Stavební spoření má novou jedničku. Úrok roste

Petr Kielar | rubrika: Aktuality | 18. 10. 2021 | 18 komentářů
Stavební spoření má novou jedničku. Úrok roste

Zdroj: Shutterstock

Moneta Stavební spořitelna od dneška zvyšuje úrok z vkladů na účtu stavebního spoření z jednoho procenta na 1,3 %. Ostatní parametry zůstávají beze změny. Tarif ProSpoření od Monety se tak stává nejvýhodnějším stavebním spořením na trhu, upozornil web Stavebky.cz. Změna se týká pouze smluv o stavebním spoření uzavřených ode dneška.

Nad standardními nabídkami konkurence Moneta přesvědčivě vítězí. Při spoření 1700 Kč měsíčně po dobu šesti let a při zohlednění všech poplatků a daní naspoříme celkem 137 204 Kč, což znamená čistou úrokovou sazbu 3,782 %. Jinými slovy: kdybychom chtěli stejného zhodnocení dosáhnout na spořicím účtu, musel by mít roční úrok 4,449 % (rozdíl je dán 15% daní, kterou jsou zatíženy úrokové výnosy).

Vyšší výnos u stavebního spoření lze teď získat pouze se speciální nabídkou Raiffeisen stavební spořitelny (při stejných podmínkách, jaké jsou uvedeny u příkladu o odstavec výše, je zde dostupný čistý roční výnos 4,011 %). Ta ale předpokládá současné uzavření smlouvy o běžném účtu u mateřské Raiffeisenbank a jeho aktivní využívání. To jsou podmínky, které může splnit jen velmi specifická část zájemců. Na nabídce Monety je naopak sympatické to, že je bez jakýchkoli dalších podmínek.

Moneta překonává i speciální nabídku ČSOB Stavební spořitelny, která nabízí tisícikorunovou prémii při současném uzavření a aktivním používání běžného účtu u mateřské ČSOB nebo 500 Kč za získání dalšího střadatele.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Detailní srovnání nabídek stavebního spoření najdete na webu Stavebky.cz.

Petr Kielar

Autor článku Petr Kielar

Petr Kielar v letech 1994–2006 pracoval v Českomoravské stavební spořitelně, od roku 2006 působí jako nezávislý konzultant. Provozuje web Stavebky.cz, který se snaží co nejlíp popisovat aktuální stav a není ovlivňován zájmy... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+36
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 18 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 10. 2021 12:56, deprese

Za 6 let nekoupíte za 137 204 Kč ani 1m2 bytu. :DDD

+34
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

18. 10. 2021 15:11, Pavel

Co kde roste? Já mám na stavebku úrok 1,5 tak co roste?

-19
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (18 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

O podporu ke stavebku nepřijdete, slibuje druhá spořitelna

14. 9. 2023 | Petr Kielar

O podporu ke stavebku nepřijdete, slibuje druhá spořitelna

Měsíc poté, co Buřinka začala nabízet kompenzaci snížené státní podpory, přišla se stejným krokem Raiffeisen stavební spořitelna: když stát od příštího roku sníží státní podporu, doplatí... celý článek

Stavební spoření po snížení státní podpory. Kdo teď dá nejvíc?

8. 8. 2023 | Petr Kielar | 2 komentáře

Stavební spoření po snížení státní podpory. Kdo teď dá nejvíc?

Státní příspěvek s největší pravděpodobností klesne na polovinu. Jaké výnosy pak můžeme čekat u konkrétních produktů stavebních spořitelen?

Podporu vám nesnížíme, slibuje stavební spořitelna

31. 7. 2023 | Petr Kučera

Podporu vám nesnížíme, slibuje stavební spořitelna

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) začne lákat na „zdvojnásobení státní podpory“ ke stavebnímu spoření. Marketingová akce se týká smluv sjednaných od letošního 1. srpna. celý článek

Vláda couvla, stavební spoření nezačnou nabízet i běžné banky

30. 6. 2023 | Olga Skalková

Vláda couvla, stavební spoření nezačnou nabízet i běžné banky

Státní podpora stavebního spoření od ledna 2024 klesne na polovinu, schválila vláda v rámci konsolidačního balíčku. Na druhé z avizovaných změn – aby stavební spoření mohly nově poskytovat... celý článek

Stavební spořitelny zelenají. Za státní podporu se změní na infocentra

28. 6. 2023 | redakce Peníze.CZ

Stavební spořitelny zelenají. Za státní podporu se změní na infocentra

Všech zhruba 1400 poboček stavebních spořitelen v Česku se od roku 2024 změní i na informační centra, kde lidé získají na jednom místě přístup k dostupným úvěrům a dotacím pro investice... celý článek

Partners Financial Services