Nová vlna podvodů. Banky varují před vylepšenými triky

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 9. 10. 2020 | 16 komentářů
Na klienty bank momentálně míří vlna podvodných útoků s cílem dostat se k jejich penězům. Přes telefony či e-maily se útočníci snaží získat přihlašovací údaje do přímého bankovnictví či čísla platebních karet.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 10. 2020 13:39, Václav

Já vůbec nechápu jak se podvodnícj mohou dostat k telefonu nebo e-mailu to musí přijít pouze z údajů banky. Proto nevím jak to mají banky zabezpečené, ale spíš to vypadá, že to z banky vynáší zručný zaměstnanec, který to má dobře zaplacené.

+147
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 16 komentářů)

11. 10. 2020 8:48 | Tonda

Víte, dnes spousta lidí dá své osobní údaje (včetně telefonu nebo emailu) zcela dobrovolně, kolikrát nevědomě. Při online nákupu, pří registraci na různé servery, atp. Dnes nejsou nejcennějšími komoditami zlato, stříbro, platina nebo diamanty, ale data, data nás všech.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 10. 2020 21:59 | Tomáš Marný

Citace - Jaroslav / 10.10.2020 16:45

Jak jste přišla na to, že spořitelna posílá výpisy e-mailem? Co já vím, tak se stahují. BTW: Dostat se k neodhlášenému počítači? George vás po pěti minutách nicnedělání odhlásí.
To měla kdysi pojišťovna UNIQA taky... Po několika minutách to člověka z klientské zóny odhlásilo. A hele, stačilo dát "zpět" a člověk byl v klientské zóně znovu bez nutnosti nového přihlášení...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 10. 2020 16:45 | Jaroslav

Jak jste přišla na to, že spořitelna posílá výpisy e-mailem? Co já vím, tak se stahují. BTW: Dostat se k neodhlášenému počítači? George vás po pěti minutách nicnedělání odhlásí.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 10. 2020 14:38 | Pavla

Zamyslete se, kam všude zadáváte svůj email a telefonní číslo (internetové nákupy, různé registrační weby apod.) a zjistíte, že útočníci nepotřebují nabourávat opravdu dobře zabezpečené systémy bank. Dobrovolně tyto údaje šíříme kolem sebe a ani už nevíme, kde všude jsem je zadali. Navíc existují společnosti, které se prodejem těchto údajů živí. Takže opravdu, banky jsou v tom nevinně a jsou obětmi těchto útoků, stejně jako vy.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 10. 2020 14:02 | Marek

Ty bláho víš co se o tobě dá zjistit za údaje?denně jsi pod drobnohledem a o každým člověku je spousta informací,nebuď naivní a nemyslí si,že jsi anonymní to ani nahodou
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 10. 2020 12:59 | Ládík

Zjískají to úplně jednoduše - e shopy a další společnosti tyto údaje přeprodávají těmto společnostem.Dále pak proč si myslíte že třeba Seznam.cz chce po vás aby ste si mejl zabezpečili telefoním číslem? Pro vaše dobro jistě ne .-)A o šmejdech typu Facebook se nemá cenu ani bavit...
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 10. 2020 11:09 | Jaromír

Jak mohou podvodníci z klienta vytáhnout jeho údaje ke kartě nebo k interbakingu,každý má snad v hlavě mozek a je mu jasné že jde o podvod.Pokud vám banka chce něco napsat pošle vám zprávu na internetový účet.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 10. 2020 9:12 | Mirek

Václave vzpomeň te si kde všude jste zanechal své tel.číslo.Nejsou to jen banky,ale i různé formuláře, přepravce, pošta atd. Tak si to chce jen vzpomenout. Bohužel už je jiná doba-říká se ji digitalizace
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 10. 2020 7:03 | vodovod

Najděte si jiný peněžní ústav. Já to udělala dávno, mám IB a jsem spokojená .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 10. 2020 20:52 | Věra

