Spořák od Hello bank už není držák. Sníží úrok o třetinu

, | rubrika: Aktuality | 23. 4. 2020 16:45 | 2 komentáře

Zdroj: Shutterstock

Hello bank sníží od začátku května úrok na spořicím účtu na rovné jedno procento. Z bank, které nabízí nejvyšší úroky na spořicích účtech, tak se sazbami v posledních týdnech směrem dolů nepohnula už jen Equa.

„V reakci na ekonomický vývoj trhu a na výrazné snížení základní úrokové sazby ČNB i referenční sazby na mezibankovním trhu PRIBOR měníme poprvé od listopadu 2018 úrokovou sazbu na Hello spoření,“ oznámila Gabriela Pithartová, mluvčí Hello bank.

Dosud banka nabízí na spořicím účtu úrok 1,5 procenta. Vklady úročí do výše 300 tisíc korun, případná část nad tuto hranici se neúročí. Pro získání úroku není potřeba plnit žádné podmínky.

Ještě před dvěma týdny mohli mít klienti pocit, že úrok jen tak neklesne. „Stále vám za uložení vašich úspor vyplácíme úrok 1,5 % ročně, i když od ČNB bychom za současných sazeb peníze získali o třetinu levněji. Ale náš spořák je držák. A my zase držíme slovo,“ napsala jim banka 8. dubna.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

Hello bank nicméně i dál zůstane mezi výjimkami, které úročí také vklady na běžném účtu. Dosavadní úrok – 0,6 procenta pro zůstatky do 100 tisíc korun – nesníží ani od května. Zůstane tak těsně za Expobank, která od poloviny června snižuje úročení běžného účtu z 1,6 na 0,65 %. Klesl i úrok na běžném účtu aplikace Richee od Creditas (na 0,6 % do 300 tisíc). Mezi výjimky patřila i Air Bank, od minulého týdne ale úročení běžného účtu zrušila.

Banky reagují na prudké snížení základní sazby České národní banky a na vývoj na trhu. Kvůli koronavirové krizi klesla dvoutýdenní reposazba z únorových 2,25 % během druhé poloviny března na 1 %.

S vyšším úrokem na spořicím účtu se tak už museli rozloučit klienti Trinity Bank, Creditas, Sberbank (pro nové vklady) a Air Bank, stejně jako některých dalších bank, které však v tomto směru nepatřily ke špičce na trhu. Proti proudu se naopak čerstvě vydala Moneta Money Bank.

Nejvyšší úrok na spořicím účtu do konce dubna dál nabízí ING Bank, která láká nové klienty na 2 % pro vklady do 300 tisíc korun. Takovou sazbu garantuje na půl roku, pak klesne na půl procenta – což je standardní úroveň, na níž ING Konto zůstává dlouhodobě. Vklady nad hranici 300 tisíc se úročí pouze 0,1 %.

Zatím se drží i Equa bank. Dál nabízí 1,6 % do částky 300 tisíc při splnění jedné ze dvou podmínek: aspoň tři platby kartou v měsíci nebo hodnota investic přinejmenším 50 tisíc. Případnou část nad 300 tisíc úročí Equa 0,2 %.

Do špičky se vrátila Moneta, která ode dneška nabízí pro nově založené účty 1,5 % s garancí na minimálně šest měsíců. Sazba platí pro vklady do milionu korun, pro vyšší částky klesá na 0,25 %. Spořicí účet si lze založit bez podmínek, tedy i bez nutnosti vedení běžného účtu. Je dostupný i pro dosavadní klienty. Na úrok 1,5 % dosáhnou zájemci při založení spořicího účtu online, na pobočce by získali 1,2 %.


Čtěte víc:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.