Dvě největší banky o víkendu odstaví přímé bankovnictví

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 16. 10. 2020
Dvě největší banky o víkendu odstaví přímé bankovnictví

Zdroj: Shutterstock

V sobotu 17. října nebude dostupné přímé bankovnictví v České spořitelně a v ČSOB.

Klienti obou bank by si tak dopředu měli například nastavit limity na platebních kartách, pokud by zrovna v sobotu měli v plánu nějakou velkou útratu.

Spořitelna vypne systém George už v pátek – půl hodinu před půlnocí. Nefunkční bude do sobotního večera, konkrétněji spořitelna čas nespecifikovala.

„Zlepšujeme naše systémy, abychom vám představili dokonalejší export transakční historie a další novinky,“ píše bankám klientům.

Spořitelna také upozornila, že víkendové pobočky v sobotu poběží v omezeném režimu. Kdo by potřeboval neodkladně s něčím pomoct, má volat 800 207 207 nebo spořitelně napsat přes sociální sítě.

ČSOB odstaví internetové, mobilní i telefonní bankovnictví od půlnoci z pátku na sobotu z důvodu pravidelné údržby systémů. Internetové bankovnictví nebude klientům ČSOB dostupné do sobotní 19. hodiny, mobilní bankovnictví by mělo být v provozu o dvě hodiny dříve.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+17
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Nová vlna podvodů. Banky varují před vylepšenými triky

9. 10. 2020 | Jiří Hovorka | 16 komentářů

Nová vlna podvodů. Banky varují před vylepšenými triky

Na klienty bank momentálně míří vlna podvodných útoků s cílem dostat se k jejich penězům. Přes telefony či e-maily se útočníci snaží získat přihlašovací údaje do přímého bankovnictví... celý článek

Platíte kartou příliš často. Banka zaskočila klienty, chce poplatek

22. 9. 2020 | Petr Kučera | 158 komentářů

Platíte kartou příliš často. Banka zaskočila klienty, chce poplatek

Bezhotovostní platby jsou čím dál víc rozšířenější. Během koronavirové hrozby je víc než kdy předtím propagují nejenom banky, ale i někteří obchodníci. Na klienty však může čekat i... celý článek

Při platbě kartou už nestačí SMS. Banky zpřísní ověřování

9. 9. 2020 | Petr Kučera | 44 komentářů

Při platbě kartou už nestačí SMS. Banky zpřísní ověřování

Placení kartou na internetu má být ještě bezpečnější a jednodušší. Kdo však nepoužívá mobilní aplikaci nebo chytrý telefon, bude to mít naopak složitější.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.