Česká spořitelna posíLá elektronické výpisy svým klientům tím způsobem, že je pošle v příloze k emailu PRÝ jako zašifrovanou zprávu. Co řeknete tomu, že aby si mohl dotyčný výpis ze svého účtu otevřít, Česká spořitelna tam otevřeně šifru napíše: "Napište rok svého narození, např.1981." Čili kdokoliv se Vám dostane k Vašemu počítači, a nejste tam odhlášeni, každý si může Vaše výpisy prostudovat. Protože Česká spořitelna v emailech, v jejicž přílohách Vám Vaše výpisy z účtu měsíčně posílá, současně nešifrovaně dává návod, jakou šifrou výpis otevřete. Kdybyste šifru náhodou zapomněli, tak se v KAŽDÉM EMAILU návod na otevření výpisu OTEVŘENĚ opakuje. Každý se klidně může tedy dozvědět i číslo Vašeho účtu, jestli máte nějakou půjčku, kolik splácíte, kolik vyděláváte a další a další nejcitlivější údaje. Na moje opakovaná upozornění vůbec nereagují - jsem přece blbý laik, ne? A ÚOOÚ samozřejmě mlčí, jak jinak. ČS byla výborná, než se spojila s čímsi zahraničním dohromady. Zaměstnanci asi dostali menší platy, že na všecko kašlou. Přestože mají leháro, v bance POŘÁD skoro žádný zákazník a všichni si tam jen tak sedí nebo se líně poflakují a že to klient vidí, je jim šumafuk. Už ani nerespektují ani přání klienta, např. neposílat mi nic poštou, vše jen elektronicky, protože přes X upozornění mi píšou špatnou adresu a jejich pošta se dostává cizímu člověku do rukou. S toutO institucí jsem byla 40 roků VÍC NEŽ spokojena, Co se děje nyní, NECHÁPU!!! Nemůžeme se teda asi moc divit, že se množí šmejdi, kteří se na náš účet snadno obohacují. Bankám, konkr.ČS je to úplně jedno!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 10. 2020 20:09 | Tonik ministr

trefil jste se. Take mi napada , obcas objednavam z Joom a dalsich cinskych eshopu. Celkem v pohode , timhle smerem zadna reklamace dodnes. Ale !!! Drive mi prislo ze jsem se dival na nejake zbozi a zavazne objednal. Pochopitelne nesmysl. Druhy stupen " pravnik " mi doporucuje dokoncit objednavku , zadejte cislo uctu ...... Cili nekde se ti zmrdi k nejakym udajum cestou dostat musi a snazi se je potom kompletovat. U me tedy smula , ale jinde si ne tak uplne. Naplano by to ten xindl prece nedelal.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 10. 2020 15:34 | Milan

Taky jedna z možností jak to zjistí,při platbách na e-shopech zadáváte tel.číslo a platba online ukáže kod Vaší banky.Jen můj názor,možná to tak nelze ?!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 10. 2020 14:52 | Michal

Pořád to říkám- Pokud je někdo od narození blbej-tak je to pouze jeho problém !!!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2020 14:34 | Petr

jenom idiot bude telefonem nebo mailem sdělovat svá data. Pokud tak učiní - dobře mu tak, protože tato upozornění tady fungují již roky !! a tedy komu není radno, tomu není pomoci.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2020 14:28 | kerim24

...ano v kriminalitou prolezlé sametové společnosti se uživí každý
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2020 13:39 | Václav

Já vůbec nechápu jak se podvodnícj mohou dostat k telefonu nebo e-mailu to musí přijít pouze z údajů banky. Proto nevím jak to mají banky zabezpečené, ale spíš to vypadá, že to z banky vynáší zručný zaměstnanec, který to má dobře zaplacené.
+147
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Dufek

ekonom

Miroslav Kalousek

politik

Petr Dufek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Miroslav Kalousek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services