ČSOB mění ceník. Zlevní výběry v cizině, zdraží papírové výpisy

| rubrika: Aktuality | 15. 4. 2020 00:01 | 2 komentáře

Ilustrační foto: Shutterstock

Klienti ČSOB budou mít od začátku července levnější výběry eur z bankomatů v Evropské unii. S debetní kartou místo dosavadních 100 korun nově zaplatí jenom 40 korun. Dostanou se tak na stejnou cenu jako výběry z cizích bankomatů v Česku.

Vyplývá to ze změny sazebníku, kterou banka oznámila klientům. Zlevnění se týká i výběru eur v dalších zemích Evropského hospodářského prostoru (Norsko, Lichtenštejnsko, Island) a ve Švýcarsku, Monaku, Andoře a Vatikánu.

Kdo by chtěl vybírat s kreditní kartou, zaplatí od července 100 korun místo dosavadních 150 korun.

Poplatek za ostatní výběry hotovosti v zahraničí (tedy mimo eura nebo mimo EU a zmíněné státy) se nemění, zůstane tedy 100 korunách u debetních karet a na 150 korunách u kreditních.

Majitelé debetní karty Visa Infinite k účtu Premium konto mají výběry v cizině dál bez poplatku.

U všech typů účtů je ale možné, že provozovatel zahraničního bankomatu bude vybírat vlastní poplatek.

Banka reaguje i na kroky konkurentů. Poplatek za zahraniční výběry v posledních měsících snížily (nebo zrušily) třeba Komerční banka, Fio či Equa bank.

Na druhou stranu ČSOB od července zdraží papírové výpisy. Poplatek stoupne na 45 korun – doteď je 40 Kč u běžného či spořicího účtu nebo 30 Kč u kreditní karty a půjčky. Podobně jako konkurenti tak ČSOB chce klienty motivovat, aby přešli na bezplatný elektronický výpis.

Zdraží také příkazy zadané na přepážce pobočky (z 50 na 75 Kč), přes sběrný box (z 30 na 60 Kč) nebo přes telefonní bankovnictví a na Přepážce (z 50 na 75 Kč).

Banka také zdraží pojištění k platebním kartám, pokud není součástí paušálu prémiového konta. Současně však zvýší některé jeho limity. Cestovní pojištění ve variantě Classic přijde nově na 560 Kč ročně (doteď 500 Kč), Classic family na 1345 Kč (1255 Kč), Extra na 1410 Kč (1350 Kč) a Extra family na 2650 Kč (2750 Kč).

U variant Classic stoupne limit pojištění léčebných výloh na pět milionů korun (dříve 1,5 milionu). Limit odpovědnosti za újmu na zdraví a majetku se sloučí a zvýší na dva miliony (dříve 750 a 250 tisíc). Nově přibyde limit pojištění spoluúčasti na zapůjčené věci (především dopravní prostředky) ve výši 10 tisíc korun.

U variant Extra stoupne limit pojištění léčebných výloh na 100 milionů (dříve 10 milionů). Limit odpovědnosti za újmu na zdraví a majetku se sloučí a zvýší na 20 milionů (dříve dva a jeden milion). Nově přibyde limit pojištění spoluúčasti na zapůjčené věci (především dopravní prostředky) ve výši 10 tisíc korun. Limit pojištění stornopoplatků se zvýší na 50 tisíc (dříve 35 tisíc), spoluúčast klesne na 10 % (doteď 20 %).

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.