To nejlepší na Peníze.cz. Podle vás

| rubrika: Publicistika | 30. 12. 2017
Podívejte se, co vaši pozornost na Peníze.cz letos přitahovalo nejvíc.

Jako tradičně, i letos se v redakci před Silvestrem ohlížíme. Zajímá nás, co pro vás v roce 2017 na Peníze.cz bylo nejatraktivnější a jaké texty od nás máte nejradši.

Dobrý servis nad zlato

Největšímu čtenářskému zájmu se v roce 2017 těšily články s kvalitním servisem a dobrými radami, jak se zařídit v nejrůznějších životních situacích. Snažíme se informovat přehledně a srozumitelně, nemluvit úřednickým jazykem paragrafů, ale řečí lidí. Zdá se, že to oceňujete. Nejčtenějšími texty roku jsou:

I další příčky v žebříčku obsadily praktické články o osobních financích vybavené kalkulačkami. Hodně vás zajímají důchody, sociální dávky, výpočet čisté mzdy, daně i reklamace. Už v tuhle chvíli aktualizujeme kalkulačky a chystáme texty, které podchytí všechny změny, které nás čekají po prvním lednu.

Najděte si bankomat

Abyste nemuseli tahat hotovost

Hledáte bankomat své banky? Vybíráte banku a chcete vědět, jestli má bankomat blízko místa, kde bydlíte, i blízko místa, kde pracujete? Na Peníze.cz si snadno najdete umístění kteréhokoli bankomatu jakékoli banky. Nebo prostě nejbližšího bankomatu, jak je libo:

Vyhledávání bankomatů

Analýzy a srovnávačky

Oblíbené jsou na Peníze.cz také analýzy a srovnávačky, letos dosáhly největší čtenosti tyto tři:

Očima expertů

K pátku na Peníze.cz neodmyslitelně patří anketa Očima expertů. V letošním roce nejvíc bodovala následující vydání:

Sada důchodových kalkulaček

Některé věci si sami rozumně nespočítáte – výpočet pravděpodobné (nebo chvilku před důchodem už i přesné) výše důchodu vlastními silami... to je práce pro masochistu. Trpělivého a pozorného masochistu. Ten čas se dá strávit líp, proto nechejte počty důchodovým kalkulátorům od Peníze.cz:

Důchodová kalkulačka: věk odchodu do důchodu

Důchodová kalkulačka: jak vysoký by mohl být váš budoucí důchod

Důchodová kalkulačka: přesný výpočet důchodu

Rozhovory

„Člověk má hledat vnitřní uspokojení sám se sebou a každý den usínat s pocitem, že nikomu a ničemu neublížil,“ říká v nejčtenějším rozhovoru roku doyen a zakladatel české dětské onkologie Josef Koutecký.

V druhém nejčtenějším rozhovoru vypráví svůj příběh vinařka Dominika Černohorská. Od touhy nalívat lidem z vlastní lahve ji neodradí ani spálená kůže a bolavá záda po parném dni na vinohradě:

Bronzová medaile patří rozhovoru s Alešem Michlem, který během tradičního novoročního běhu prorokoval České národní bance nelehké časy:

A redaktor Ondra Tůma už si masíruje lýtka alpou, protože za chviličku s Alešem Michlem zase vyrážejí do terénu.

Sloupky a komentáře

„Přesvědčení, že zdravý životní styl je dostupný všem, není jenom fakticky nesprávné. Jeho druhý problém je, že je přehlíživé,“ citujeme s nejčtenějšího sloupku roku. Připomeňte si ho:

Velkou pozornost vzbudil také komentář o sociálním bydlení. Kdo nečetl, má příležitost:

A třetí příčka: úvaha o představách (mimo jiné) Jiřího Čunka, jak převychovat rozmazlené české synky:

Publicistika

V rubrice Publicistika vás v letošním roce nejvíc zaujal názorový souboj zástupce drobných podnikatelů Karla Havlíčka a odborářského ekonoma Jaroslava Ungermana:

Bavil vás příběh baristky Petry Střelecké:

S končícím rokem bývá také zábavné podívat se na předpovědi, které se objevovaly na jeho začátku. Nejčtenější byly ty od Pavla Jégla. Tipoval střízlivě – a poměrně slušně mu to vycházelo:

Rok 2017: Co budou tvítovat Trump a Babiš

Výjimečně odemykáme

Během roku 2017 jsme na Peníze.cz uveřejnili také pár ochutnávek z našeho tištěného časopisu Finmag. Ale jen poskrovnu, většina textů v něm vychází exkluzivně.

Jediná jízda z Hlavního nádraží nebo návštěva směnárny kousek od Staroměstské radnice stačí k tomu, aby si turista odvezl dojem, že jsou Češi zloději. Nepoctivým taxikářům a směnárníkům se postavil mladý muž s kamerou. Janek Rubeš:

Píše se červenec 1947. Jan Masaryk vystupuje v Praze z letadla s triumfálním úsměvem: „Stalin po nás chtěl, abychom se stali jeho pohůnky, ale odmítli jsme to. Jsme svobodný národ!“

Příběh neratovského zázraku. Zázraku, kterému možná tu a tam fandil někdo tam nahoře, nestal by se ale bez pevné vůle a zabejčenosti jednoho muže:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.