Raiffeisenbank kompletně ovládne stavební spořitelnu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 22. 9. 2020 11:25
Raiffeisenbank kompletně ovládne stavební spořitelnu

Zdroj: Ioannis7/Shutterstock

Raiffeisen stavební spořitelna změní vlastnickou strukturu. Stoprocentním majitelem se nově stane česká Raiffeisenbank, která odkoupí od rakouské společnosti Raiffeisen Bausparkassen Holding 90 procent akcií stavební spořitelny. Obě firmy patří pod rakouskou skupinu Raiffeisen.

Firmy se dohodly, že prodejní cenu ani další detaily smlouvy nezveřejní. Dokončení transakce podléhá schválení České národní banky a očekává se v průběhu čtvrtého čtvrtletí letošního roku.

Tuzemská Raiffeisenbank momentálně drží v Raiffeisen stavební spořitelně 10procentní podíl. „Cílem transakce je konsolidace struktury skupiny Raiffeisen v České republice,“ říká Petra Kopecká, mluvčí Raiffeisenbank.

Srovnejte si to s námi

Když se loni ČSOB stala stoprocentním vlastníkem Českomoravské stavební spořitelny a nabyla 45% podíl od Bausparkasse Schwäbisch Hall, získala tento podíl od svého německého partnera za 240 milionů eur, tedy za víc než šest miliard korun. ČSOB nedávno oznámila, že se ČMSS v březnu 2021 přejmenuje na ČSOB Stavební spořitelnu.

Vlastník se nedávno měnil i v další stavební spořitelně, když Moneta koupila aktivity Wüstenrotu v Česku. Od července tak na trhu působí Moneta Stavební spořitelna.

I další dvě stavební spořitelny patří do bankovních skupin. V Modré payramidě je jediným vlastníkem Komerční banka. Buřinku, tedy Stavební spořitelnu České spořitelny, ovládá Česká spořitelna.


Chcete víc?

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Stavební spoření má novou jedničku. Úrok roste

18. 10. 2021 | Petr Kielar | 16 komentářů

Stavební spoření má novou jedničku. Úrok roste

Moneta Stavební spořitelna od dneška zvyšuje úrok z vkladů na účtu stavebního spoření z jednoho procenta na 1,3 %. Ostatní parametry zůstávají beze změny. Tarif ProSpoření od Monety... celý článek

Stavební spoření je teď všude bez vstupního poplatku

6. 10. 2021 | Petr Kielar | 5 komentářů

Stavební spoření je teď všude bez vstupního poplatku

Nevídaná věc: Ani jedna ze spořitelen v říjnu nevybírá poplatek, který byl se stavebkem svázán od jeho příchodu do Česka. Přinejmenším u tří z pěti spořitelen přitom nejde jenom o dočasnou... celý článek

Modrou pyramidu vede bývalý šéf Wüstenrotu

2. 8. 2021 | Petr Kučera | 5 komentářů

Modrou pyramidu vede bývalý šéf Wüstenrotu

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem Modré pyramidy se od začátku srpna stal Michael Pupala. V čele stavební spořitelny nahradí Pavla Jiráka, který zůstává členem představenstva. celý článek

Stavební spoření pro děti má novou jedničku, ukazuje porovnání

2. 8. 2021 | Petr Kielar | 3 komentáře

Stavební spoření pro děti má novou jedničku, ukazuje porovnání

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) přichází od srpna s akční prémií pro mladé do 18 let. Jde o momentálně nejlepší nabídku stavebka v této věkové kategorii, ukazuje nezávislé... celý článek

Porovnání stavebního spoření. Kdo má teď nejlepší

26. 7. 2021 | Petr Kielar | 3 komentáře

Porovnání stavebního spoření. Kdo má teď nejlepší

Aktuální nabídky jsme porovnali podle částky, které dosáhneme za šest let, pokud pravidelně spoříme 1700 korun měsíčně. Výpočet zahrnuje veškeré poplatky, daně, úroky i státní podporu. celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.