To nejlepší na Peníze.cz. Podle vás

Petra Dlouhá | rubrika: Publicistika | 30. 12. 2017
Podívejte se, co vaši pozornost na Peníze.cz letos přitahovalo nejvíc.
To nejlepší na Peníze.cz. Podle vás

Jako tradičně, i letos se v redakci před Silvestrem ohlížíme. Zajímá nás, co pro vás v roce 2017 na Peníze.cz bylo nejatraktivnější a jaké texty od nás máte nejradši.

Dobrý servis nad zlato

Největšímu čtenářskému zájmu se v roce 2017 těšily články s kvalitním servisem a dobrými radami, jak se zařídit v nejrůznějších životních situacích. Snažíme se informovat přehledně a srozumitelně, nemluvit úřednickým jazykem paragrafů, ale řečí lidí. Zdá se, že to oceňujete. Nejčtenějšími texty roku jsou:

I další příčky v žebříčku obsadily praktické články o osobních financích vybavené kalkulačkami. Hodně vás zajímají důchody, sociální dávky, výpočet čisté mzdy, daně i reklamace. Už v tuhle chvíli aktualizujeme kalkulačky a chystáme texty, které podchytí všechny změny, které nás čekají po prvním lednu.

Najděte si bankomat

Abyste nemuseli tahat hotovost

Hledáte bankomat své banky? Vybíráte banku a chcete vědět, jestli má bankomat blízko místa, kde bydlíte, i blízko místa, kde pracujete? Na Peníze.cz si snadno najdete umístění kteréhokoli bankomatu jakékoli banky. Nebo prostě nejbližšího bankomatu, jak je libo:

Vyhledávání bankomatů

Analýzy a srovnávačky

Oblíbené jsou na Peníze.cz také analýzy a srovnávačky, letos dosáhly největší čtenosti tyto tři:

Očima expertů

K pátku na Peníze.cz neodmyslitelně patří anketa Očima expertů. V letošním roce nejvíc bodovala následující vydání:

Sada důchodových kalkulaček

Některé věci si sami rozumně nespočítáte – výpočet pravděpodobné (nebo chvilku před důchodem už i přesné) výše důchodu vlastními silami... to je práce pro masochistu. Trpělivého a pozorného masochistu. Ten čas se dá strávit líp, proto nechejte počty důchodovým kalkulátorům od Peníze.cz:

Důchodová kalkulačka: věk odchodu do důchodu

Důchodová kalkulačka: jak vysoký by mohl být váš budoucí důchod

Důchodová kalkulačka: přesný výpočet důchodu

Rozhovory

„Člověk má hledat vnitřní uspokojení sám se sebou a každý den usínat s pocitem, že nikomu a ničemu neublížil,“ říká v nejčtenějším rozhovoru roku doyen a zakladatel české dětské onkologie Josef Koutecký.

V druhém nejčtenějším rozhovoru vypráví svůj příběh vinařka Dominika Černohorská. Od touhy nalívat lidem z vlastní lahve ji neodradí ani spálená kůže a bolavá záda po parném dni na vinohradě:

Bronzová medaile patří rozhovoru s Alešem Michlem, který během tradičního novoročního běhu prorokoval České národní bance nelehké časy:

A redaktor Ondra Tůma už si masíruje lýtka alpou, protože za chviličku s Alešem Michlem zase vyrážejí do terénu.

Sloupky a komentáře

„Přesvědčení, že zdravý životní styl je dostupný všem, není jenom fakticky nesprávné. Jeho druhý problém je, že je přehlíživé,“ citujeme s nejčtenějšího sloupku roku. Připomeňte si ho:

Velkou pozornost vzbudil také komentář o sociálním bydlení. Kdo nečetl, má příležitost:

A třetí příčka: úvaha o představách (mimo jiné) Jiřího Čunka, jak převychovat rozmazlené české synky:

Publicistika

V rubrice Publicistika vás v letošním roce nejvíc zaujal názorový souboj zástupce drobných podnikatelů Karla Havlíčka a odborářského ekonoma Jaroslava Ungermana:

Bavil vás příběh baristky Petry Střelecké:

S končícím rokem bývá také zábavné podívat se na předpovědi, které se objevovaly na jeho začátku. Nejčtenější byly ty od Pavla Jégla. Tipoval střízlivě – a poměrně slušně mu to vycházelo:

Rok 2017: Co budou tvítovat Trump a Babiš

Výjimečně odemykáme

Během roku 2017 jsme na Peníze.cz uveřejnili také pár ochutnávek z našeho tištěného časopisu Finmag. Ale jen poskrovnu, většina textů v něm vychází exkluzivně.

Jediná jízda z Hlavního nádraží nebo návštěva směnárny kousek od Staroměstské radnice stačí k tomu, aby si turista odvezl dojem, že jsou Češi zloději. Nepoctivým taxikářům a směnárníkům se postavil mladý muž s kamerou. Janek Rubeš:

Píše se červenec 1947. Jan Masaryk vystupuje v Praze z letadla s triumfálním úsměvem: „Stalin po nás chtěl, abychom se stali jeho pohůnky, ale odmítli jsme to. Jsme svobodný národ!“

Příběh neratovského zázraku. Zázraku, kterému možná tu a tam fandil někdo tam nahoře, nestal by se ale bez pevné vůle a zabejčenosti jednoho muže:

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

30. 1. 2023 | Petr Kučera

Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

Desítky tisíc důchodců v exekuci nebo insolvenci opět dostaly méně peněz, než podle zákona měly. Zpátky je už od státu nedostanou.

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

30. 1. 2023 | Jan Müller

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

Doba nás nutí šetřit. Jenže z některých výdajů se na první pohled škrtat nedá. Jsou povinné. Ukážeme si ale, že to není vždycky docela pravda. A že i tam, kde to pravda je, vyplatí... celý článek

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

27. 1. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera | 6 komentářů

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners. O tom, čím chce zaujmout klienty a jaké služby nabídne, jsme si povídali s Markem Ditzem, který... celý článek

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

27. 1. 2023 | Gabriel Pleska

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

K 30. výročí rozdělení měny na českou a slovenskou korunu vydá Česká národní banka tisícikorunu (vzor 2008) vylepšenou o speciální přítisk. Jeho motivem bude kolek – ten, co se v roce... celý článek

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

26. 1. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

Japonská banka Nomura sice předpověděla koruně na letošek pád, česká měna ale zatím míří opačným směrem. Podle ekonomů je teď správný čas vyměnit eura na letní dovolenou.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.