrat 15 000 korun měsíčně a 3 transakce debetní kartou, jinak 250 korun měsíčně) zároveň se službou Banka do kapsy, dostane zdarma mobilní telefon Samsung. Noví klienti mají na výběr ze dvou variant služby a dvou mobilních telefonů. Standardní Banka do kapsy je zdarma a odměnou je mobilní telefon Samsung Galaxy J3 (v běžném prodeji zhruba za 3000 korun). Při sjednání prémiové verze aplikace za 99 korun měsíčně získá klient telefon Samsung Galaxy A3 (7000 korun). Akce trvá do 31. 12. 2017.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

27. 2. 2024 | Pavla Adamcová | 1 komentář

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

Síť bankomatů Euronet v Česku strhává lidem poplatek za službu, kterou si ve skutečnosti neobjednali – nebo ji nakonec ani nedostali. Některým velkým bankám se takové klamání jejich... celý článek

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

21. 2. 2024 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

Klienti Komerční banky už nebudou moct zadávat platební příkazy a využívat další služby přes telefonního bankéře. Už dříve tuto službu zrušily UniCredit Bank a ČSOB.

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

20. 2. 2024 | Kateřina Hovorková | 5 komentářů

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

Pozůstalí ani notáři zatím nemají k dispozici nástroj, který by našel všechny bankovní účty zemřelého. Aspoň částečné vylepšení má přinést nová platforma, kterou chystají Notářská komora... celý článek

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

20. 2. 2024 | Petr Kučera | 2 komentáře

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

Nové porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Partners Financial Services