Stavební spoření je teď všude bez vstupního poplatku

Petr Kielar | rubrika: Co se děje | 6. 10. 2021 | 5 komentářů
Nevídaná věc: Ani jedna ze spořitelen v říjnu nevybírá poplatek, který byl se stavebkem svázán od jeho příchodu do Česka. Přinejmenším u tří z pěti spořitelen přitom nejde jenom o dočasnou akci.
Stavební spoření je teď všude bez vstupního poplatku

Zdroj: Shutterstock

Na trhu stavebního spoření je teď k vidění nevídaná věc: aktuálně můžete u každé stavební spořitelny uzavřít smlouvu bez vstupního poplatku. Upozornil na to web Stavebky.cz.

Od října nevybírá vstupní poplatek Modrá pyramida. Přidala se tak ke stavebním spořitelnám ze skupin Moneta a ČSOB (Liška), které už ze svých ceníků tento poplatek smazaly dříve.

Zbylé dvě stavební spořitelny teď vstupní poplatek také nevybírají. Raiffeisen – ho zatím dočasně – přestala vybírat v září. Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) v říjnu spustila obvyklou akční slevu: kdo uzavře smlouvu o stavebním spoření do konce roku, získá slevu na vstupním poplatku až do výše 2000 korun.

Poplatek za uzavření smlouvy, zvaný také vstupní poplatek, je – nebo možná byl? – pevně svázán se stavebním spořením. Od zavedení stavebního spoření v Česku dosahovala jeho výše u všech stavebních spořitelen (až na výjimky) jedno procento z cílové částky. Spořitelny ho pak poměrně často odpouštěly v různých akcích.

V čem se nabídky liší a která je teď nejvýhodnější? Čtěte víc na webu Stavebky.cz.

Petr Kielar

Autor článku Petr Kielar

Petr Kielar v letech 1994–2006 pracoval v Českomoravské stavební spořitelně, od roku 2006 působí jako nezávislý konzultant. Provozuje web Stavebky.cz, který se snaží co nejlíp popisovat aktuální stav a není ovlivňován zájmy... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Stavební spoření má novou jedničku. Úrok roste

18. 10. 2021 | Petr Kielar | 13 komentářů

Stavební spoření má novou jedničku. Úrok roste

Moneta Stavební spořitelna od dneška zvyšuje úrok z vkladů na účtu stavebního spoření z jednoho procenta na 1,3 %. Ostatní parametry zůstávají beze změny. Tarif ProSpoření od Monety... celý článek

Modrou pyramidu vede bývalý šéf Wüstenrotu

2. 8. 2021 | Petr Kučera | 5 komentářů

Modrou pyramidu vede bývalý šéf Wüstenrotu

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem Modré pyramidy se od začátku srpna stal Michael Pupala. V čele stavební spořitelny nahradí Pavla Jiráka, který zůstává členem představenstva. celý článek

Stavební spoření pro děti má novou jedničku, ukazuje porovnání

2. 8. 2021 | Petr Kielar | 3 komentáře

Stavební spoření pro děti má novou jedničku, ukazuje porovnání

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) přichází od srpna s akční prémií pro mladé do 18 let. Jde o momentálně nejlepší nabídku stavebka v této věkové kategorii, ukazuje nezávislé... celý článek

Porovnání stavebního spoření. Kdo má teď nejlepší

26. 7. 2021 | Petr Kielar | 3 komentáře

Porovnání stavebního spoření. Kdo má teď nejlepší

Aktuální nabídky jsme porovnali podle částky, které dosáhneme za šest let, pokud pravidelně spoříme 1700 korun měsíčně. Výpočet zahrnuje veškeré poplatky, daně, úroky i státní podporu. celý článek

Na začátku byl Spolek přátel. Jak vzniklo stavební spoření

22. 7. 2021 | Petr Kielar | 2 komentáře

Na začátku byl Spolek přátel. Jak vzniklo stavební spoření

První krok ke vzniku stavebního spoření přišel před sto lety. Víte, kdo byl Georg Kropp a co se tehdy stalo v německé obci Wüstenrot?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.