Stavební spoření má novou jedničku. Úrok roste

Petr Kielar | rubrika: Aktuality | 18. 10. 2021 09:40 | 18 komentářů
Stavební spoření má novou jedničku. Úrok roste

Zdroj: Shutterstock

Moneta Stavební spořitelna od dneška zvyšuje úrok z vkladů na účtu stavebního spoření z jednoho procenta na 1,3 %. Ostatní parametry zůstávají beze změny. Tarif ProSpoření od Monety se tak stává nejvýhodnějším stavebním spořením na trhu, upozornil web Stavebky.cz. Změna se týká pouze smluv o stavebním spoření uzavřených ode dneška.

Nad standardními nabídkami konkurence Moneta přesvědčivě vítězí. Při spoření 1700 Kč měsíčně po dobu šesti let a při zohlednění všech poplatků a daní naspoříme celkem 137 204 Kč, což znamená čistou úrokovou sazbu 3,782 %. Jinými slovy: kdybychom chtěli stejného zhodnocení dosáhnout na spořicím účtu, musel by mít roční úrok 4,449 % (rozdíl je dán 15% daní, kterou jsou zatíženy úrokové výnosy).

Vyšší výnos u stavebního spoření lze teď získat pouze se speciální nabídkou Raiffeisen stavební spořitelny (při stejných podmínkách, jaké jsou uvedeny u příkladu o odstavec výše, je zde dostupný čistý roční výnos 4,011 %). Ta ale předpokládá současné uzavření smlouvy o běžném účtu u mateřské Raiffeisenbank a jeho aktivní využívání. To jsou podmínky, které může splnit jen velmi specifická část zájemců. Na nabídce Monety je naopak sympatické to, že je bez jakýchkoli dalších podmínek.

Moneta překonává i speciální nabídku ČSOB Stavební spořitelny, která nabízí tisícikorunovou prémii při současném uzavření a aktivním používání běžného účtu u mateřské ČSOB nebo 500 Kč za získání dalšího střadatele.

Detailní srovnání nabídek stavebního spoření najdete na webu Stavebky.cz.

Petr Kielar

Autor článku Petr Kielar

Petr Kielar v letech 1994–2006 pracoval v Českomoravské stavební spořitelně, od roku 2006 působí jako nezávislý konzultant. Provozuje web Stavebky.cz, který se snaží co nejlíp popisovat aktuální stav a není ovlivňován zájmy... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+32
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 18 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 10. 2021 12:56, deprese

Za 6 let nekoupíte za 137 204 Kč ani 1m2 bytu. :DDD

+32
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

18. 10. 2021 15:11, Pavel

Co kde roste? Já mám na stavebku úrok 1,5 tak co roste?

-20
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (18 komentářů) příspěvků.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Stavební spořitelny zvyšují úročení vkladů. Nové porovnání

2. 12. 2021 | Petr Kielar | 12 komentářů

Stavební spořitelny zvyšují úročení vkladů. Nové porovnání

Růst úrokových sazeb se pomalu odráží i v úročení vkladů u stavebních spořitelen. Donedávna byl standardem úrok 1 %, na začátku prosince mají už čtyři z pěti stavebních spořitelen sazbu... celý článek

Stavební spoření má novou jedničku. Úroky rostou

15. 11. 2021 | Petr Kielar | 32 komentářů

Stavební spoření má novou jedničku. Úroky rostou

Období nízkých úroků končí i u stavebního spoření. Sazbu, která je garantovaná po dobu nejméně šesti let, zvedá druhá z pěti spořitelen. Aktuální žebříček uvnitř.

Nejlepší stavební spoření v listopadu. Tady je žebříček

8. 11. 2021 | Petr Kielar | 1 komentář

Nejlepší stavební spoření v listopadu. Tady je žebříček

S koncem roku roste zájem o stavební spoření. I v listopadu uzavřená smlouva může získat plnou státní podporu 2000 korun za letošní rok. Která stavební spořitelna teď nabízí nejvíc? celý článek

Stavební spoření je teď všude bez vstupního poplatku

6. 10. 2021 | Petr Kielar | 5 komentářů

Stavební spoření je teď všude bez vstupního poplatku

Nevídaná věc: Ani jedna ze spořitelen v říjnu nevybírá poplatek, který byl se stavebkem svázán od jeho příchodu do Česka. Přinejmenším u tří z pěti spořitelen přitom nejde jenom o dočasnou... celý článek

Modrou pyramidu vede bývalý šéf Wüstenrotu

2. 8. 2021 | Petr Kučera | 5 komentářů

Modrou pyramidu vede bývalý šéf Wüstenrotu

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem Modré pyramidy se od začátku srpna stal Michael Pupala. V čele stavební spořitelny nahradí Pavla Jiráka, který zůstává členem představenstva. celý článek

Partners Financial Services
Nadílka

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.